Treść opublikowana przez kruper
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Tak wyglada, ale czesc na dolnym zdjeciu jest zdemontowana z aluminiowej obudowy. To tylko sama guma.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Sorry moj blad, zdjecia ponizej... Nowa: Stara: ...
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Wrzuć tę fotkę. https://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=4037613854&photo_id=500003312060#500003312060 Tak powinna wygladac, taka wlozylem... https://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=4037613854&photo_id=500003311994#500003311994 Tak wygladala moja ...
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Po wielkich bojach wracam z relacja... Stukalo, pukalo, przy kazdej zmianie biegow. Mimo tego, ze nakrecony przeze mnie filmik ujawnia luzy na lozyskach, o ile nie powinny takie byc to musze stwierdzic fakt, iz powodem dziwnych odglosow nie byly luzy na lozyskach. Panowie - zmasakrowalo mi poduche silnika od strony pasazera (Angol). Stara zostala zastapiona poducha Lemfordera. Odebralem dzisiaj auto, jedynka - gaz, dwa - gaz, trzy - gaz i cisza. Nic nie stuka, zadnych osglosow, jednym slowem - za***iście. Aczkolwiek mechanika z doswiadczeniem na temat skrzyn i tych nieszczesnych lozysk na mechanizmie niestety w Birmingham (Anglia) nie spotkacie... Czterech sie zabieralo za zmiane lozysk, zaden nie potrafil rozwiazac problemu... Mam nadzieje, ze jak jutro pojade do autoryzowanego serwisu audi i bede chcial zwrocic lozyska, simeringi itp to bez problemu je przyjma... Wkoncu to 130£ do przodu. Ja mam spokoj... wkoncu ! Ps. Jak ktos bedzie chcial fotke mojej ''poduchy'' to dajcie znaka...
-
Wibracje auta przy 65-70 i 130-135km/h
Ja tez posiadam drgania, ale powyzej 130-140 km/h. Panowie, jedyne co mogę Wam podpowiedzieć to są to łożyska dyferencjału po prawej stronie i łozysko półosi po stronie lewej. Po prawej stronie sprawdzcie sobie czy nie ma luzu na półosi otwierając maskę i przy zbiorniczku płynu chłodzącego schylcie się i złapcie za półoś starając się szarpać aby zobaczyć czy jest luz. U mnie po tej stronie delikatny jest. Druga sprawa to tak jak wspomniałem łożyska dyferencjału. I tu już troszkę trudniej. Ja osobiscie wolałem podnieść auto i starałem się też szarpać za półoś aby zdiagnozować luzy na łożyskach. zbladłem, większy luz niż oczekiwałem... W poniedziałek mam umówioną wizytę zmiany łożysk po obu stronach na oryginalne z Audi... Zdam relacje jak zachowuje się auto po operacji.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
mój mechanik nie widział w tym problemu,zaprowadziłem na 8.00 a o 16 audi było do odbioru koszt 300zł + części Zazdraszczam... Czy ta wymiana wymaga zdjęcia skrzyni z auta ? Btw... Mam nadzieje, że łożyska nie różnią się pomiędzy 1.8Tfsi a 2.0Tdi ?
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Też się nad tym zastanawiałem, napisałem więc do serwisu Audi - UK. Otrzymałem wiadomość... myślałem, że spadnę z krzesła. Sama robocizna bez cześci, które już kupiłem to - 1149.40 funtów - przy terazniejszym kursie to - 6574,56 zł ...
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Panowie właśnie zakupiłem cały komplecik łożysk i uszczelniaczy w salonie Audi Birmingham. Czy ta wymiana jest naprawdę taka straszna, że większość mechaników nie chce się tego podjąć ? Mówię oczywiście o stronie z mechanizmem różnicowym...
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Kolego rosk, czy na tej liście łożysko kulkowe znajduje się zarówno na lewej półośce jak i na prawej ? Bo z tego co zrozumiałem to po prawej stronie mamy w sumie 3 łożyska. 1x kulkowe i 2x stożkowe. Niestety ja także muszę wymienić łożyska po stronie prawej... gniazdo ma spory luz. Przepraszam za jakość ale nagrywane grzebieniem...
-
B8 TrOOOOp
Panowie, czy półosie w naszych b8kach są wbijane ? Czy są na imbus pod zaślepką ?
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Moze to troche dziwne pytanie, ale chcialbym wiedziec wszystko na tip top... Jak rozpiąć półośkę ?
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Tak, zmieniam tylko po lewej stronie bo jest "luzik". Mam angola, ale nie ma to pewnie żadnej różnicy. Jak z demontażem półośki ? Trzeba ją wypiąć/wyciągnąć ze skrzyni ? Nie będzie z tym problemów ?
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Panowie, wlasnie jestem po zakupie lozyska kulkowego i kapy w ASO Bialystok. Koszt lozyska 89 zl, kapa 19zl. Chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc wymiany tego lozyska samodzielnie ? W warunkach domowych ? Potrzebna jest jakas prasa ? Na co dokladnie trzeba zwrocic uwage ? Dzieki wielkie za jakiekolwiek wskazowki.
-
B8 TrOOOOp
Gibons, mam nadzieje ze to tez bedzie mialo znaczenie, ale trzesie mi buda w przedziale 100 - 120 km/h. Widzialem ze moga byc rozne powody. Wyazenie kół, jakość zawiechy itp. Mam bbsy 19tki na szerokich kapciach i w momencie kiedy zmienilem je na oryginalne 17tki ie odczuwam wiekszych drgan... Zaraz podjade do mechaniora i niech zerknie co i jak.
