Treść opublikowana przez ALEX_555
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Za darmo to nawet żona. ... Do ASO możesz przyjechać z własnymi materiałami eksloatacyjnymi. Wydatek 2 X po 180 pln na rok za robociznę to chyba nie jakieś pieniądze ; )
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Mój ma na dzień dzisiejszy przebieg 160 000 i każdą wymianę oleju robię w ASO. Koszt bez materiałów eksploatacyjnych - ok. 180 pln brutto. Żadne pieniądze, a kupujący będzie miał gwarancję rzeczywistego przebiegu, bez czarnych dziur w historii. Moim zdaniem warto!
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Nawet 10000zl to i tak dwa razy za drogo..skąd ASO bierze te ceny?Jedną z zalet zrobienia tego w ASO jest gwarancja i wpis do książki. Przy sprzedaży auta ma to niebagatelne znaczenie. Oczywiście nie twierdzę, że ASO zrobi to lepiej. Moje doświadczenia z innymi markami wskazują, że często jest wręcz odwrotnie.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Zakładając, że do wymiany są tylko pierscienie (chyba najczęstszy przypadek), ile kosztuje cały koszt naprawy?
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Sorry ,zapomniałem rocznik 2009 i 118k km Dzięki jeszcze raz! A jaki to ubezpieczyciel dał gwarancję na siedmioletnie auto? Ciekawa opcja, a patrząc na awarie TFSI po gwarancji i koszt naprawy, chyba warto zapłacić nawet sporą składkę.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Dzięki. A przebieg i wiek?
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Jeśli to nie tajemnica, możesz napisać ile Cię to kosztowało? Oraz wiek i przebieg samochodu.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Zadzwoń do kilku innych i zapytaj!
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Czy czuć swąd spalonego oleju wewnątrz stojąc np. w korku? 3.8 litra na 1000 km? Aż trudno uwierzyć Wiesz, że masz możliwość starać się robić silnik w ramach "gestu producenta"? Tzn. dofinansowanie 70% kosztów części.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Problem był chyba z MMI, które jest mega nieprecyzyjne. Muszę pomyśleć o zakupie bagnetu. Możecie polecić jakiś konkretny sklep? Zawsze staram się trzymać poziom oleju nie niższy niż 60% skali i wtedy uzupełniam. Teraz nie dolewałem oleju i..... z 60% wskaźnik na MMI poszedł na 90%. Przyznam, że trochę nerwów było. Pozostaje nadal cieszyć się bezawaryjnym Allroad'em
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
W okolicach turbiny sucho. Oglądałem co prawda tylko z góry, ale nic nie zauważyłem. W garażu też sucho. ...
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Cześć. Ostatnio pogoniłem mojego Allroad na autostradzie i po tym zauważyłem, że auto zaczęło brać olej. Patrząc na niektórych posty nie muszę panikować, bo to ok. 0.4 litra na 1000 km, ale dotąd auto (przebieg 160 kkm) brało maksymalnie taką ilość między wymianami, tj. 10 000 km !!! Silnika nie przegrzałem z pewnością, bo cały czas kontrolowałem temp. oleju. Czuję też w samochodzie swąd oleju. Nie widzę jednak żadnych wycieków. Pytanie brzmi: Czy ktoś z Użytkowników z problem olejowym, wyczuwał zapach oleju u kabinie? Być może turbina złapała luzy i trzeba będzie się nią zająć. Mam taką nadzieję EDIT: Powodem był rozlany olej podczas wyrównywania stanu.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Tak. Procedura startowa! Start z 5 000 obrotów (nie pamiętam dokładnej wartości)
