Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zalewa mi auto


groobyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam bardzo wielki problem w mojej a4. a mianowicie zalewa mi auto w srodku i nie mam juz pojecia z kad. wczesniej podczas deszczu przylewalo bo byla peknieta obudowa filtra kabinowego ale wszytsko zostalo wymienione filt i ta obudowa i dalej mam z tylu od pasażera kaluze w samochodzie, z przodu jest tylko minimalnie mokro. odplywy sa drozne. czy ktos mial juz taki przypadek? gdzie szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mokro masz jak rozumiem za fotelem pasazera. sprawdz jak wyglada podłoga od spodu. masz moze zniszczona gumową zaslepke podłogi. kiedys tez tak miałem jak pojezdziłem po mokrym. co prawda nie było to w audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee to nie to kolego!! gumka to tylko delikatnie a tutaj ja tez mialem ten problem!

wiec tak zwal cale maskowanie akumulatora wyciagniej akus i tam sa takie odplywy na calej dlugosci na podszybiu od strony silnika,dwa albo trzy juz nie pamietam i lubia sie zaktac od lisci i innych pierdół jak to wyczyscisz to baja polecam takrze po stronie kierowcy szczegolnie sie przylozyc przy splywie za obudowa komputera no i powinno byc super! mi tez to powiedzial ziomek z klubu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze guma od linki maski jest po stronie kierowcy.

amoze to po prostu cos z uszczelka drzwi?

ze masz mokro za fotelem pasażera. wejdz do auta a druga osoba niech leje wode na rózne cześci auta i patrz kiedy poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega ma szyberdach? Jeśli tak to koniecznie sprawdź odprowadzenie wody z szyberdachu. Są tam kanały i wężyki. Wężyki odprowadzają wodę w okolice nadkoli. Było o tym dużo na forum także szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam szyberdachu właśnie jak zrobi sie pogoda to rozbiore srodek i wysusze i bede polewal samochod woda i szukal gdzie zacznie ciec.

A miałeś rynienkę do filtra kabinowego? Bo znałem już takie historie że nie było rynienki i lała się woda do filtra a z filtra to już do środka pod dywaniki, ja miałem właśnie tak tylko rynienkę miałem założoną na odwrót ale takie są zwykle moim zdaniem efekty jak woda leci do filtra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test wody mniej więcej w 10 minut prawdę powie o przecieku.

Potrzebnych jest dwóch ludzi i wąż z wodą.

Jeden siedzi w środku a drugi leje wodę z zewnątrz.

Wychodzą rozszczelnione szyby, uszczelki drzwi i sparciałe gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam szyberdachu właśnie jak zrobi sie pogoda to rozbiore srodek i wysusze i bede polewal samochod woda i szukal gdzie zacznie ciec.

A miałeś rynienkę do filtra kabinowego? Bo znałem już takie historie że nie było rynienki i lała się woda do filtra a z filtra to już do środka pod dywaniki, ja miałem właśnie tak tylko rynienkę miałem założoną na odwrót ale takie są zwykle moim zdaniem efekty jak woda leci do filtra :)

Dokładnie sprawdź czy nie przesunęła Ci się z nad filtra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec wszytsko z rynienkami bylo ok sprawdzilem to jeszcze zanim napisalem na forum ale zaczalem wszytsko pokolei rozkladac i wlasnie w taki sposob ze kolega lal woda a ja patrzylem w srodku i znalazlem z kad mi leci:p a mianowicie puszcza leciutko na laczeniu blach wewnatrze w nogach po prawej stronie, tak ciurkiem lecialo. musze wyjac filtr i wszytskie laczenia silikonem przejechac i od wewnatrz i wtedy zobacze czy dalej leci bo wtedy to juz tylko uszczelka pod szyba ale pozostaje z nadzieja ze to tylko poprostu sie rozszczelnilo i jak uszczelnie na nowo problem ustanie:) dzieki wszytskim za pomoc. pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie zalewa wodą ale tylko w miejscu pod nogami kierowcy. Odpływy pod akumlatorem i koło komputera przetkane uszczelka od linki otwierania maski szczelna. Mokra plama jest tylko na środku wykładziny tej pod nogami kierowcy ( centralnie pod gumową wycieraczką) , a dookoła tej mokrej plamy jest sucho.

Zobaczcie na fotkę i pomóżcie - którędy może się dostawać jeszcze woda do środka ??

cd34e5f1e2204b15med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo mocno wilgotno.

Jakiś czas temu miałem w tym miejscu cały dywanik mokry , a od czasu kiedy odetkałem dwa odpływy ten koło ecu i pod akumlatorem to mam tylko taką plamę centralnie na środku.

Patrzałem pod samochód i na wysokości zawiasu od drzwi przednich zarówno od strony kierowcy i pasażera są takie okrągłe otwory. Zarówno po stronie kierowcy jak i paseżara mam je odetkane ( patrz zdjęcie). Czy nie powinna być w nich jakaś guma ??

Choć dziwne jest to, że gdyby tamtędy się woda dostawała to mokro byłoby również pod nogami od strony pasażera , a tam jest sucho.

74f406f37a2461fcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES miałem to samo.Po długich poszukiwaniach źródla przecieku,okazało się,że popuścił klej na którym mocuje się szybę przednią.A że miałem odprysk w szybie-wymieniłem szybę i problem zniknął. :good:

Z tego co się orientuję to w podłodze powinny być gumowe zaślepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...