-
B8 TrOOOOp
Panowie poradzicie ? W momencie kiedy ruszam autem i obroty silnika dochodzą do 3 tyś obrotów, wciskając sprzeglo i zmeniajac na bieg drugi i z drugiego na trzeci slychac pojedynczy stuk. Dzwiek slychac oczywiscie z przodu auta po stronie pasazera (w moim przypadku po lewej stronie -UK). Nie odczuwam zadnych wibracji itp na pedale sprzegla. Czy mozliwe, ze definitywnie powodem dziwnego stuku jest nieprawidlowosc zwiazana z polosia ? przegub wew ? zew? Jak mozna to zdiagnozowac ?
-
Jakie koło dwumasowe oraz sprzęgło do A4 B8 2.0TDI CR?
Witam, podłączę się do tematu... Posiada a4 b8 1.8T 2009, mój problem jest podobny do problemu kolegi djmimol. W momencie kiedy ruszam autem i obroty silnika dochodzą do 3 tyś obrotów, wciskając sprzeglo i zmeniajac na bieg drugi i z drugiego na trzeci slychac pojedynczy stuk. Dzwiek slychac oczywiscie z przodu auta po stronie pasazera (w moim przypadku po lewej stronie -UK). Nie odczuwam zadnych wibracji itp na pedale sprzegla. Czy mozliwe, ze definitywnie powodem dziwnego stuku jest nieprawidlowosc zwiazana z polosia ? przegub wew ? Jak mozna to zdiagnozowac ?
-
B8 TrOOOOp
Panowie, czy pompa wody z CDHB (1.8 tfsi - 2008) - o numerze czesci 06H 121 026 CC będzie pasowała do CDHA (1.8 tfsi - 2009) ? Niestety nie posiadam numeru czesci do tego silnika dlatego zwracam się z prośbą o odpowiedz.
-
wibracje auta od 115-140km/h 2014r
Panowie, kupiłem za okazyjna cene komplet felg do b8 - oryginał. Oponki w porządku. Założyłem na autko... Pozytywnie się zdziwiłem i poczułem wielką ulgę, nic nie trzęsie, nic nie bije. Czyli fegli które mam w avatarze są najprawdopodobnie krzywe, albo coś jest nie tak z oponami... Jestem zdziwiony bo 3 razy jeździłem do wulkanizatora i sprawdzał opony i felgi czy wszystko jest ok.
-
B8 TrOOOOp
Jak chcesz pompę do CDHB, to mogę Ci oddać swoją za butelkę JD. Pisz na priv jak coś. Żeby nie to Krzychu, że siedzę w Anglii to na pewno bym skorzystał ...
-
B8 TrOOOOp
U mnie to samo, z dnia na dzien. Teraz mam 225 tys wiec pewnie jej czas pewnie się skończył. Chciałbym tylko mieć pewność, że to pompa, także jutro podjade do mechaniora. Ktoś ma jakieś inne sugestie ?
-
B8 TrOOOOp
Panowie, Mam dość poważny problem jeśli chodzi o ubytek płynu chłodniczego. Z dnia na dzień uciekło mi 2 litry, zaglądam pod maskę - 6 rano, ciemno jak w D*pie. Dolałem, wszystko ok. Przyjechałem po pracy zerknąć co się dzieje, pogrzebałem i zrobiłem zdjęcie. Ukazał mi się taki oto tragiczny widok ... http://www.fotosik.pl/zdjecie/f87a6a48d754df86 Czy to jest obudowa termostatu ? Króciec ? Rocznik 2009, 1.8Tfsi
-
B8 TrOOOOp
Panowie ... Posiadam audiczkę na gwincie TA Technix (kupione z takim zestawem). Mam problem podczas skrecania itp, bo slyszę tak jakby stukanie/przekrecanie się sprezyny na zakretach. Problem pojawił się jak ruszyłem gwintem w momencie kiedy podniosłem auto o pare cm. Oczywiście mowa tu tylko o przednim zawieszeniu. Czy sprezyna powinna byc tak osadzona aby nie wydobywały się jakieś dziwne odlosy czy jak ? Bo jakby nie było jest to zapewne nic normalnego. Jakies rady/sugestie ? Już nie mam na to siły...
-
Gwint TA Technix - dziwne odglosy
Witam, Jak w temacie Panowie. Posiadam audiczkę na gwincie TA Technix (kupione z takim zestawem). Mam problem podczas skrecania itp, bo slyszę tak jakby stukanie/przekrecanie się sprezyny na zakretach. Problem pojawił się jak ruszyłem gwintem w momencie kiedy podniosłem auto o pare cm. Oczywiście mowa tu tylko o przednim zawieszeniu. Czy sprezyna powinna byc tak osadzona aby nie wydobywały się jakieś dziwne odlosy czy jak ? Bo jakby nie było jest to zapewne nic normalnego. Jakies rady/sugestie ?
-
trzęsie budą pow. 120 km/h
Mam to samo, tylko ze w 8mce. Felgi powyważane tak jak byc powinno, oponki eleganckie a i tak trzesie kierą od 110-120. Słyszalem, ze to tez moze byc przegub ? Co myslicie ?
-
B8 TrOOOOp
Panowie, Zawiecha na tyle zaczęła skrzypieć po jednej stronie jak "stara wersalka". Jakieś konkretne sugestie co moze byc przyczyną? Zużyte sprezyny itp ? Konkretna końcówa ? Stab ? Dodam tylko, że mam gwint...