Skocz do zawartości
IGNOROWANY

STATIMA sp.zo.o.Katowice-miał ktoś do czynienia.?


fayera

Rekomendowane odpowiedzi

Wezwano mnie do zapłaty z w/w firmy.

Wierzycielem niby jest PKP Intercity,dlatego niby ponieważ nie pamiętam jakobym kiedyś

podróżował tym przewoznikiem.Z sygnatury wynika,że miało to miejsce w 02'roku.

Na dodatek przed nazwą mojej miejscowości dodano O i nie ten nr.domu.

Jakich użyć argumentów aby mi to anulowali lub gdzie się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezwano mnie do zapłaty z w/w firmy.

Wierzycielem niby jest PKP Intercity,dlatego niby ponieważ nie pamiętam jakobym kiedyś

podróżował tym przewoznikiem.Z sygnatury wynika,że miało to miejsce w 02'roku.

Na dodatek przed nazwą mojej miejscowości dodano O i nie ten nr.domu.

Jakich użyć argumentów aby mi to anulowali lub gdzie się udać.

napisz , że dane osobowe się nie zgadzają i zażądaj od pracodawcy dok. potwierdzającego w tym dniu obecność w pracy i po sprawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dostałeś wcześniej żadnych kwitków do zapłaty to sprawa jest przedawniona :wink4:

Po rozmowie tel.powiedzieli,że sprawa ma waż ność 10lat czyli do 2012r

napisz , że dane osobowe się nie zgadzają i zażądaj od pracodawcy dok. potwierdzającego w tym dniu obecność w pracy i po sprawie

wtedy nie pracowałem tu gdzie teraz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie dostałes tego poleconym to wez to olej i wogóle nie kontaktuj sie z nimi. sprawa jest przedawniona

Nawet jezeli nie jest to dane powinny i nawet muszą być zgodne. Ty nie masz obowiązku pamiętać co wtedy robiłeś bo nie ma takiej możliwości załaszcza przez tyle lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mylicie się i to bardzo. Oni nie muszą nic udowadniać tylko "poszkodowany"!!! Sprawa na pewno nie jest przedawniona, zresztą kolega napisał, że przedawni się w 2012 roku. STATIMA to pewnie firma windykacyjna i wg mnie ciężko Tobie będzie z nimi rozmawiać, bo takie firmy raczej nie są skłonne do negocjacji :thumbdown: Z tymi danymi to też nie taka prosta sprawa. Wiele takich "konfliktów" kończy się dopiero w sądach i o dziwo możesz przegrać jeśli samo imię i nazwisko się zgadza. Niestety nasz system jest słabo rozwinięty i jest dużo niejasnych kwestii, na czym takie firmy windykacyjne korzystają :disgust:

Musisz próbować się jakoś dogadać z tą firmą. Ale pamiętaj, że jak będziesz coś do nich pisał i wysyłał tradycyjną pocztą to zawsze poleconym i za potwierdzeniem odbioru.

A tak swoją drogą. Na pewno w tym okresie, czyli 02' nie jechałeś na gapę czy coś takiego? Bo wiesz, jeśli jechałeś to powinieneś to uregulować i tyle. Mi kiedyś przyszedł stary mandat za parkowanie. Po 8 latach. I miałem do zapłaty prawie 1000 zł i uwierz mi, że musiałem to zapłacić. Te firmy stać na lepszych prawników niż, bez obrazy, Ciebie :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma windykacyjna niema na Ciebie nic zanim nie stwierdzisz tel. albo pisemnie badz mailem ze : tak oddam pieniadze albo nie nie oddam, teraz jest handel dluznikami wiem bo sam mialem przez pare lat listy od chyba 5 firm windykacyjnych, poniewaz nie mieszkam z rodzicami od dluzszego czasu a jestem u nich zameldowany moja mama zawsze mowi w domu ze mieszkam za granica i niema ze mna kontaktu - w ten sposob anulowali mi stare mandaty za ponad 1500zl bo komornik mial dosc calowania bramki i wiecznej obawy przed psem :wink4: ale przyznam ze niemam nic na siebie i pracuje tez dla siebie, wiec jak masz dochody na konto udokumentowane to Cie moga dojechac... Firmy windykacyjne moga mnie tez pocalowac w d.... wisialem tez za cyfrowy polsat i te firmy co chwila sie zmieniaja, jedna nie moze mnie namierzyc i za chwile juz pisze inna, na poczatku z tym samym zapalem i gorliwoscia, oni maja na celu psychiczne podejscie dluznika, strasza sadem i podaja paragrafy a wiekszosc ludzi jak ma swiadomosc swojego dlugu to przyznaje sie do niego i placi (czyt. "sra w gacie" ). przychodza pisma do mojej mamy i ciagle : Jesli do 3 dni nie ureguluje pan dlugu sprawa trafi do sadu i nawet podaja adres sadu rejonowego u mnie w miescie hahahaa poczytaj na necie o firmach windykacyjnych z nimi musisz unikac kontaktu bo pozniej dla nich to jest podstawa w sadzie jak sie przyznasz do dlugu albo odmowisz placenia, wiec albo wogle z nimi nie gadasz albo jak juz sie zapytaja czy nie masz zamiaru placic mowisz: "Owszem zaplace ale z wasza firma nie chce miec nic wspolnego" :hi: wpisz w google firma windykacyjna kiedys to studiowalem, ogolnie sa mocni w gebie a malo robia. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale ty masz sytuację, że nie mieszkasz w miejscu zameldowania i rzeczywiście możesz sobie pozwolić na olewkę, bo komornik nie może niczego zabrać twojej mamie z mieszkania

ale jeżeli kolega, który założył ten wątek mieszka w miejscu zamieszkania to ma większy problem i niestety wcześniej czy później będzie się jakoś musiał ustosunkować do ich pism, szczególnie jak odebrał jakiś polecony list :thumbdown:

pewnie, że może też sobie olewać sprawę ale firmy windykacyjne zazwyczaj są dosyć uparte i dość długo stawiają na swoim i nękają ludzi :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który założył ten wątek mieszka w miejscu zamieszkania

dokładnie ale narazie od półtora miesiąca cisza-czekam na wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...