Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Modyfikacja Migaczy - Komfortowe włączanie


jaras231

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Już parę razy przeleciał mi przed oczyma wątek na temat migaczy, a mianowicie trzy krotne mrugnięcie po krótkim naciśnięciu.

Wiem że taki moduł można kupić na różnego typu serwisach aukcyjnych, przeglądając inne forum natknąłem się na taką modyfikację, jest to wersja dla ambitnych :wink4:

wszystko w tym temacie

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1172269.html

http://www.xs4all.nl/~dicks/avr/blink/index.html

Mam nadzieje że komuś się przyda :cool1:

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena procesorka to ok 10zł płytka uniwersalna ok3zł + cała reszta to w 20zł powinno się zamknąć

Niestety do zaprogramowania trzeba mieć programator

Cała instrukcja jest zawarta w tekście, niestety z ang. nie jestem za dobry :embarrassed: , ale ze schematu wywnioskowałem że piny "emergency flasher" podłączamy do przekaźnika kierunków ( L - str.lewa R - str.prawa B - wspólny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych mikroprocesorów Atmela da się zaprogramować za pomocą starego kabla lpt od drukarki (oczywiście trzeba mieć port lpt w kompie) Jeśli było by chętnych min 10 os mogę wykonać układy komfortu kierunkowskazów w cene podzespołów +10zł robocizna + przesyłka, wszystko wykonanie solidnie i profesjonalnie na płytce drukowanej w technologii SMD (bardzo małe wymiary) (była by też możliwość dopisania programu który po wciśnięciu przycisku lub dźwigni kierunków w ustalony wcześniej sposób zaświecał by kierunki w dowolnej sekwencji i odstępach czasu, np. szybkie włącznie -prawego-lewego-prawego kierunku zaświeci 2x światła awaryje) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że sposobem domowym to zamontuję bo ten moduł z ASO to ogranicza się do wpięcia w przełącznik awaryjnych i tyle, ja jestem laikiem jeśli chodzi o jakiekolwiek sprawy elektryczne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że sposobem domowym to zamontuję bo ten moduł z ASO to ogranicza się do wpięcia w przełącznik awaryjnych i tyle, ja jestem laikiem jeśli chodzi o jakiekolwiek sprawy elektryczne :rolleyes:

nie tak prosto jak wygląda. Moduł z ASO jest dedykowany do B6 i tam wpina sie w kostkę, do B5 jest instrukcja ale już nie taka prosta. Trzeba jednak pomieszać kabelkami. Poza tym, pytałem ostatnio w ASO, już ich nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba tylko wpiąć przed przerywacz (włącznik awaryjnych) nic więcej, coś ala przejściówka. Możliwe było by zmieszczenie całej elektroniki w obudowanie przerywacza ale wtedy to ktoś sam musiał by opanować sztukę lutowania oporówką do elementów smd ;] czyli chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wpięcie urządzonka przed przerywacz. Jako że jest zainteresowanie tym urządzeniem powoli zabieram się za budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba tylko wpiąć przed przerywacz (włącznik awaryjnych) nic więcej, coś ala przejściówka. Możliwe było by zmieszczenie całej elektroniki w obudowanie przerywacza ale wtedy to ktoś sam musiał by opanować sztukę lutowania oporówką do elementów smd ;] czyli chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wpięcie urządzonka przed przerywacz. Jako że jest zainteresowanie tym urządzeniem powoli zabieram się za budowę.

ja akurat mam lutownice do smd ale jak by co to jestem również chętny na jedną sztukę przed przerywacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych mikroprocesorów Atmela da się zaprogramować za pomocą starego kabla lpt od drukarki (oczywiście trzeba mieć port lpt w kompie) Jeśli było by chętnych min 10 os mogę wykonać układy komfortu kierunkowskazów w cene podzespołów +10zł robocizna + przesyłka, wszystko wykonanie solidnie i profesjonalnie na płytce drukowanej w technologii SMD (bardzo małe wymiary) (była by też możliwość dopisania programu który po wciśnięciu przycisku lub dźwigni kierunków w ustalony wcześniej sposób zaświecał by kierunki w dowolnej sekwencji i odstępach czasu, np. szybkie włącznie -prawego-lewego-prawego kierunku zaświeci 2x światła awaryje) :)

ja sie pisze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...