Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Soczewki z b8 polift


lasic89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem po przesiadce na bixy z b8ki. Mam prośbę do osób które też przekladaly soczewki, mianowicie chodzi mi o zdjęcie jak wychodzi wiązka światła, bo u mnie mam wrażenie jakby więcej światła było skierowane na tą matową osłonę a nie na drogę. Wieczorem dodam zdjęcie jak to u mnie jest. Dodam jeszcze że soczewki kupione od kolegi z forum wraz z adapterami.

IMAG0004.jpg

IMAG0003_1.jpg

Edytowane przez lasic89
Uzupelnienie tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak po ustawieniu świateł na stacji diagnostycznej, jeszcze tylko nowe żarniki i będzie super, jest mega poprawa na soczewkach z B8 polift.

20171013_055858.jpg

20171013_055837.jpg

20171013_055847.jpg

Edytowane przez Szaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2017 o 12:29, lasic89 napisał:

bo u mnie mam wrażenie jakby więcej światła było skierowane na tą matową osłonę a nie na drogę.

a piłowałeś kawałek odbłyśnika od środka czy po prostu włożyłeś adaptery a potem projektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo widać na tych zdjęciach ale wydaje mi się że soczewka idzie w dół bo spiera ją wspomniany kawałek plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michcio28810 napisał:

a piłowałeś kawałek odbłyśnika od środka czy po prostu włożyłeś adaptery a potem projektor?

Nic nie pilowalem bo sprzedawca nic nie wspomniał. Pisał p&p ...

A co tam dokładnie upilowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie p&p.nie wiem jak to opisać,w okolicy regulacji silniczkiem,tam gdzie dochodzi soczewka do otworu.może zrobię fotkę to wstawię.ja wytapiam ten nadmiar lutownicą bo nie śmieci sie w lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michcio28810 napisał:

prawie p&p.nie wiem jak to opisać,w okolicy regulacji silniczkiem,tam gdzie dochodzi soczewka do otworu.może zrobię fotkę to wstawię.ja wytapiam ten nadmiar lutownicą bo nie śmieci sie w lampie

Byłbym wdzięczny za fotkę. Patrzyłem na soczewki i nie dochodzi idealnie dolną częścią do maskownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lampę na stole... w odblysniku nie mam lewego dolnego otworu montazowego sprzedawca odciął ( chyba) dołączam zdjęcia projektora i lampy

IMAG0006_1.jpg

IMAG0005_1.jpg

IMAG0008_1.jpg

Edytowane przez lasic89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie bo już nie mam pomysłów jak to ustawić :(

Soczewki oczywiście B8 polift + adaptery.

Jak ustawiacie te soczewki w adapterach te dwie śrubki regulacyjne wkręcacie do samego końca do adaptera, zakładacie soczewkę i dokręcacie?

U mnie od strony pasażera jak tak ustawię i regulację dam na sam dół wiązka światła jest za wysoko i oświetlam wszystkie znaki oraz tablice informacyjne na drodze :(

Aby wiązka była nisko i nie świeciła po znakach muszę tą śrubę regulacyjną na dolnym mocowaniu w adapterze odsunąć i soczewkę skierować mocno w dół ale to chyba tak nie powinno wyglądać...

Proszę o pomoc, może ktoś z ŁDZ i pomógł by w ustawieniu - byśmy się gdzieś złapać na mieście.

 

Pozdr

M

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michcio28810 napisał:

adaptery po prostu przykręciłeś?nic więcej nie robiłeś?

Adaptery przykręcone na śrubki jak do drewna które były w komplecie w otwory po starej soczewce.
Nic nie zmieniałem, mogę wyjąć i zrobić zdjęcia, może to ułatwi diagnozę problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnoza jest taka że musisz pozbyć się kawałka plastiku w maskownicy i uciąć jedno mocowanie soczewki(jeżeli nie jest ucięte) właśnie z tej strony

http://a387ce498cba558fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podcięte do granic możliwości ;)

soczewka na adapterze wchodzi tak głęboko że opiera się o obudowę lampy po obwodzie z każdej strony, uchwyciłem na zdjęciach.

Wydaje mi się że wycięcie dolnego mocowania nic tu nie zmieni, bo bliżej już nie dojdzie :)

 

20171026_134807.jpg

20171026_134856.jpg

20171026_134916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podcięte do granic możliwości ;)

soczewka na adapterze wchodzi tak głęboko że opiera się o obudowę lampy po obwodzie z każdej strony, uchwyciłem na zdjęciach.

Wydaje mi się że wycięcie dolnego mocowania nic tu nie zmieni, bo bliżej już nie dojdzie :)

 

20171026_134807.jpg

20171026_134856.jpg

20171026_134916.jpg

 

Po wycięciu jeszcze większym plastiku i montażu.

Śruby regulacyjne skręcone do adaptera, soczewka opiera się o obudowę reflektora - poniżej foto głembiej już nie wejdzie. Jeżeli macie tak samo zamontowane i świeci wam nisko na regulacji na sam dół, to coś chyba będzie z samą lampa ??

20171026_141847.jpg

założone i dalej tak samo, świeci za wysoko w porównaniu do drugiego a regulacja max na minus.

Jak tak parze na soczewkę i kropi na niej to wydają się wyżej niż na tej co świeci poprawnie nisko. A podcięcie plastiku w lampie jest takie samo jak w tej której zdjęcia wrzuciłem.
macie jakieś pomysły co jest nie tak?

Edytowane przez Bknz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczewka nie musi dotykać obudowy.a długie jak świeci w tej złej lampie?jak normalnie to może projektor żle skręcony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michcio28810 napisał:

soczewka nie musi dotykać obudowy.a długie jak świeci w tej złej lampie?jak normalnie to może projektor żle skręcony

Długie jak zaświecisz to walą po wierzchołkach drzew.

Projektor masz na myśli odbłyśnik? Tego się chyba nie da inaczej zkręcić jak jest bo inaczej do siebie nie pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugie swiatla walą tak samo źle to masz problem z mocowaniem calego odbłyśnika.silniczek jest dobrze zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lopatologicznie zrób tak. Ustaw lampę tak aby środek światła drogowego tego oryginalnego świeciło dokładnie na wysokości żarówki stojąc przynajmniej 5 m od ściany. Teraz podłącz mijania z bixa i odcięcie powinno poziomo w środku odbicia tego drogowego. Będziesz wtedy widział bo jest nie tak. Ja włożyłem bix hella intemo bez adaptera i u mnie obramowka soczewki dolega dokładnie do poszerzonego otworu maskownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który silniczek masz na myśli ten od przesłony? wrestling1000 - nie za bardzo ogarniam ten schemat ustawienia zaproponowany przez CIebie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...