[B6 ALT] Wibracje
0

23 postów w tym temacie

Po odpaleniu silnika po pewnym czasie tak jakby kolo siedzenia kierowcy wychuwalne sa wibracje na wolnych obrotach,co to moze byc?? obroty na silniku sa stale nie faluje....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

koło siedzenia kierowcy to znaczy ? przy drzwiach przy ham ręcznym czy gdzie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

może masz za niskie obroty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

może masz za niskie obroty

za wolnych obrotach jest 800,przy odpaleniu kolo 1200(automatyczne ssanie)

koło siedzenia kierowcy to znaczy ? przy drzwiach przy ham ręcznym czy gdzie ?

koło hamulca ręcznego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obroty masz dobre.. a jak odpalasz samochód na biegu jałowym czy przeważnie na biegu ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nigdy nie odpalam na biegu, zawsze odpalam na biegu jałowym. A może to coś jest nie tak z tłumikiem??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w silnikach benzynowych w układzie wydechowym nie występują znaczące drgania,wejdź pod auto i sprawdź osłony termiczne wydechu dość często się obluzowują ew.mocowania wydechu :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    :mysli: wydech to raczej nie wydaje mi się żeby był przyczyną aż tak odczuwalnych drgań. A nie miałoby to nic wspólnego ze skrzynią ? [br]Dopisany: 17 Wrzesień 2010, 11:26_________________________________________________Chociaż jak odpalasz na jałowym ..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

:mysli: wydech to raczej nie wydaje mi się żeby był przyczyną aż tak odczuwalnych drgań. A nie miałoby to nic wspólnego ze skrzynią ? [br]Dopisany: 17 Wrzesień 2010, 11:26_________________________________________________Chociaż jak odpalasz na jałowym ..

a nie sa to poduszki skrzyni ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

sprawdze te wszystkie przyczyny co mi poradziliscie i napisze co i jak :gwizdanie: dzieki :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam u mnie zacząłem wyczuwać drgania auta na biegu jałowym po wymianie oleju i swiec drgania są wyczuwalne najbardziej na kierownicy ale ogólnie całe auto lekko się trzęsie nie mam pojęcia co to może być

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w moim przypadku jesli chodzi o drgania to przez gaz... ktory niedawno zamontowalem. Na benzynie jest normalnie bo podpinalem pod kompa i na benzynce jest elegancko,a na gazie jeszcze obroty mi skacza,choc juz drugi raz bylem u gazownika zeby mi ustawil :wallbash: i znowu zle... chyba przezuce sie na benzyne tylko :confused4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w moim przypadku jesli chodzi o drgania to przez gaz... ktory niedawno zamontowalem. Na benzynie jest normalnie bo podpinalem pod kompa i na benzynce jest elegancko,a na gazie jeszcze obroty mi skacza,choc juz drugi raz bylem u gazownika zeby mi ustawil :wallbash: i znowu zle... chyba przezuce sie na benzyne tylko :confused4:

zmień gazownika ... masz takie objawy jak by ci palił na 3 gary ... czyli mozliwe ze wtrysk któryś nie działą tak jak powinien

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

na benzynie jest git wszystko, bo sprawdzone pod kompa podlaczone,tylko na gazie wlasnie tak jest :confused4: zaczyna mnie to wkur... bo nie bede po sto razy jezdzil :disgust:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

takie dziwne wibracje powstają zazwyczaj wlasnie z powodów niedomaganie któregoś garu ... skoro na benzynie jest dobrze ... a na gazie "ujowo" to napewno coś jest z wtryskiwaczami :confused4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

na dniach pojade opier.. porzadnie to moze cos bedzie :disgust: gwarancje mam to jeszcze pol biedy :tongue4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dokładnie ... jak masz instalacje na gwarancji to po co sie zamartwiac drganiami na gazie ... jak można być codziennym gosciem u tych partaczy :wink4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wymienie termostat bo mi sie zacina :blink: pojade na VAG zeby bledy mi wykasowal pojezdze na benzynie i pojade do gazownika :naughty: i dam znac co i jak :cool1:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

termostat w ALT=ku stały temat szkoda tylko że taki drogi gips pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

za 300 zl zalatwilem z Vemo, oryginal 600 w serwisie :naughty: polowa w kieszeni a czy efekt taki sam sie okaze ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja juz doszedłem skąd te wibracje biorą się one gdy włączam klimkę obroty minimalnie spadają i auto dziwnie drga doszłem do tego ostatnio jak stałem w korku wyłączyłem klimę i spokój włączyłem i znów przyczyna już jest ale czy tak powinno być

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja juz doszedłem skąd te wibracje biorą się one gdy włączam klimkę obroty minimalnie spadają i auto dziwnie drga doszłem do tego ostatnio jak stałem w korku wyłączyłem klimę i spokój włączyłem i znów przyczyna już jest ale czy tak powinno być

mam dokladnie tak samo

slyszalem ze moze to miec zwiazek z rozladowanym acu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

u mnie napewno gaz :wallbash: bo teraz na benzynie śmigam to wszystko elegancko żadnych wibracji, zadnych falowan obrotow :) na dniach znowu jade do mego speca gazownika... moze wreszcie cos wymysli :przebiegly:[br]Dopisany: 13 Październik 2010, 15:05_________________________________________________Wibracje jak byly na gazie to i sa choc mniejsze :chytry: jednakze odkryli tego mozliwy powod, wtryskiwacze, badz cewki zaplonowe :przebiegly: . Jesli chodzi o falowanie obrotow to w ciagu tygodnia po trzech wizytach u speca mego, wymienili mi dysze na mniejsze,to narazie niema choc pewnie jutro z rana odpale to znowu beda obroty skakac jak temperatura zejdzie ponizej zera :disgust:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta