Treść opublikowana przez kris-07
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
ustaw główne kodowanie na 00040 a w adaptacjach w kanale (nie pamiętam który) ustaw język FISa na english u mnie pomogło... w błędach w wagu jest ale na liczniku nie wyskakuje... jak będe miał chwilę to zamierzam rozpracować taki patent że sensor będzie ewmulowany i z normalnego czujnika temp. z chłodnicy oleju sygnał będzie konwertowany na cyfrowe sygnały tak jak z sensora ale to wymaga trochę czasu i skompletowania elementów... więc chwilę potrwa jakbys takie cos opanowal to bylo by cos ---------- Post dopisany at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany at 15:06 ---------- zmienilem jezyk licznika na angileski ale nic nie pomoglo ---------- Post dopisany at 15:54 ---------- Poprzedni post napisany at 15:53 ---------- kur..... ale mnie to wkur .....
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
mieliscie racje z tym moim spalaniem . jeblem sie w kablach teraz pytanie czy ktos sobie poradzil z tym sensorem oleju ? czy komus sie to udalo wylaczyc albo zmienic tak mape zeby bylo ok ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nie wiecie na ktorym pinie w komputerze silnika jest sygnal zuzycia paliwa do licznika ? silnik 1.9 tdi 110 KM AFN
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
siema. sprawdzilem nie ma mozliwosci zmiany w kanale 38 i 39 zeby wylaczyc ten czujnik oleju nawet po wpisaniu loginu 13861 malo tego zimienilem w kanale 3 na wartosc 100 i spalanie jest wciaz takie samo czyli 51 l/100 km co zaobserwowalem to to ze spalanie waha sie tylko od 51 l/100km do 51.9 l/100 km bez wzgledu na to jak jade autem czy agresywnie czy spokojnie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a na jakim pinie powinien byc ten sygnal . nie wiem moze zle odczytalem stary licznik mialem podswietlanie czerwone ale immo w zegarze a nowy biale podwietlanie wg mnie sygnal byl na pinie 1 czerwonej (wtyczka 20 pin) a w bialym podswitlaniu powinien byc pin 25 wtyczka niebieska
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jak na mój gust zle masz zapięty sygnał spalania... czyli zegary dostają nieprawidłowe wartości dlatego tak wyświetlają... nie sadze. jak jade i przyspieszam spalanie rosnie a jak zwalniam to spada miałeś pociągnięty kabel czy dokladałeś? skąd brałes sygnał? może masz jakoś źle skalibrowane spalanie? grzebałeś coś w vagu? mialem przedtem fisa i spalanie dzialalo normalnie nie grzebalem nic w vagu ale zmienialem wsad ktory mi przyslal misiek wszsytko dziala poprawnie na tym wsadzie oprocz tego spalania ---------- Post dopisany at 16:02 ---------- Poprzedni post napisany at 16:01 ---------- jak na mój gust zle masz zapięty sygnał spalania... czyli zegary dostają nieprawidłowe wartości dlatego tak wyświetlają... nie sadze. jak jade i przyspieszam spalanie rosnie a jak zwalniam to spada A zmienials wsad licznika? Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk zmienialem . mam od ciebie wsad ale wszystko dziala wiec tez nie sadze zeby to byla wina wsadu
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jak na mój gust zle masz zapięty sygnał spalania... czyli zegary dostają nieprawidłowe wartości dlatego tak wyświetlają... nie sadze. jak jade i przyspieszam spalanie rosnie a jak zwalniam to spada
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
i jeszce co ztym moim spalaniem ze pokazuje 50 l/100 denerwuje mnie to
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
to chyba ten sam patent ja się włącza tempomat trza się zalogować do sterownika silnika.. jeden ogólny "pin" czy kod, to coś zupełnie innego niż pin od immo w przypadku liczników. Jak chwile znajdę do wybiorę się do garażu i sprawdze.. no trzeba sie zalogować, tak jak Piotr mówi, bo w podstawowych opcjach nie będziesz miał aktywnego tego kanału. Jak odpalisz VAG`a czy VAS`a bez zalogowania się, to te kanały będą niedostępne, dopiero po zalogowaniu możesz mieć dostęp do tych funkcji, bo one są jakby dodatkowe, pytanie brzmi czy to będzie w ogole dostępne we wszystkich licznikach czy np. dopiero w tych po 2001 roku, a w innych nawet II liftach już nie, to jest kwestia sprawdzenia.. w poniedzialek to sprawdze bo nie chce mi sie dzisiaj juz na warsztat jechac
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
