Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

WhiteBoy

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez WhiteBoy

  1. 180-185km przy fmicu, dp, tipie, stozku i wiekszych wtryskach czy na stockowych klamotach? Z mojej strony mogę dodać że podczas hamowania auta byłem przy tym i od razu po shamowaniu widziałem wykres. Po tym co napisałeś nasuwa się jedno pytanie, skąd wziął się wynik 213/320 ?
  2. W sytuacji kiedy mam sprawne turbo K03 to tylko dokupuje rdzeń K03s i mam gotowe K03s. Ważne żeby musza/obudowa była cała? Na coś jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Jak z żywotnością takiego zestawu ?
  3. Łukasz13: logów brak, wykres na dniach. Seria wypluła 162km a katalogowo jest 163km. wampir: Zaczynam widzieć jak ten worek pieniędzy rośnie z dnia na dzień. Założenie jest takie że albo robić to porządnie aby później nie było żadnych znaków zapytania albo nie robić nic i cieszyć się tym co jest teraz. Okazuje się że przy mocy 250 +/- trzeba zadbac o sporo pierdółek które niby niewiele kosztują ale na koniec dnia generują duże koszty. Samo turbo i dobre sprzęgło generują już koszt 5000zł +/- a gdzie reszta... Jeszcze mam chwilę czasu na podjęcie decyzji więc dyskutujmy, po to jest forum:)
  4. Wampir widzę że sprzedajesz koło dwumasowe, jakie sprzęgło i koło dałeś na miejsce tego które chcesz sprzedać ? Jaką moc ma twoje auto? Szukałem wykresów k04-15 z mocą powyżej 250km i faktycznie na polskich formach ciężko coś znaleźć. Znalazłem coś w USA na nieco ponad 270km ale nie wiem dokładnie jaki tam setup siedział oraz jaki model K04 wcisnęli. Obecnie na K03 wypluło 213km i 320Nm przy doładowaniu 0.8bara. Gdyby dać 1 bar wyszłoby kilka km/Nm więcej. Na moją prośbę tuner zostawił w/w wynik. Nie zależało mi na wycisnięciu 101% możliwości z klamotów.
  5. Clutch Master odpada z powodu ceny. Sachs też najtaniej nie wychodzi, ale może jest opcja żeby to mechanior ogarnął na swoje zniżki? 1200 u Radzikowskiego to cena za gotowe kompletne sprzęgło czy muszę dostarczyć sprzęgło i za tyle on je wzmocni ?
  6. Coś czuję, że ze sprzęgłem mogą być jaja... Jest też coś takiego jak Sachs performance, ale praktycznego info nie znalazłem, może ktoś miał i może się pochwalić ile to wytrzymuje?
  7. No właśnie ten tip który mam chyba nie podejdzie ale już kupca mam wraz ze stożkiem więc dopłata do nowego będzie niewielka. Czy na sprzęgle od Radzikowskiego traci się coś na komforcie jazdy? na czym polega jego zabieg wzmacniania ?
  8. Ok będę wdzięczny za info. Też myślę że ori dojście powietrza warto zostawić, ewentualnie można puścić coś dołem, ale tą kwestie można rozważyć na samym końcu.
  9. Dawaj na głównym, będzie dla potomnych:) Wiadomo że ciężko to obliczyć tak z głowy, ale może pokusisz się o wycenę +/- Zabudować trzeba ściankę przy lampie, ściankę przy silniku i spód a z niego można pocisnąć kolejną rurkę doprowadzającą powietrze ze zderzaka. Poniżej zdjęcie boxa który można kupić na ebay.
  10. No właśnie teraz jak się okazuje że przepływka 3" jest wskazana to zastanawiam się jak ogarnie to ori pucha. Znowu zmiana tipa i stożka pod 3" wygeneruje dodatkowe koszty.
  11. Też o tym myślałem, choć wtedy wolałbym go pomalować niż oklejać. Jak myślisz ile taki box by mnie kosztował?
