Treść opublikowana przez SZYCHA
-
[B5 AFN] Czy nie jest zamieniony licznik ?
Witam, Pytanie, jak sprawdzić czy mam orginalny, nie zamieniony lub wymieniony licznik (zestaw wskaźników) ? Vagiem testowałem i w okienku EXTRA otrzymałem: Ident - NR Wegfahr inny niż numer nadwozia VIN (14 znaków a nie 16). Powód poszkuiwań: Chęć spawdznia przebiegu.... Wskazniki - blok 004 mam 19750 mileage natomiast w bloku 002 jest 173620 km Pozdrawia SZYCHA
-
[B5 AFN] Jaki olej do automatycznej skrzyni ?
Panowie....poprostu pytam Musashi masz rację co do ORI, ale dobrze wiedzieć nieco więcej niż slepo iść do "Salonu" Dzieks Panowie.
-
[B5 AFN] pasek wieloklinowy a koło pasowe alternatora
no to piknie.... rozrząd wynianie w warszatacie, a jak by coś się działo z alternatorem lub paskiem to zawijam rękawy. Dzięks za radę
-
[B5 AFN] pasek wieloklinowy a koło pasowe alternatora
?!,. ot zadowolony. :> Czyli wieloklinowy pasek da radę (bez ofiar) wymnienić bez zabawy z przodem?
-
[B5 AFN] Jaki olej do automatycznej skrzyni ?
witam, c.d tematu Panowie ATF napewno tylko jaki....podobnie jak w silnikach są mineralne i sytetyczne...firm od pieruna....w ASO 60 zł/l Skrzynia DMX .... Może jakoś norma
-
[B5 AFN] pasek wieloklinowy a koło pasowe alternatora
Witam, Pytanko #1 czy pasek wielkolinowy mozna wymnienić nie demontująć (nie odsuwając przodu) ? sparwa jest taka wymieniem rozrząd pasek wielkolinowy i napinacze pozostaje kwestja koła pasowego od alternatora.....250 zł koszt Valeo 120A ....myśle sobie, jak okarze isię że jest dobre to poczekam. ...myśł druga, rany znów może trzeba będzie szarpac przodek? Tak wiec pytanko #1 bije jak dzwon. Dzięks.
-
[B5 AFN] Kilka pytań odnośnie 6-cio biegowej skrzyni automatycznej
...tak więc postanowione...czeka mine wymiana: olej+micha(fitr i uszczelka)... i znowu kasa poleci......OOOO
-
[B5 AJM] ponowna wymiana oleju w automacie
Witam, Czeka mnie wymiana oleju w automacje DMX i ot ciekawstak ASO powiedzieli mi że 1. FilTR OLEJU JESTR RAZEM Z MISKĄ I USZCZELKĄ (TRZY W JEDNYM) Nie mają w sprzedarzy samej uszczeli lub samego filtra... czy Panowie to potwierdzają? olej do automata ...ile i jaki.... Dzieks.
-
[B5 AFN] Lekkie szarpanie - automatyczna skrzynia biegów
olej ...zakładam że nie był wymieniany (niedawno zakupione auto) szarpiecie jest tylko przy zmnianie (automatycznej) z 2-go na 3-ci bieg i słychąć taki krótki cichy pisk jak przy "paleniu gumy" na pozostałych biegach wszystko płynie działa. Objaw szarpniecia występuje przy róznych charakterach jazdy. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i co to za przyczyna? Dzięks!
-
[B5 AFN] Kilka pytań odnośnie 6-cio biegowej skrzyni automatycznej
no to piknie .... Ja mam DMX i teraz wątpie w naklejkę z wyposażeniem zgodnie z tym co wyżej....4 przód i jeden tył....przy czym jest 7 pozycji (PRND123) Jeśli chodzi DMX to jak ona się klasyfikuje w świetle innych. Trywialie....a gdzie jest fitr oleju od skrzyni biegów?
-
[B5 AFN] Skorodowana chłodnica od wspomagania
...Dzieks za pomoc :th: Ciekaw jestem jak połączył Ci mechanik zrobiną chodniczkę z przewodami? W ASO pytałem sie i krzykneli mi 260 zł ...ludzie przecież to normalnie ręcę opadają. Na szrotach szukałem...narazie nic nie znalazłem.
-
[B5 AFN] Kilka pytań odnośnie 6-cio biegowej skrzyni automatycznej
Panie moderator...ja tu na poważnie pytam... To tak jakby pojechać do mechanika z zepsutym samochodem i pytac go co się stało... na co mechanik mówi wiem co się zepsuło ....hhym...pański samochód. :th:
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Panowie! U mnie też coś silnik jest nie dogrzny ...nigdy nie było 90oC, zgodnie z zaleceniami zaczołem "terapię" od wymiany czujnika - ryzyk fizyk 85 zł (orginał Luksemburg + oring) No i nic...nadal nie dogrzny. Teraz kolej na termostat. Wiem czujnik moznabyło sparwdzić omomierzem :gwizdanie:...teraz sparawdze ten stary...a wymiana myśle że się przyda (koszt do przyjęcia). Po II liftingu 49C pokazuje to co mam na liczniku (przynajmniej tak jest u mnie)dziwne bo przy temp. +3oC pokazuje na starcie 27 oC ????? P.S Jak się człowiek naczyta to zaraz jakąś "chorobę" w aucie znajdzie...i spokoju nie ma Pozdro
-
[B5 AFN] Skorodowana chłodnica od wspomagania
Osłony są co prawda od skrzyni jest nie cała. dziś poglądałem sobie to chłodnice dokładnie....i myślę sobie żeto pewnie jakiś wyciek płynu (kiedyś po teraz wszystko szczelne), najwieksze skorodowanie jest w obrędie pompy wodnej. Chłodniczę zmnienię ale ...może ma ktoś zmieniał już....na co mam uwazać? Dzięks
-
[B5 ADR] VAG_COM 311-2 czy trzeba rejestrować
POdłaczam się do problemu . Mamto samo ...myślę ze VIKEN to tak trohe po macoszemu podchodzi do porogramowania odsylając klijetów do oprogramowania konkurencji VAG-COM.... Rejestracja przydała by się ....sporo jest wyłaczonych funkcji....blok 000 (a to już boli) Myślę że nas nie zliczują za podstawowe pytania...... Pozdro dla VAG-MANIAKÓW.
