Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ilość oleju w silniku 1.6 ADP


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problemik otóż wymieniałem dziś olej w silniku według oryginalnej instrukcji Niemieckiej załączonej do mojego autka powinno być potrzebne około 3,3l oleju w silniku 74kW cztery cylindry, w polskiej wersji tej instrukcji jest napisane że 3,5l (jest trochę nowsza), ale o co chodzi natomiast po wlaniu około 3,3l oleju i sprawdzeniu po 4 godzinach poziom oleju w silniku mam w polu A tzn. MAX :shock: czy tak mogę zostawić czy wyssać ze dwie setki tak do 3/4 poziomu górna granica pola B tak byłoby najbezpieczniej chyba, za dwa tygodnie jadę w trasę 700 kilometrów w instrukcji wspominają że przy takich cieżkich warynkach jak autosrada latem czy ciągnięcie przyczep lub jazda w górach to wskazany jest stan MAX. to jak jest wtych instrukcjach podają ilości do maksymalnego poziomu chyba ale nie chce mi się wieżyć że 3 litry to umnie 3/4 pozoimu. sorki za długi post ale myślę że ciekawy jak to z tymi olejami jest ? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przcież jak auto postoi 4 godziny to wiadomo , że cały olej ścieknie i będziesz miał max.Pomiar powinno się robić na równym podłożu.Po jeździe gasisz silnik , czekasz kilka minut i wtedy sprawdzasz poziom oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przcież jak auto postoi 4 godziny to wiadomo , że cały olej ścieknie i będziesz miał max.Pomiar powinno się robić na równym podłożu.Po jeździe gasisz silnik , czekasz kilka minut i wtedy sprawdzasz poziom oleju

różnica po pomiarze w ten sposób jest taka że jest na 3/4 całej działki więc jest OK :wink: a byłem przekonany że pozim oleju należy spradzać najlepiej rano jak wszystko zleci i wtedy powinien byc pożądany poziom :shock: Dzięki człowiek się uczy całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłaczam się pod temat ile wchodzi oleju do mojego silnika gdyz chce wymienic olej i nie wiem ile kupic :a4fan::audi::thumbup:

kolego czytałes temat, tu się nie ma co podłanczać z takim silnikem jak twój :bicz3:[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2007, 08:17 _________________________________________________no w sumie racja :bicz2::audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...