ja w poniedzialek najpredzej jak bede na warsztacie bo w chacie nie mam ani vasa ani vaga. a ten login '13861' to wpisywac tak jak kod pin do prog klucza?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a ile na zimnym.??? sygnal spalania mam do licznika . licznik pokazuje spalanie 51.1 do 52.0 l/100km . jak jade to skacze czyli widzi predkosc , przyspieszenie itd. ale czemu pokazuje tak duza wartosc Adaptacje masz ustawiona na disla jakie masz kodowanie licznika Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk adaptacje nie wiem jak ustawic. ale kodowanie mam 00040 . czyli diesel 4 cylindry ---------- Post dopisany at 11:52 ---------- Poprzedni post napisany at 11:50 ---------- sprawdzil juz to ktos czy idzie ten sensor oleju wylaczyc ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a ile na zimnym.??? sygnal spalania mam do licznika . licznik pokazuje spalanie 51.1 do 52.0 l/100km . jak jade to skacze czyli widzi predkosc , przyspieszenie itd. ale czemu pokazuje tak duza wartosc
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
pany czemu mmi komputer pokazuje spalanie na pograniczu 60 l / 100km ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
ma ktos moze jakas tarczke predkosciomierza od europy do zegara z bialym podswietlaniem ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
macie jakis pomysl z tym sensorem oleju ? nie ma innej mozliwosci ? tylko czujnik albo ten modul ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
wejdz w licznik potem kodowanie i kod same zera z koncowka 40 czyli 000040 nie pamietam ile zer jest przed ale koncowka na pewno 40 jesli masz silnik 4 - cylindrowy
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no to licznik prawie skonczony zostal ostatni problem czyi sensor oleju. ni hu.. nie wiem jak to najprosciej rozwiazac. w a4 b6 niby idzie wylaczyc kodowaniem kanal 38 zmiana 1 na 0 ale u mnie ten kanal jest niedostepny . ---------- Post dopisany at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany at 12:41 ---------- nie wiem czy dograsz transponder bo immo poza licznikiem to immo1 a w liczniku byly immo 2 i immo 3 . ale moze pojdzie . ja mialem immo 2 u siebie a traspondery szlo zaprogramowac do immo 3 tkze probuj moze cos z tego wyjdzie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
naprawde panowie czapki z głów przed wami w prawdzie nie dziala mi jeszcze komputer pokladowy i swieci ten cholerny sensor oleju ale uwazam ze to co zrobilem z wasza pomoca to juz wielki sukces .
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
misiek dzieki za wsad cwiara dzieki za info na temat odzcytu pamieci teraz zabieram sie za reszte czyli uruchomienie komputera pokladowego i wyswietlacza radia
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
zaraz sprawdze na ile mam kodowanie. jesli chodzi o czujnik temperatury w liczniku nie dziala na zwarcie . musi byc czujnik ---------- Post dopisany at 15:33 ---------- Poprzedni post napisany at 15:32 ---------- to świadczy o tym że licznik nie pasuje do tego auta... znaczy wsad... mialem tak samo i okazalo się potem, ze licznik był uszkodzony, bo nawet kodowanie nie pomagało... licznik musi pasowac bo na tamtym wsadzie dobrze liczyl obroty . kur... predkosc juz pokazuje dobrze to teraz z obrotmi wariuje . masakra ---------- Post dopisany at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany at 15:33 ---------- :banan::banan::banan::banan: kaju jestes wielki obrotomierz juz chodzi jak powinien
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
przegralem wsad . licznik zyje ale..... kur... czy ja zawsze musze miec jakis problem ?? obrotomierz mi pokazuje 150 obr na liczniku a chodzi normalnie na biegu jalowym . ma 850 obr na vagu co moze byc tego powodem ? wie ktos
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jakie potrzebujesz ? Niebieską i poliftową szarą (fis) szara mam . niebieska tez ale brakuje w niej klika pinow
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jakie potrzebujesz ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
ponawiam pytanie . czy na zwarciu wskaznik temoeratury silnika pojdzie na maxa czy nie ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
czemu mi nie pokazuje temp . wody ? zapiąłem teraz ten stary licznik i nawt na starym nie poikazuje? teoretycznie piny od wody sa w tych samych miejscach . co najlepsze po zwarciu tych kabli na czujniku wskazowka powinna isc na fula do gory a nic sie nie dzieje ---------- Post dopisany at 09:05 ---------- Poprzedni post napisany at 09:04 ---------- juz pomalu mi zaczyna uszami wychodzic zmiana tego zegara ---------- Post dopisany at 09:07 ---------- Poprzedni post napisany at 09:05 ---------- kable z pinu 7 i 8 niebieska wtyczka maja przejscie do czujnika ---------- Post dopisany at 09:17 ---------- Poprzedni post napisany at 09:07 ---------- pomoze ktos ? moze sie myle ? moze na zwarcie nie bedzie dzialac ? wie ktos cos ?