Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Gwaltowny wzrost spalania LPG


Nordyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Problem moj polega na gwaltownym wzroscie spalania gazu mam instalacje sekwencyjnego wtrysku gazu od 2 miesiescy na poczatku instalacja palila mi 11,3 litra LPG/100km nagle gwaltownie to wzroslo najpierw do 13 potem 14 teraz sprawdzalem i pali mi 15/100km wie ktos moze co jest w stanie tak gwaltownie wplynac na spalanie dodam tylko ze pomiary spalania robilem jezdzac spokojnie i za kazdym razem bez szalenstw chociaz na poczatku gdy palila mi 11-11,5 litra i gdy sprawdzalem ile pali tez bylo bez szalenstw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy, jakość gazu! ma największy wpływ na LPG w zależności gdzie zatankujesz róznce są nawet do 2 litorw na 100

no i druga sprawa to chyba czas odwiedzić gazowników na obowiązkowy przegląd gwarancyjny, co?

nie wiem ile robisz kilosów w miesiącu ale skoro zakladales gaz o sporo :) więc czas na regulacje, powiedz gazownikom co sie dzieje,

ps. 11 litrow to mi pali :) zrob jakis poważny pomiar zatankuj caly zbiornik na przyzwoitej stacji dziabnij ze 300km i zatankuj jeszcze raz na tej samej stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spalanie w mojej a4 :quattro: wynosi srednio 14-15 litrow na 100km w cylku mieszanym - przy jeździe bez szaleństw :)

Pozdrawiam

A jak zachowuje ci sie auto na gazie?? Wszystko ok,czy masz jakieś problemy?? ile ci pali tylko po mieście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam instalacje BRC sequent 56 zalożoną zaraz po kupnie (już 3 miesiące). Przejachane 10 000 km

Narazie żadnych problemów.

spalanie - przy spokojnej jezdzie (dojazd do miasta 11km + miasto) średnio 11l /100km

- przy niespokojnej od 13l / 100km

- trasa do 120km/h 10l/ 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zachowuje ci sie auto na gazie?? Wszystko ok,czy masz jakieś problemy?? ile ci pali tylko po mieście??

Autko posiadam od 5 miesiecy (instalacja BRC zalozona w 09.2006) i jak na razie nie mialem problemow. Spalanie w jezdzie po tylko miescie srednio 16,5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam motor 2.6 Q i lpg brc seqwent 56 i nie wiem jak innym ale mi nigdy spalanie nie spadlo ponizej 12 litrów, raz udalo mi sie na trasie przy 120km/h zejsc do 12.4 l ale srednio pali 15 i nie ma sie co oszukiwac to jest wkoncy silnik v6 i musi swoje spalic, co do problemow to raczej nie ma ale ma non sto faluja obroty i juz 4 mechanikow dzialalo przy aucie i wszyscy sa bezradni ciagle pojawia sie blad - cisnienie w kolektorze ssacym, wszystko sprawdzone i wszystko dziala sprawnie a blad ciagle powraca :wallbash: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...