Treść opublikowana przez szczepan24
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Gdzie w Bydgoszczy przełożę licznik w aucie? Pozdrawiam Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Cześć jest ktoś z Bydzi co potrafi ogarnąć adaptację licznika kolor a4 b6 1.9 tdi awx 2001 pozdrawiam Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Witam. Mam licznik z końcówką G, gdzie wyświetlacz padł już bardzo dawno. Dwa lata szukałem i w końcu znalazłem ale z końcówką GX. Pytanie moje jest takie czy adaptacja tego licznika jest bardzo skomplikowana? Autko 1.9 tdi awx 130 km z 2001roku Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Turbina zassała olej?
Pytanie czy wiskoza powinna stać na sztywno? U mnie lapiąc za wiatrak jest wyczuwalny luz może to ta wiskoza Tak kwiczy? Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Turbina zassała olej?
Pompa wymieniona była razem z rozrządem . Faktycznie wypalenie było w tłoku. Pamiętam jak odbierałem auto to grzebali coś przy rolce od alternatora przekładali z mojego starego bo się blokowała. Może coś pochrzanili mechanicy? Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Turbina zassała olej?
Silnik wymieniony rozrząd nowy chodzi ładnie bez zastrzeżeń. W uszkodzonym była wypalona dziura w cylindrze i to pokaźnych rozmiarów. Przy Nowym silniku jedyny problem z którym walczę to piszczenie z okolicy paska rozrządu. Mechanik wskazał na pasek i stwierdził że po miesiącu od remontu trzeba prysnąć W-D i problem zniknie. Niestety pomagało tylko doraźnie. Miesiąc temu wymienił mi pasek + drugi od klimy. Odbieram auto nie piszczy dojeżdżam do domu piszczy. . I tak raz piszczy raz nie piszczy. Nie mam już siły na to. Może ktoś z Was miał podobny problem? Może jakaś rolka? Może łożysko alternator? Wyrzucam filmik ciemno było Ale myślę że ten pisk słychać dobrze https://youtu.be/X9mb1kMYpoM Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Najlepszego w Nowym Roku!!! Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Turbina zassała olej?
Mam nadzieję że jak jutro kupię silnik to po zamontowaniu będzie już wszystko ok. Uszkodzony silnik zwiozę do siebie i pokuszę się o rozebranie go. Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Turbina zassała olej?
Dzięki za info. Jakieś 15 tyś km temu wymieniałem dwumas i sprzęgło nic szukam awx. Zastanawiam się jeszcze nad osłonami srebrnymi i czarnymi. Przeglądając np allegro można spotkać silnik awx ze srebrną jak i czarną osłoną. Czy to ma jakieś znaczenie? Jutro jadę po silnik gosciu mówi że awx ale ma czarną oslonę.U mnie jest srebrna Hmmm...
-
Turbina zassała olej?
Jednak szukam silnika. Nie ma sprężania na 4 cylindrze tak właśnie powiedział mi mechanik. Teraz moje pytanie jaka jest różnica między awx a avf? W aucie mam awx, czy podszedłby avf?? Ciężko w okolicach Bydgoszczy poszukać awx
-
Turbina zassała olej?
Samochód jest u mechanika i dopiero po świętach będzie przy nim grzebał. Mechanik zacznie od pomiaru ciśnienia. Odpala idealnie i przez parę sekund chodzi równo po czym zaczyna mocno telepać. Dymi dość znacznie jak trochę pochodzi czuć przy tym woń oleju. Myślę że jak będzie coś nie tak z ciśnieniem sprężania to będę szukać silnika na wymianę. Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Turbina zassała olej?
Więc tak mechanik poskładał wszystko do ''kupy'' czyli turbinę po regeneracji, dolot, olej, filtry ale autko nie nadaje się do jazdy. Po odpaleniu strasznie trzęsie budą a sam silnik pracuje jak stary traktor. Mechanik zasugerował żeby wymienić silnik. Nagrałem filmiki jak to wygląda Teraz moje pytanie czy szukać silnika? Poprosiłem mechanika żeby podłączył komputer i taki oto film: 2 i 4 cylinder stoi.