-
[B5 AFN] Skorodowana chłodnica od wspomagania
dzięki za spostrzeżenia. Wiem, że musze wymienić....tylko nie wim czy samemu dam radę....no i koszt. za nowa chłodnicę krzykneli mi ASO 240 zł. czegoś nie rozumiem jakie serwo w spomaganiu...serwo w hamulcach to wiem że żartów nie ma, ale w spomaganiu...serwa nie ma A jak u Panów wygląda chłodniczka....moze mam płyn nie taki ? Pozdrowienia z Wrocławia.
-
[B5 AFN] Lekkie szarpanie - automatyczna skrzynia biegów
Witam, Od jakiegoś czasu (po ostrej jeżdzie) zuwazyłem wyczuwalne szarpanie (tak jak by miało koło za piszcześ) przy zmianie biegów...niepokoi mnie. Sprawdzałem Vagiem ...brak bledów...a czuję że ja coś boli...wcześniej była bardzo plyna zmiana....(niebo) Co powinienem sprawdzić? Dzięks.
-
[B5 AFN] Skorodowana chłodnica od wspomagania
od słów do czynu Panowie ot i problem wygląda tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/195c20eff3fe821b.html AUDI 1,9 TDi AFN 99`
-
[B5 AFN] Skorodowana chłodnica od wspomagania
Witam, Ciekaw jestem czy skorodowania chłodnic od wpomagania (rurka w kształcie długiej pętli) jest masową "wadą" ? W mojm cacku jest silnie skorodowana i przymierzam się do jej wymiany. Pytań jest wiele: 1. Czy samemu da radę ją wyminić? 2. Korozja zjest na złączach przewód - chłodnica...czy wynić przedody (krótki i długi) 3. Cz odpowietrzać coś trzeba? 4. Koszt ? Z góry dziękuję za pomoc. Ma fotę i chętnię się podzielę.
-
[B5 AFN] Wyciek oleju, miska olejowa, czujnik poziomu oleju
Zaras opiszę ..... może trochę pożniej Narazie Panowie .... Nie ma to jak niedzielny poranek z Żoną...z wyrka wyjść nie mogę.. :> :> :> Sami w domu.... .... Narazie
-
olej Midland
Witam, Wczoraj zalałem MIDLAND pełny sytetyk SAE 5 W -30 pojeżdzę 15 000 i zobaczymy. Też podchodzę do niego jak do jeża ale...poczytałem trochę na jego temat porównałem z MOTULEM i wypadł lepiej, choć MOTUL ma już swoją reklamę i cenę. Ważne są parametry. Silnik narazie szybko dochodzi do temp. i wszytsko działa. Czy kotoś jeszcze odważył się zalać A5 1,9 TDi AFN na MIDLANDEM (syntetyk)? Pozdro.
-
[B5 AFN] Wyciek oleju, miska olejowa, czujnik poziomu oleju
Panowie....ale miałem jazdę..... Miska jest już wymieniona.... Jutro dołącze zdjęcia i szerszy opis....6 godzin roboty bez przerwy!!!! Finał -wszystko ORI.... chyba jutro będę w kościele chodził z po tacy p.s jest materiału na kilka wątków....(olej, warsztat który trzeba unikać no i oczywiście coś o DISELU) Pozdro
-
[B5 AFN] Diagnoza uruchomionego silnika 1,9 TDI na postoju - VAG COM
Kolego mg/H i mg/R to są jednostki (ktos wie dlaczego się i czy wogóle się róznią) Szczerze.... nie bardzo rozumiem twojej odp. Przecież pisałem na wstępie i w tytule że diagnoza robiona była na postoju. Podczas deptania na postoju 850 nic się nie zamieniała. Proszę drogi forumiowiczu wróć w tym miejscu do posta nr 1.
-
[B5 AFN] Wyciek oleju, miska olejowa, czujnik poziomu oleju
Wiem i cenie sobie ORI. Byłem a ASO CENTRUM AUDI WROCŁAW i sami nie wiedzieli co powino być w orginale. Na wszelki wypadek szarpnołem się na zakum uszczelki ORIIIIIIII za 110 zł. Sęk w tyn że pomiedzy michą a blokiem jest jeszcze przegorda....w piatek akcja, jak kogos zaciekawi c.d. to napiszę. Dzieks.
-
[B5 AFN] Diagnoza uruchomionego silnika 1,9 TDI na postoju - VAG COM
Jak nie chcesz, lub nie masz nic do powiedzenia (rozumiem nie wszyscy się na tym znają) to nie pisz a z tojego linka niestety nic nie znala złem (a propos czytałm go nie raz).