Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czym pomalować dekor grilla ?


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra przeczytalem i szczerze powiem ze az sie zdziwilem ze zaden z forumowych lakiernikow sie nie wypowiedzial...wiec tak:

1. Zmatowac papierm sciernym chrom (najlepiej cos okolo 400)

2. Podklad na plastik (najlpeije Nosfer naloz to pistoletem a nie sprayem)

3. Lekko przematowac plastik (400)

4. nalozyc kolor (w Twoim przypadku czarny - np RAL 9005) - baza

5. poczekac az podeszchnie

6. nalozyc lakier bezbarwy - matowy (mozna kupic w mieszalniach o dowolnej "procentowosci" matu)

7. Zostawic do wyschniecia i cieszyc sie nowym grilem :wink4:

:notworthy:[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2010, 07:31_________________________________________________

Lakier poliuretanowy matowy, do tego dobre zmatowienie emblematu oraz podkład i jest cacy

poliuretan matowy moze odlazic

ta guma po kilku myciach tez :gwizdanie: bankowo - sprawdzone :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra przeczytalem i szczerze powiem ze az sie zdziwilem ze zaden z forumowych lakiernikow sie nie wypowiedzial...wiec tak:

1. Zmatowac papierm sciernym chrom (najlepiej cos okolo 400)

2. Podklad na plastik (najlpeije Nosfer naloz to pistoletem a nie sprayem)

3. Lekko przematowac plastik (400) (chyba podkład ?) // Nosfer

4. nalozyc kolor (w Twoim przypadku czarny - np RAL 9005) - baza

5. poczekac az podeschnie

6. nalozyc lakier bezbarwy - matowy (mozna kupic w mieszalniach o dowolnej "procentowosci" matu)

7. Zostawic do wyschniecia i cieszyc sie nowym grilem :wink4:

Jakaś konkrenta marka podkładu ma znaczenie czy wszystko jedno ? (możesz podrzucić link :wink4:)

I czy w takim przypadku nakładać kilka warstw czy wystarczy "jedna" (powiedzmy pierwsza warstwa, która w pełni pokryje malowany element)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedzi do najblizszej mieszalni i popros o podklad na plastik (musi byc "elastyczny") w jednej warstwie tego nie nakladaj tylko w przynajmniej dwoch - pierwsza cienka i druga normalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedzi do najblizszej mieszalni i popros o podklad na plastik (musi byc "elastyczny") w jednej warstwie tego nie nakladaj tylko w przynajmniej dwoch - pierwsza cienka i druga normalna

No i koks :naughty:

A co z nagrzewaniem elementu ?

Ma to jakieś przełożenie na efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– z bliska będzie widać..

Po jakimś czasie, od wilgoci, temperatur folia zacznie Ci się marszczyć, aż w końcu odklejać – widziałem już takie .. :thumbdown:

You talking to me, Boy :punish:

Widziałeś ramkę - wygląda (wyglądała, bo teraz jest maźnięta w kolor karoserii) dobrze, a było to moje pierwsze podejście do klejenia i za mały arkusz.

Nic się z nią nie działo, a już trochę jeździła na aucie.

Nie kombinuj, tylko klej - będziesz Pan zadowolony jak się przyłożysz :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam produktow BOLL'a i je polecam ale z Nowola rowniez bylem zadowolony :good:

klar matowy polecam z Max Mayer'a :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkład z nowola + lakier akrylowy śnieżka - czarny mat + lakier bezbarwny śnieżka :hi:

Ta kombinacja różni się od mojej jedynie podkładem, którego nie kładłem.. :mysli:

Lakier bezbarwny daje połysk, którego chce uniknąć. No chyba, że znajdę w macie.. ?

Na ile pewna jest ta kombinacja ? :decayed:

A macie doświadczenie z lakierami Sylikatowymi ?

Mam sprężarkę i kilka pistoletów, więc biorę również pod uwgę farby inne niż SPRAYE.

Jeśli masz pistolecik i kompresor.

Szpachlówka natryskowa Novol - komplet 1L + rozcieńczalnik i utwardzacz w komplecie - 30 zł - daj ze 2-3 warstwy + dobre docieranie na równo :wink4: Po paru warstwach struktura mega trwała i spełnia rolę podkładu i przy okazji zakryje wszystkie niedoróbki w plastiku.

czarny mat, lub półmat akrylowego - setka w mieszalni dobrego lakieru - od 12 zł - Setka Ci starczy !

Do tego niech Ci dobiorą rozcieńczalnik i utwardzacz. w 20 zł spokojnie się wyrobisz.