-
Turbina zassała olej?
Dzisiaj odbieram auto od mechanika. Turbine sam zawiozłem do regeneracji, dostałem na 12 miesięcy bez limitu kilometrów gwarancje. Szczęście w nieszczęściu, że zadziałała klapa gasząca. Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Turbina zassała olej?
U mnie dosłownie po paru sekundach udało się zgasić silnik normalnie przekraczając kluczykiem w stacje i dymu nie było tyle co na filmie. Jednak na obroty tak samo wszedł i przykopcił tylko ja go zgasiłem odrazu. Ciekawe dlaczego tego peugeota też nie zgasił kluczykiem Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
-
Turbina zassała olej?
Posiadam audi a4 b6 1.9 awx 130 km. Stanąłem na czerwonym świetle i nagle auto wpadło na maxymalne obroty i zauważyłem czarny dym z wydechu. Udało mi sie zgasić silnik kluczykiem. Zepchnąłem samochód i już nie próbowałem ponownie odpalić. Auto na lawecie trafiło do mechanika, który dopiero w środę zacznie coś z nim robić diagnozować itp. Moje pytanie czy miał ktoś podobny przypadek, jakie mogą być dodatkowe skutki tej awarii??? pozdrawiam
-
dokładka co sądzicie ?
Pięknie to wygląda dodaje charakteru
-
Wysoka temperatura silnika
U mnie rozwiązany wszystko wróciło do normy a pompa byla zepsuta dokladnie te plastikowe łopatki.
-
Wysoka temperatura silnika
Na początek wielkie dzięki chłopaki za zainteresowanie się tematem i za wszystkie porady i odpowiedzi . Faktycznie po rozgrzaniu się silnika nawet powyżej 90 stopni te węże od nagrzewnicy były zimne. Wczoraj odebrałem autko od mechanika i okazało się że przyczyną była zepsuta pompa. Korzystając z okazji wymieniłem cały rozrząd. Teraz auto nagrzewa się ładnie do 90 stopni i trzyma !!! Oczywiście wróciło też ogrzewanie już po paru minutach z nawiewów leci ciepełko jeszcze raz dzięki za zainteresowanie się tematem pozdrawiam
-
Wysoka temperatura silnika
Własnie jestem po troche dluzszej jezdzie po miescie i klops znowu temperatura na 100 stopni. Może faktycznie pompa wody skoro nie działa też ogrzewanie
-
Wysoka temperatura silnika
Wczoraj wieczorem odebrałem auto od mechanika który wymienił mi termostat. Temperatira po jakiś 10 min doszła do 90 stopni i się wskazówka zatrzymała ale zauważyłem że z nawiewów leci zimne powietrze nawet jak dałem na HI. Co jest?? Dodam że przed wymianą nie sprawdzałem czy jest ogrzewanie bo przeciż lato to ustawione miałem 19 stopni
-
Wysoka temperatura silnika
Jutro kupuje termostat mam nadzieje że uda mi się samemu go wymienić
-
Wysoka temperatura silnika
Czy po podłączeniu do komputera progrsm pokaże jakiś błąd termostatu?? Czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie.
-
Wysoka temperatura silnika
Dokladnie zatrzymywal sie na okolo 50 stopni przy trasie ok.70 km. Od kilku dni zauwazylem ze juz po mniej wiecej 10 minutach jazdy wskazowka rosla w oczach do 90 stopni. A dzis po troche dluzszej jezdzie po miescie skoczyla do 100 stopni i szla dalej zatrzymalem sie odczekalem z dziesiec minut i bylo znow 90 i jakos dojechalem do domu
-
Wysoka temperatura silnika
Witam. Mam mega problem z autem 1.9 awx a mianowicie temperatura silnika podnosi się aż do czerwonej kreski na liczniku, szczególnie przy jeżdzie pod górę i w mieście w korkach. Wcześniej ciężko sie rozgrzewał a nawet bardzo rzadko dochodził do 90 stopni. co może być tego przyczyną?? termostat??
-
Jakie zamienniki błotników ?
Kolego ja też szukam i nie mogę nigdzie dostać praktycznie na każdym jest ruda