Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Sterownik i soft Multitronic.


Leon1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do Bart-S co powiesz na temat tego softu i sterownika (Auto Multitronic AVF z 31.08.2004)

8E0910155Q RdW3230

miałem regenerowany sterownik w Ozorkowie od tego czasu, auto inaczej się zachowuje,

gdy auto się toczy nie mam tak zwanego LUZU przy nie wciśniętym gazie, auto hamuje skrzynia ,odczuwalne przy nie wielkiej prędkości.

Jestem tego pewien że tego nie miałem wcześniej, czy możliwe jest przy regeneracji sterownika, że Gość wgrał mi inny soft lub sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer sterownika sugeruje, że masz tą samą skrzynię co ja czyli GWX. 8E0 910 155 Q to sterownik dla sprzęgła 6-lamelowego. Soft 3220 to pierwsza wersja oprogramowania tego sterownika. Jeśli chodzi o update (a raczej downgrade) - to osoba naprawiająca raczej tego nie wykona (tutaj daje radę chyba tylko VAS - soft jest ściągany z Ingolstadt online). To już prędzej przychyliłbym się do teorii, że wydano Ci inny sterownik. Gdybyś zapisał dane przed oddaniem sterownika do naprawy - można by to zweryfikować a tak nic nie udowodnisz.

Jedyne co mogę Ci polecić to wycieczka do serwisu i update obecnego sterownika do wersji 3271 (chociaż na to i tak nie masz wpływu - VAS ściągnie najnowszą wersję dla danego sterownika, z tego co mi wiadomo dla GWX jest to właśnie 3271). Koszt tej operacji nie powinien przekroczyć 200zł - ale to wcześniej sobie ustal z serwisem.

Sprawdź jeszcze oznaczenie skrzyni biegów na wlepce serwisowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie to mam znaleźć? (oznaczenie skrzyni biegów na wlepce serwisowej)

Na poniższej fotce w czerwonym kółku zaznaczyłem kod koloru tapicerki - oznaczenie skrzyni masz nad tym kółkiem (jak widać w moim przypadku jest to GWX).

stickercolor.JPG

jakie masz obroty silnika na biegu jałowym?

Na zimnym ok 1000rpm a po minucie spada do 882rpm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...