Treść opublikowana przez magstar
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
mam po lifcie - a czy nie znasz rozmiaru tego dziwnego klucza ? co do czujnika oleju to też jestem zainteresowany bo też będę go robił.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam Panowie ! Czy przy zdejmowaniu kierownicy ta największa śruba to torx czy zwykła ? bo manetka idzie w ruch. do bin85 : Kupiłem kostkę ISO i piny do manety są OK ale tej kostki mini iso nie uświadczy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No dostałem manetkę nie jest to oryginał ale mam nadzieje że nie padnie. Przynajmniej wszystkie funkcje ma łącznie z tylnym spryskiwaczem i tylną wycieraczką, "reset", "+" i "-" mam kolejne pytanie jaka jest kolejność przy podpięci do kostki ? foto poniżej.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witajcie Dzięki Bin85 za pomoc przy moim liczniku wszystko idzie w dobrą stronę juz nie mam powiadomień typu brak płynu i żarówki. Chyba nic odkrywczego nie powiem, jeśli stwierdzę, że do kostki "szarej" pasują idealnie kabelki od PC-ta, ale kabelki audio, które podpinamy od napędu CD do karty muzycznej lub płyty głównej. Z tego, co zrozumiałem z Twoich wcześniejszych porad to wtyki z kostek ISO powinny pasować do kostki w radiu (chodzi o ten RDS) a mam pytanie, jakie wtyki można wpiąć do kostki w manetce?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
http://www.allegro.pl/item852431280_audi_a2_a3_a4_a6_vw_golf_przelacznik_zespolony.html
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam ponownie Sprawdziłem ten kod licznika +16160 i zmieniłem go na 00160 niestety „fontanna” wciąż się wyświetla. Co do RDS-u wyciągnąłem radio i okazuje się, że ja mam kostkę w radiu nawet te przewody, o których wspominałeś są wpięte w tą kostkę i idą tylko nie wiem gdzie, bo wiązka jest zaizolowana. Zamówiłem manetkę zobaczymy co to będzie – nowa tylko prawa strona 75 PLN. kostka dolna radia (ze schematu) ta co zaznaczona na zielono wspominana "fontanna" ;-)
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jeszcze coś http://www.allegro.pl/item840247362_audi_a4_lifting_manetki_przelaczniki.html powiem że u mnie są właśnie tak podgięte. http://www.allegro.pl/item852431280_audi_a2_a3_a4_a6_vw_golf_przelacznik_zespolony.html w każdym bądź razie dziekuję za pomoc i pozdrawiam
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a zobaczcie to http://www.allegro.pl/item819852390_przelacznik_zespolony_audi_a4_a6_tt_prawy.html chyba nowe mają do avanta i sedana[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 20:04_________________________________________________ ale gość na aukcji napisał że zostały mu tylko do sedana
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ale jaki guzik ? jak w oryginalnej manetce odpychasz ją od siebie i działa to po co kombinować !
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a jak używasz tylnej wycieraczki i spryskiwacza ?[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 19:40_________________________________________________ Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia – jutro się wezmę za to na ostro.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
to dobrze ze nie napisałem że wszystko łapie bo bym wyszedł na głupka. Przeszukuję teraz NET w poszukiwaniu manetki – to też nie jest proste jak się okazuje, bo musi być wersja avant, – bo spryskiwacz i tylna wycieraczka dochodzi. Musze się uporać najpierw z komunikatami typu żarówa i płyn, bo nawet nie wiem czy RDS zadziała. Mam pytanie jako laik (mam wszelkie rozpiski pinów ale jak liczymy patrząc od tyłu na licznik Pin-y górny lewy to nr 1 a dolny prawy to 32 ? oczywiście one są w pionie)
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wszystko jasne i tanie ale "co masz na myśli przez red był też wyświetlany"
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
OK rozumię[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 18:33_________________________________________________ Zanlazłem na forum że ktoś używa takich kabelków do spinania np: manetki czy radia z kostką Czy takie przewody są gotowe do wpinania się w kostki ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
rozumie że jak ustawie 00 to w zasadzie nie będę miał żadnych komunikatów ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie mam navi bo to jest licznik zastępczy który miał być tymczasowo za mojego pół fisa jaggera - ale po wsadzeniu tego nie chcę patrzeć na stary - już szukam manetek itp.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
chyba o to chodzi ! Component: B5-KOMBIINSTR. VDO D09 Coding: 16160 Tak przy okazji w tym momencie wyświetla się ilość kilometrow pozostałych do przejechania. A czy jest możliwość bez manetek zmiana na np. bieżące zużycie paliwa ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a czy nie wiesz które to piny trzeba zewrzeć ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wielkie dzięki.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam Zmieniłem licznik z pół FIS Jagger na pełen FIS VGO z dodatkowymi zegarami (temperatura oleju + woltomierz) poprzedni zegar był też po liftingu wiec kostki 32 pinowe zielone i niebieskie pasowały oczywiście brakuje mi tej 32 pin-owej środkowej. Woltomierz działa tradycyjnie temperatura oleju nie, temperatura zewnętrzna jest OK a nawet wyświetla się opcja ile jeszcze kilometrów przejadę na zbiorniku. Wyświetla się niski poziom płynu spryskiwacza, oraz problem z żarówkami prawdopodobnie tył i przód bo wyświetla mi się duża i mała żarówka. Co do immobilaizera to miałem już wcześniej rozpracowane więc silnik odpala ale mruga dioda od immo. Przeczytałem wszystkie 30 stron tego tematu ale nie znalazłem informacji jak wyłączyć ostrzeżenia o braku płynu do spryskiwaczy i żarówek. Jeszcze jedno co oznacza ikonka 1km/h lub km/h2 Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich serdecznie