Treść opublikowana przez Łukaszbl
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Witaj, U mnie byli tak: odpalan auto- różnica ciśnień 7 hpa, obroty 830, jadę 1-2km. I już obroty jałowe 1000 a różnica ciśnień 11-13. zgasze i odpalę i sytuacja się powtarza. na zgaszonym różnica ciśnień była -4 hpa.. ta wartość ujemna zdecydowała o wymianie czujnika. nadtepnie adaptacja czujnika i reset wyuczonych wartości w bloku; „pomiary rozszerzone” i resort sonda lambda clesnera k2 użyłem jak na yt przedstawiają. obecnir mam tak-
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
....i doszedłem do tego: (koszt- 130 zł za czujnik bosch plus trzy cleanery) po wymianie czujnika oraz resecie wyuczonych wartości oraz adaptacji nowego czujnika, obroty jałowe są Non stop ok. 830rpm ostatnie wypalanie ponad 1000 km temu. sadza zmierzona i obliczona poniżej progu. bledow brak. spalanie w warunkach mocno zimowych w okolicach 7-7,5 litra. do dopracowania zostaje termostat. Dziwnie się grzeje oraz nie utrzymuje temperatury. Dzięki wszystkim za sugestie pozdrawiam
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Sprawdziłem łądowanie- u mnie ok.13,8-14. wrocilem do dpf: na zgaszonym miałem różnice ciśnień -4hpa Zaraz po odpaleniu obroty 830 a różnica ciśnień +5hpa po przejechaniu 1-2km(nawet na zimnym silniku obroty do góry(1000) i wówczas czujnik różnicy ciśnień wskazuje +13 lub +15. po wymianie czujnika różnicy ciśnień poprawiło się tylko i wyłącznie wskazanie na zgaszonym( było -4 teraz jest 0) podalem jeszcze raz cleanera. Brak zmian. macie jakiś pomysł?
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Witaj, rozwiązałeś problem podniesionych obrotów? miales wyższe spalanie wówczas? jesli tak, co pomogło? z góry dzieki za odpowiedz
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Niewiem czy wyłączony w programie- niewiem jak sprawdzić. dedukuje ze skoro po wyczyszczeniu i po podkładaniu wszystkiego nie mogłem przeprowadzić adaptacji egr ( próba kończyła się komunikatem B/D) to u mnie jest wyłączony. dodam ze auto od tygodnia ma znowu wolne obroty tak jak powinno czyli 830-850 obrotów. wczoraj przy mrozie -24 auto odpaliło jak w lecie. bez żadnych wibracji terkotania itp. Tu rozumuje ze układ paliwowy ok. bledow żadnych niema. poz tym spalaniem nie zaobserwowałem nic niepokojącego. Poziom oleju ok, silnik suchy czysty ale logi zrobię w trakcie jazdy jak wyżej kolega Saviola proponuje co do wypalania dpf: próbowałem wymusić wypalanie ale procedura nie rozpoczyna się- względy bezpieczeństwa.
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Witam, poradzicie coś: skoro dpf ma wartości ok korekty wtrysków tez to gdzie leży problem spalania 11l/ 100km? wczoraj jeszcze podałem xleanera do dpf , przegoniłes go , wyzerowalem oraz wyczyściłem kolektor egr i przepustnice. egr był zaślepiony blacha. bledow brak. co może jeszcze powodować takie spalanie? codIennie robię 2x 30 km ekspresówka wiec zamulałe auto nie jest pomoZcie poznać historie tego auta( mam go 3 miesiace
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Co myślicie o użyciu cleanera dpf np z k2 itd? zapodac go po wykręceniu czujnika ciśnień. daj to coś? mam spalanie około 11 litrów. Poza tym żadnych zmian. korekty wtrysków max +\-0,5
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Ciśnienie przy 4000 obrotow( pod obciążeniem- na biegu) około 150. Btw: dziwne - dzisiaj zrobiłem przegaz 3x do 3500 i obroty jałowe spadły do 830. od tego momentu zrobiłem około 50 km i cały czas wolne obroty są 830- właściwe. macie jakiś pomysł ? dla zasady wymieniłem jeszcze filtr paliwa.( był oryginalny audi ) a auto ostatnia inspekcje w aso miało w 2016 roku?
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Wg kodów ma być 72Ah, 380A wlozony jest w aucie: 80Ah, 730A roznica największa na prądzie rozruchowym
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Podpowiesz o co chodzi z tym przewodem z alternatora do podszybia? moze aku za duży?
