Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konto firmowe


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mamy na forum jakiegos bankowca, doradzce finansowego??

Potrzebuje otworzyc jakies sensowne, tanie w utrzymaniu i obsludze konto firmowe. Przydalyby sie tanie przelewy, do ZUS i skarbowki np za free i jakis ladny debecik na starcie bez zbednych formalnosci :polew:

Chodzac tak od banku do banku juz zaczynaja mi sie mieszac te ich warunki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wieksza firme, czy dzialalnosc 1-osobowa? Jesli 1-os. to zapytaj w swoim US, czy wymagaja w ogole konta firmowego (mam firmowe i prywatne w BPH, i prywatne tez ma opcje przelewow do US/ZUS). Mnie to kosztuje kilka ladnych stowek rocznie i sam musze to sprawdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymagane nie jest, ale musze jakos oddzielic Firme od osobistego (nie bede sie wdawal w szczegoly dlaczego)

Dodatkowo koszty jakis kredycikow, odsetek z debetow wliczasz w koszty, wiec tu kolejny +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz szybki podglad: http://direct.money.pl/kontafirmowe/

Znajomi chwala mbank, ale nie jestem przekonany do kont internetowych (przy wyplace wiekszej gotowki z konta zaczynaja sie schody). Osobiscie rozwazylbym Multibank (prowdzenie 0zl) i BPH (nie narzekam choc tani nie jest). Najwazniejsze jest to zebys siedzibe mial w miare blisko mieszkania/siedziby dzialalnosci.

wymagane nie jest, ale musze jakos oddzielic Firme od osobistego (nie bede sie wdawal w szczegoly dlaczego)

Dodatkowo koszty jakis kredycikow, odsetek z debetow wliczasz w koszty, wiec tu kolejny +

Kum. Niestety duzym minusem firmowych jest smieszne oprocentowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a zastanawiales sie nad kredytbankiem??

Na razie nie zmieniam nic, bo mam w BPH 2 konta i kredyt hipoteczny, wygodnie, bo wszystko zalatwiam w jednym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - kredyt bank - oplata 35pln/miesiac, debecik a owszem przyznaja, ale pobieraja 0,2-2,5 za niewykorzystanie srodkow :polew: to jest chore

Tak analizujac to z "normalnych" bankow zostaje ING i BPH - jeszcze nie wiem jak z PKO, ale tu cudow bym sie nie spodziewal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie bedziesz mial jakies (ukryte) koszty... W BPH lubie to, ze wyplacam kase ze wszystkich bankomatow za freeko :), nie lubie tylko tego, ze oprocentowania konta firmowego to 0.1, wiec sluzy mi tylko do sciagania platnosci od klientow i przelewania podatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a zastanawiales sie nad kredytbankiem??

Na razie nie zmieniam nic, bo mam w BPH 2 konta i kredyt hipoteczny, wygodnie, bo wszystko zalatwiam w jednym miejscu...

Ja jakos jestem sceptycznie nastawiony do nich...

Czasami po kilka razy musialem zalatwiac ta sama reklamacje (moze to niekompetencja pracownikow lokalnego oddzialu, nie wiem).

Poza tym siedzac sobie teraz w Szwecji dowiedzialem sie, ze w polowie mojego pobytu moja karta kredytowa traci waznosc, bo tak (pobierajac miesiac wczesniej oplate za nastepny rok uzytkowania, na pocieszenie przyslali mi do domu nowa, za free, tylko, ze ja jestem daleko od domu. Zenada).

Generalnie siedze u nich, bo mam Sezam Srebrny za free, przelewy za free, bankomaty BPH i Euronet za free, oplata za karte - 2 PLN/mies, dodatkowo mam kredyt studencki u nich i Karte Kredytowa (ktora moze gdzies przeniose, jak cos lepszego znajde), wiec jest to wszystko razem.

Poza tym mam tez w mBanku konto (glownie do zabawy w fundusze inw. i gielde), wraz z kredytem odnawialnym (1% prowizji rocznie + oprocentowanie cos ponad 13%), calkiem przyzwoicie. Fakt, wyplacajac jednorazowo 20.000 PLN musialem prosic 3 kolegow posiadajacych tamze rachunek, bo max. wyplata dzienna to 5k, ale przy najmniej przelewy wewnatrz mBanku sa natychmiastowe.

Andrzej

Zapomnialem napisac, ze zona 2 razy reklamowala niezgodnosc nazwiska w systemie (placac karta miala nazwisko panienskie w systemie, a na karcie juz moje). Za 3 razem rozwiazala umowe (co trwalo godzine!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto prywatne w BPH i firmowe w BPH, Citibanku i PKO . Najbardziej wedlgu mnie to BPH sie spisuje. Co do kosztow to ci nie powiem bo nie zwracam na to uwagi ale zawsze wszystko sprawnie mi wychodzi w tym banku czyli BPH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...