Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] 1,9 TDI Przerywa silnik


babyy82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dlugiej przerwie

Przypomne ze nie jestem posiadaczem AUDI tylko VW Vento wlasnie z silnikiem 1,9 TDI 1Z 90KM.

Mimo to juz kiedys was sie radzilem bo mialem problemy z silnikiem i wtedy mi pomogliscie wiec niestety ale teraz znow musze prosic was o pomoc.

Problemem jest przerywanie silnika podczas jazdy jak i postoju czy jade wolno czy szynko nie istotne. Silnik przerywa na ulamek sekundy jakby jesen wtysk niezadzialal poczym jedzie dalej normalnie. Mialem tak prawie od kupna ale bylo to sporadyczne wiec sie zbytnio nie przejmowalem. Ostatnio przerywanie sie nasililo i doszla nierowna praca podbijanie wolnych obrotow itp. Pojechalem do serwisu Bosha no i po sprawdzeniu powiedzieli ze nastawnik jest zesuty. Wymienili mi na nowy po regeneracji i skasowali na 1000PLN (nie wiem duzo to czy normalnie??) no i silnik zaczal chodzic normalnie ale dalej zadko ale jednak przerywa. Sa to pojedyncze i krutkie szarpniecia.

Poszukalemm troche na forum i tak mysle ze to teraz bedzie ten wtrysk sterujacy. Mam racje??

I pytanie czy nic sie nie stanie jesli bede tak jezdzil poki sie to przerywanie nie nasili?? No i jaki koszt orientacyjny bylby nowych wtryskow i czy lepiej brac od 1Z czy moze AFN??

Troche sie rozpisalem ale jak ktos doczyta do konca i bedzie chcial pomoc to z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrysk sterujacy do wymiany ... wymien na komplet od AFN'a .... [koszt ~ 1000 zł za nowe]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde kolejny 1000?? :rant: jak tak dalej pojdzie to zrojnuje mnie ten samochod.

A mozna narazie jezdzic tak jak jest. To przerywanie jest naprawde zadkie i az tak bardzo mi nie przeszkadza tylko czy jesli nie zrobie tego to czy cos innego nie poleci jeszcze.

A moze sprobowac jakiegos srodka do paliwa czyszczacego uklad. Wiem ze to pewnie niewiele da ale moze. Jesli tak to jakie polecacie i czy zrobic to przed wymiana filtrow i olei czy po bo do wymiany zostalo mi ze 2 miesiace.

Ps. A czym roznia sie te od AFN iod tych z 1Z?? Poza cena chyba musza byc lepsze skoro je polecacie tylko co daja te od AFN??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...