Po tym zabiegu nie ma chu.ja żeby coś Ci odpadło :wink4:

Spray to środek " na szybko" nie koniecznie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem gumę w sprayu - Plasti Dip. Czekam aż dojdzie i zabieram się za malowanie w czarny mat. Na forum ktoś już malował i polecał, podobno trzyma się wyśmienicie. Zobaczymy ile w tym prawdy :> Plusem jest to, że nie trzeba robić nic prócz odtłuszczania. I podobno można tą gumę zerwać i wrócić do chromu. :>

daj linka do przedmiotu

http://dplagency2.home.pl/PROJEKTY/plastdip/plasti_dip_home_solutions.html

Zamówiłem u przedstawiciela (link). Sprawny kontakt, szybka wysyłka. Dziś doszło - cena 57 zł za spray 311g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pistolecik i kompresor.

Szpachlówka natryskowa Novol - komplet 1L + rozcieńczalnik i utwardzacz w komplecie - 30 zł - daj ze 2-3 warstwy + dobre docieranie na równo :wink4: Po paru warstwach struktura mega trwała i spełnia rolę podkładu i przy okazji zakryje wszystkie niedoróbki w plastiku.

czarny mat, lub półmat akrylowego - setka w mieszalni dobrego lakieru - od 12 zł - Setka Ci starczy !

Do tego niech Ci dobiorą rozcieńczalnik i utwardzacz. w 20 zł spokojnie się wyrobisz.

Po tym zabiegu nie ma chu.ja żeby coś Ci odpadło :wink4:

Spray to środek " na szybko" nie koniecznie na stałe.

szpachlowka natryskowa :shocked: a to niby po co :mysli: nierownosci w plastiku :shocked: gdzie na chromowanym grilu sa nierownosci :mysli:

Ja zamówiłem gumę w sprayu - Plasti Dip. Czekam aż dojdzie i zabieram się za malowanie w czarny mat. Na forum ktoś już malował i polecał, podobno trzyma się wyśmienicie. Zobaczymy ile w tym prawdy :> Plusem jest to, że nie trzeba robić nic prócz odtłuszczania. I podobno można tą gumę zerwać i wrócić do chromu. :>

daj linka do przedmiotu

http://dplagency2.home.pl/PROJEKTY/plastdip/plasti_dip_home_solutions.html

Zamówiłem u przedstawiciela (link). Sprawny kontakt, szybka wysyłka. Dziś doszło - cena 57 zł za spray 311g.

no i co do tej gumy to tak nie koniecznie no i dodam, ze jesli nie zamkniesz powloki to przy myciu na "kreszerze" bankowo powloka zacznie sie podnosic :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to lakiernik zwyklym lakierem mi malowal, bo akurat malowal a6 czarną i prysnął mi grille w A4 b6, a teraz w b5 rowniez mi malowal , tez czarnym ale nie matem, tylko polysk, poki co nie ma sladow :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to lakiernik zwyklym lakierem mi malowal, bo akurat malowal a6 czarną i prysnął mi grille w A4 b6, a teraz w b5 rowniez mi malowal , tez czarnym ale nie matem, tylko polysk, poki co nie ma sladow :gwizdanie:

pewnie ze sladow nie bedzie bo jak lakier wyschnie to niby czemu mialby byc jakies slady :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to lakiernik zwyklym lakierem mi malowal, bo akurat malowal a6 czarną i prysnął mi grille w A4 b6, a teraz w b5 rowniez mi malowal , tez czarnym ale nie matem, tylko polysk, poki co nie ma sladow :gwizdanie:

pewnie ze sladow nie bedzie bo jak lakier wyschnie to niby czemu mialby byc jakies slady :mysli:

Bo to przód samochodu. Kamienie itd. Tak jak na masce możesz mieć odprysk, tak samo na grillu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to chodzilo o odpryski na lakierze :)

nie powinno byc zle bo to jest stosunkowo mala powierzchnia...a jak dobry lakier to tak latwo nie odprysnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pistolecik i kompresor.

Szpachlówka natryskowa Novol - komplet 1L + rozcieńczalnik i utwardzacz w komplecie - 30 zł - daj ze 2-3 warstwy + dobre docieranie na równo :wink4: Po paru warstwach struktura mega trwała i spełnia rolę podkładu i przy okazji zakryje wszystkie niedoróbki w plastiku.

czarny mat, lub półmat akrylowego - setka w mieszalni dobrego lakieru - od 12 zł - Setka Ci starczy !

Do tego niech Ci dobiorą rozcieńczalnik i utwardzacz. w 20 zł spokojnie się wyrobisz.

Po tym zabiegu nie ma chu.ja żeby coś Ci odpadło :wink4:

Spray to środek " na szybko" nie koniecznie na stałe.

szpachlowka natryskowa :shocked: a to niby po co :mysli: nierownosci w plastiku :shocked: gdzie na chromowanym grilu sa

Bo- 1L kompletu kosztuje 30 zł i spełnia funkcję podkładu. Po odpowiednim dotarciu mamy powierzchnię gładką jak stół, która zwiększa przyczepność lakieru następnego.

Po 2- czy szpachlówka natryskowa musi być stosowana do nierówności ? w grillu świetnie maskuje wszystkie rysy po kamieniach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...