Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Falujące obroty


sequel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy wątek na tym forum. Jeśli coś źle robię prosze mnie pouczyć.

Poniżej zamieszczam fotki, a za chwile omówię problem:

img5492f.th.jpgimg5495ku.th.jpgimg5498v.th.jpgimg5497z.th.jpg

Nie wiem jaki mam typ silnika, jest to jednostka 1.6 100KM.

Silnik po odpaleniu faluje na niskich obrotach, strzela w rurę i nie chce wejść na większe obroty. Zdarza się, że zimny silnik bardzo często gaśnie i nie ma mocy. Po dłuższej chwili działania, kilkakrotnym przegazowaniu, kiedy silnik rozgrzeje się i przełączy na gas, silnik pracuje normalnie. Gdy samochód pracuje na benzynie podobne kłopoty nie występują.

Rozmawiałem ze znajomymi o tym kłopocie i ktoś poradził mi reset komputera (od gazu) poprzez odłączenie akumulatora na pewien czas. Rzeczywiście po 'resecie' komputera wszystko działa jak należy przez kilka odpaleń. Później problem znów się pojawia.

Ostatnio zauważyłem również, że element widoczny na zdjęciu numer trzy zaczął dość głośno pracować.

Proszę o pomoc forumowiczów. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z tego co napisałeś wygląda, że podczas jazdy na gazie rozjeżdża się mapa w sterowniku benzynowym. Proponuję wybrać się do zakładu montującego LPG na przegląd i regulację instalacji. Jeśli wtryskiwacze zaczęły głośno pracować to pewnie się już wypracowały/zużyły - konieczna może być regeneracja (ewentualnie wymiana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma na PB to problem jest jedynie z instalacją ja sadzę że coś w twoich podzespołach instalacji LPG nie ogarnia 100 KM. tylko nie pamiętam co ale coś pisali właśnie że do 90 KM chyba reduktor. to by wszystko wyjaśniało ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że reduktor nieogarnia 100km to nie powoduje falowania obrotów. Ile przejechałeś km na tej instalce a dokładnie bez dotykania wtrysków i czy kiedykolwiek pracowało to prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy masz reduktor i wtryskiwacze( element na zdj nr 3 )?

Dziwnie masz zamontowaną tą instalacje( nie estetycznie)

Jesli wtryskiwacze masz firmy valtek to powinny byc dobre bo wydaje mi sie ze mam takie same tylko zamontowane z drugiej strony pod plastikiem.

Też mi głośno chodzą(przejechane jakies 2-3tyskm dopiero na tej instalce) ale podobno one mają to do siebie, że głośno chodzą. Ale u mnie bezawaryjnie.

Myślę że to kwestia wyregulowania mapy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...