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Spróbuj dłużej przytrzymać guzik od ESP. Powinieneś w tedy wyłączyć całkowicie system Właśnie w Allroad nie da się całkowicie wyłączyć ESP przez dłuższe przytrzymacie przycisku. Może trzeba zmienić w którymś module kodowanie z Allroad np. na Avant. Tylko kompletnie nie wiem nawet gdzie tego szukać. Musisz jeszcze dłużej przytrzymac. U mnie Przytrzymując dłużej ESC najpierw pojawia sie komunikat o ograniczeniu dzialania ESC, Przytrzymując jeszcze kilka sekund wyłącza go całkiem i pojawia sie drugi komunikat o całkowitym wyłaczeniu. W Allroadzie tak to właśnie nie działa. Można trzymać i pół minuty i nic się nie zmienia. Jest tylko możliwość włączenia tryby offroad i w tym trybie ESP jest częściowo wyłączone, mniej więcej tak jak u Ciebie po krótkim naciśnięciu przycisku. Który moduł odpowiada za ESP? A testowałeś w jeździe? Spróbuj. Na desce nic się nie zmieni, ale np. po krótkim naciśnięciu ESP OFF nie działa procedura startowa. Po długim już tak
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
Mogę Ci tylko odpowiedzieć w kwestii olejowej. Mój 2.0 TFSI po remap w Compsport Stage 1 bierze ok. 0.5 litra na 10 000 km, a więc tyle co nic. Już po Stage 1 auto jeździ całkiem, całkiem. 265KM I 415 Nm.Miałem robić Stage 3 i wycisnąć z niej 380KM i 550Nm, ale ostatecznie kupiłem do zabawy Imprezę Type R, a obecna moc w Audi pozwala na przyjemne i bezpieczne poruszanie się z pkt. A do pkt. B. Mam porównanie, bo wcześniej miałem kilkanaście Subaru, w większości turbo. Uważam, że 2.0 TFSI to świetna i wytrzymała jednostka. Przy czym ma stosunkowo mały apetyt na paliwo.
-
Zmiany w układzie chłodzenia przy montażu haka holowniczego w A4 B8
Ja założyłem hak (wiązka 13pin Westfalia) do A4 Allroad 2.0 TFSI 2011. Jak sprawdzić, czy potrzebny jest upgrade wentylatorów? Tylko ASO? Kiedyś sprawdzając przed zakupem wyposażenie mojego auta w ASO, powiedzieli mi, że mam pakiet Tropical (auto z Hiszpanii) i PRAWDOPODOBNIE ten pakiet obejmuje wydajniejsze chłodnice. Niestety nie byli tego pewni
-
Montaz haka a umiejscowienie gniazda
Jestem właśnie w trakcie montażu oryginalnego haka do mojego Allroad. Czy ktoś z Forumowiczów może wrzucić fotki, w jaki sposób jest zamontowane gniazdo. Jest ono składane na bok. W obecnej postaci przeszkadza blacha aluminiowa ( cześć zderzaka). Jak ją wyciąć? Rozumiem, że trzeba zrobić otwór w tej blasze pod sam hak, ale jak rozwiązać problem rozkładanego ( chowanego) gniazda? Będę wdzięczny za szybką pomoc.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Szkoda Ta funkcja akurat w moim przypadku byłaby bardzo użyteczna. Dzięki za szybką odpowiedź.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Czy zna ktoś sposób, na odpalenie funkcji automatycznego domykania okien w B8?
-
Mapa MMI 3G HDD 2015
Nerwy były, gdy po odpaleniu aktywatora i zakończeniu aktywacji na ekranie pojawiła się mapa w tle. Tzn. uruchamiając np. radio, mapa nadal była w tle. Zrobiłem restart MMI i wszystko OK PS. Z lenistwa nie skasowałem przed instalacją partycji w green menu i jak widać nie jest to chyba konieczne. Czas instalacji - ok. 3 godzin
-
Mapa MMI 3G HDD 2015
Było trochę nerwów, ale udało się
-
Mapa MMI 3G HDD 2015
Mam pytanie. Jaki jest symbol najnowszej mapy do 3G HIGH? Czy to 8R0060884CH? Czy aktywator działa z nią bez problemu?
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Czy jest możliwość zaprogramowania wyłacznika kontroli trakcji, tak aby wyłączał wszystkie systemy stabilizacji? Najchętniej z ABS włącznie. Niestety,nawet gdzieś opisywany sposób z 3 sekundowym trzymaniem przycisku, nie jest skuteczny
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Czy opuszczanie lusterek przy wstecznym działa BEZ elektrycznych foteli z pamięcią?
-
Nowa mapa 2014/2015 3G HDD 6.19.3
W jaki sposób można to kupić w ASO? Jako kartę SD? Jaki jest numer części?