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Korekty od -0,3 do +0,39. ladowanie aku 13,9. dziwne bo fis pokazuje spalanie 5,0-6,5 l/100km. A z kilometrów wychodzi 9-10 l/ min
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Ok. Sprawdzę to jutro. brac się za czyszczenie chemiczne dpf? dlaczego te obroty wyższe ? dlaczego spalanie około 10l/100km
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Witam, doradzicie mi co się dzieje? czyszcenie/ pranie dpf pomoże? oleju przybywa, obroty po odpaleniu 830, po 3 km 1000. po czasie od ostatniego wypalania widać ze wypalanie ciagle się rozpoczyna. dodam ze to nowy nabytek- nie znam historii auta. przebieg 170 tkm z góry dziękuje za sugestie
-
[B6 TDI PD] Metaliczny dźwięk przy odpalaniu
Witam, jak powyższa prawa się skończyła? mam identycznie w swoim avf multi. rozrusznik wymieniony i mam wrażenie ze częstotliwość problemu zwiększyła się. pomaga zabijanie samochodem- zmiana położenia. zazwyczaj dzieje się to na ciepłym silniku
-
Piszczące hamulce w Audi A4 B6
Co do wymiany od najtańszych elementów? prowadniczki? jarzmo? gumy prowadzące o ile dostepne osobno?
-
Piszczące hamulce w Audi A4 B6
Witam, ja mam taki problem: koło lewy przod znacząco, prawy przod delikatnie.: pisk pulsacyjny przy niskiej i wyzszej prędkości ( 100km/h) po lekkim ruchu kierownicy w lewo znika( w prawo nie znika) czyszczenie nic nie pomogło. Prowadnice guma/metal chodzą ciężko ale płynnie. Tarcze oryginaly( jeszcze od nowości) „mięso” jest:-) z góry dzieki za sugestie.
-
Diagnostyka skrzyni Multitronic od A do Z
Przeguby wewnętrzne? pasuje do objawów- skontroluj luz na wyjściu ze skrzyni- taka propozycja
-
hałas z okolic filtra powietrza podczas dodawania gazu
Ja w avf miałem taki dzwiek- była nieszczelność w odlocie spalin do egra- uszczelka metalowa zużyta- doszedłem do tego bo zajrzałem lusterkiem widac było nagar... po wymianie na nowe- Cisza...
-
Soczewki z b8 polift
Właśnie mam 167. Jak patrzę na przesłonę z boku to profil przesłony nie jest płaski z załamaniem. Od załamania w prawo i lewo linia przesłony opada chyba nie jest to do ustawienia:-/ wyjalem soczewkę z odblysnikiem, podpiąłem poza lampa i widzę ze nic się nie zmienia
-
Soczewki z b8 polift
-
Soczewki z b8 polift
Ja mam taki balagan. Może ktoś poradzić jak się pozbyć tych wzniesień na jednej i drugiej lampie? z góry dzieki
-
Diagnostyka skrzyni Multitronic od A do Z
Zrobione:-) poszlo na maila. prosze w wolnej chwili o opinie. dzieki
-
Diagnostyka skrzyni Multitronic od A do Z
Dzisiaj wieczorem załatwie dane ze sterownika skrzyni. - podjade do kolegi który coś ogarnia. Zapisac dane na postoju na P czy dodatkowo wykonac test jak w mbv 62( zacytowany dwa posty wyżej? Dzieki
-
Diagnostyka skrzyni Multitronic od A do Z
Witam, w moim przypadku objawy 100% zgodne z cytatem powyzej. pisalem kilka postów wcześniej o historii auta wymianie oleju td. mial już ktoś podobnie? jakie koszty naprawy ww sterownika hydraulicznego? Opłacalne ? dodam ze na początku były szarpniecia tuz przed zatrzymaniem. Potem doszedł problem w ruszeniem a teraz jeszcze błąd fis na czerwono i błąd F189 czyli niby lewarek. prosze o sugestie. jedyny fachowiec którego znam od skrzyń mnie odprawił z kwitkiem ze niby tak już będzie- skrzynia kończy żywot przy 240tys przebiegu:-(- zarobiony jest:-/. Z góry dzieki
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Najwyżej będę plomby robił/poprawiał ? pytanie kolejne- potrzebuje dodatkowego usztywnienia do takiego zawiasu? stabilizator bądź górna rozporka jak to jest w ori 1be/bv? moga być konsekwencje ze np łożyska na mcperosnie poleca szybciej? koncowki drążków itp? moje obawy może są trochę amatorskie ale lepiej zapytać:-)