  12. Pacjent to A4 B6 BFB. Obecnie w aucie siedzi FMIC, większe wtryski, downpipe oraz TIP + stożek. Ze stożka jestem średnio zadowolony bo ciągnie ciepłe powietrze. Jeżdżę głównie w mieście i często w godzinach szczytu więc pod machą jest ciągle kocioł. Jest plan wyrezać osłonę, ale ciężko mi to coś idzie-brak czasu. Myślałem o APR Carbonio ale cena zaporowa. Do tego wszystkiego jest jeszcze pomysł aby wrócić do ori puszki-ta opcja mi się najmniej podoba bo nie będzie słychać sapania turbo, które z kolei mi bardzo odpowiada. Mimo wszystko na pewno rozważę opcję powrotu do ori puchy. Na dniach dojdzie większe turbo K04 którym chciałbym osiągnąć 250km a jak fabryka da to i więcej. W związku z tym mam kilka pytań. 1. Czy do K04 powinienem włożyć większą przepływkę 3", jeżeli tak to jaka jest z tego korzyść ? 2. Jakie sprzęgło obsłuży taką moc? Gdzieś czytałem o wkładaniu większej tarczy 240mm zamiast 228mm w celu zwiększenia sprawności sprzęgła. Czy taka opcja zadziała przy silniku z oznaczeniem BFB, jak to zweryfikować? Niektórzy forumowicze na ori sprzęgle osiągali nawet ok 300km i grubo ponad 300Nm.Przy wymianie sprzęgła wymienimy raczej dwumase. 3. Co z wydechem? Do K04 i takiej mocy jaką planuję osiągnąć przelot jest obowiązkowy, czy można zostać przy serii? 4. W związku z tym że tip+stożek mnie nie satysfakcjonują w 100% pomyślałem żeby tipa zostawić a stożek zamienić na ori puchę. Czy takie rozwiązanie ma sens? Auto służy jako rodzinne. Z góry dziękuję za cenne uwagi, pozdro!
  13. Wątpię aby carbonio był lepszy od zwykłego tipa i stożka pod względem przyrostu mocy. Za to jest to gotowa skuteczna opcja, która ładnie wygląda i dlatego ją rozważam. Zawsze można to w przyszłości sprzedać. Z jakąś strata ale się sprzeda. Żeby wyrezać fajną i skuteczną osłonę dla stożka trzeba trochę się nakombinować. Nie mówię tu o kawałku blachy tylko o porządnym boxie. Nie zapominajmy że od xenonów też wali grube ciepło i ogólnie jest kilka miejsc które trzeba odseparować. Wszystko jest do wykonania, kwestia czasu i pieniędzy. Ori puchę też rozważamy bo jednak wiele osób twierdzi że to najlepsze rozwiązanie. Na ori puszcze będzie ciszej i nie będzie sapania, ale to można osiągnąć odpowiednim zaworem upustowym, więc też dobra opcja. Za1888zł na pewno nie kupie samego dolotu, gdyby był w cenie USA to bym go rozważył. Na tą chwilę jednak nie widzę opcji tańszego zakupu więc temat odpada.
  14. Nie zapominajmy że Carbonio jest odseparowany od komory silnika, jakby chcieć zrobić porządny box na wzór tego z carbonio to też tego nikt nie zrobi za tego za przysłowiową stówkę. Pomińmy kwestię czy warto czy nie warto, zależy mi żeby ustalić gdzie to najtaniej można kupić. Dopiero wtedy ocenię czy mnie na taki gadżet stać.
  15. TIP + stożek to wydatek rzędu 700-1000 zł w zależności od potrzeb i użytych materiałów więc Carbonio w cenie USA nie jest złą opcją. Swap nie wchodzi w grę, o nie:)
  16. Witam, Proszę o info gdzie najkorzystniej można kupić APR Carbonio A4 B6 Na stronie producenta cena to 382$ = 1200zł +/-, ale nie ma opcji wysyłki do PL. W Polsce z kolei Carbonio do A4 B6 kosztuje 1888zł. Może jest jakaś opcja przetargać to z UK lub DE? 1888zł za ładny dolot to dla mnie jednak chyba za dużo.
  17. Witam wszystkich A4 B6 sedan BFB 1.8T Quattro. Zamierzam trochę zmodzić swoje auto, dlatego wbijam na forum aby co nie co podyskutować... Pozdrawiam!

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.