-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Tak wyglada, ale czesc na dolnym zdjeciu jest zdemontowana z aluminiowej obudowy. To tylko sama guma.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Sorry moj blad, zdjecia ponizej... Nowa: Stara: ...
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Wrzuć tę fotkę. https://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=4037613854&photo_id=500003312060#500003312060 Tak powinna wygladac, taka wlozylem... https://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=4037613854&photo_id=500003311994#500003311994 Tak wygladala moja ...
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Po wielkich bojach wracam z relacja... Stukalo, pukalo, przy kazdej zmianie biegow. Mimo tego, ze nakrecony przeze mnie filmik ujawnia luzy na lozyskach, o ile nie powinny takie byc to musze stwierdzic fakt, iz powodem dziwnych odglosow nie byly luzy na lozyskach. Panowie - zmasakrowalo mi poduche silnika od strony pasazera (Angol). Stara zostala zastapiona poducha Lemfordera. Odebralem dzisiaj auto, jedynka - gaz, dwa - gaz, trzy - gaz i cisza. Nic nie stuka, zadnych osglosow, jednym slowem - za***iście. Aczkolwiek mechanika z doswiadczeniem na temat skrzyn i tych nieszczesnych lozysk na mechanizmie niestety w Birmingham (Anglia) nie spotkacie... Czterech sie zabieralo za zmiane lozysk, zaden nie potrafil rozwiazac problemu... Mam nadzieje, ze jak jutro pojade do autoryzowanego serwisu audi i bede chcial zwrocic lozyska, simeringi itp to bez problemu je przyjma... Wkoncu to 130£ do przodu. Ja mam spokoj... wkoncu ! Ps. Jak ktos bedzie chcial fotke mojej ''poduchy'' to dajcie znaka...
-
Wibracje auta przy 65-70 i 130-135km/h
Ja tez posiadam drgania, ale powyzej 130-140 km/h. Panowie, jedyne co mogę Wam podpowiedzieć to są to łożyska dyferencjału po prawej stronie i łozysko półosi po stronie lewej. Po prawej stronie sprawdzcie sobie czy nie ma luzu na półosi otwierając maskę i przy zbiorniczku płynu chłodzącego schylcie się i złapcie za półoś starając się szarpać aby zobaczyć czy jest luz. U mnie po tej stronie delikatny jest. Druga sprawa to tak jak wspomniałem łożyska dyferencjału. I tu już troszkę trudniej. Ja osobiscie wolałem podnieść auto i starałem się też szarpać za półoś aby zdiagnozować luzy na łożyskach. zbladłem, większy luz niż oczekiwałem... W poniedziałek mam umówioną wizytę zmiany łożysk po obu stronach na oryginalne z Audi... Zdam relacje jak zachowuje się auto po operacji.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
mój mechanik nie widział w tym problemu,zaprowadziłem na 8.00 a o 16 audi było do odbioru koszt 300zł + części Zazdraszczam... Czy ta wymiana wymaga zdjęcia skrzyni z auta ? Btw... Mam nadzieje, że łożyska nie różnią się pomiędzy 1.8Tfsi a 2.0Tdi ?
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Też się nad tym zastanawiałem, napisałem więc do serwisu Audi - UK. Otrzymałem wiadomość... myślałem, że spadnę z krzesła. Sama robocizna bez cześci, które już kupiłem to - 1149.40 funtów - przy terazniejszym kursie to - 6574,56 zł ...
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Panowie właśnie zakupiłem cały komplecik łożysk i uszczelniaczy w salonie Audi Birmingham. Czy ta wymiana jest naprawdę taka straszna, że większość mechaników nie chce się tego podjąć ? Mówię oczywiście o stronie z mechanizmem różnicowym...
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Kolego rosk, czy na tej liście łożysko kulkowe znajduje się zarówno na lewej półośce jak i na prawej ? Bo z tego co zrozumiałem to po prawej stronie mamy w sumie 3 łożyska. 1x kulkowe i 2x stożkowe. Niestety ja także muszę wymienić łożyska po stronie prawej... gniazdo ma spory luz. Przepraszam za jakość ale nagrywane grzebieniem...
-
B8 TrOOOOp
Panowie, czy półosie w naszych b8kach są wbijane ? Czy są na imbus pod zaślepką ?
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Moze to troche dziwne pytanie, ale chcialbym wiedziec wszystko na tip top... Jak rozpiąć półośkę ?
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Tak, zmieniam tylko po lewej stronie bo jest "luzik". Mam angola, ale nie ma to pewnie żadnej różnicy. Jak z demontażem półośki ? Trzeba ją wypiąć/wyciągnąć ze skrzyni ? Nie będzie z tym problemów ?
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Panowie, wlasnie jestem po zakupie lozyska kulkowego i kapy w ASO Bialystok. Koszt lozyska 89 zl, kapa 19zl. Chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc wymiany tego lozyska samodzielnie ? W warunkach domowych ? Potrzebna jest jakas prasa ? Na co dokladnie trzeba zwrocic uwage ? Dzieki wielkie za jakiekolwiek wskazowki.
-
B8 TrOOOOp
Gibons, mam nadzieje ze to tez bedzie mialo znaczenie, ale trzesie mi buda w przedziale 100 - 120 km/h. Widzialem ze moga byc rozne powody. Wyazenie kół, jakość zawiechy itp. Mam bbsy 19tki na szerokich kapciach i w momencie kiedy zmienilem je na oryginalne 17tki ie odczuwam wiekszych drgan... Zaraz podjade do mechaniora i niech zerknie co i jak.
-
B8 TrOOOOp
Panowie poradzicie ? W momencie kiedy ruszam autem i obroty silnika dochodzą do 3 tyś obrotów, wciskając sprzeglo i zmeniajac na bieg drugi i z drugiego na trzeci slychac pojedynczy stuk. Dzwiek slychac oczywiscie z przodu auta po stronie pasazera (w moim przypadku po lewej stronie -UK). Nie odczuwam zadnych wibracji itp na pedale sprzegla. Czy mozliwe, ze definitywnie powodem dziwnego stuku jest nieprawidlowosc zwiazana z polosia ? przegub wew ? zew? Jak mozna to zdiagnozowac ?