Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nokian WR G2 - pytanie o kierunk bieznika


turdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko do znawcow temetu.Grzebalem dzis w garazu za kolami zimowymi( przypomialo mi sie ze mam jedno kolo do dowazenia ) i nagle zastanowila mnie jedna rzecz o ktorej wczesniej nie pomyslalem.W zeszlym roku kupowalem komplet nowych Nokianow WR G2.Sa to opony asymetrycznie o takie:

72088d1227132029-diy-beru-tpms-sensor-install-bmw-e90-made-easy-nokian-wr-g2-02a.jpg

Maja strone ktore idzie do wewnatrz kola , i na zewnatrz.Ustawilem je rzedem i nagle mnie zastanowilo ze przeciez sa tylko dwie na prawa strone i dwie na lewa.Wiec jesli dwa kla ustawie po lewej stronie to beda mialy bieznik w odwrotnym kierunku :idea: I tarez paytanie , czy w zwiazku z tym te kola wystepuja jako prawe i lewe a sprzedwca o tym nie wiedzial i ja tez , wiec mam np: komplet przwych lub lewych :mrgreen: opon , czy tak ma byc ( chodz na logike troche to dziwne aby z jednej strony bieznik byl odwrotnie niz z drugiej)

Zeby to moze lepiej zobrazowac o co mi chodzi:

opony.jpg

Jak widac z jednej strony bieznik bedzie w odwrotna strone.I ytanie teraz czy tak ma byc , czy moze te opony wystepuja w prawej i lewej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turdzi jak będę w Tbg , to napiszę ci jak ja mam bo tez mam te zimówki , w sumie nawet za bardzo nie przyglądałem się jak jest u mnie :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oponie jest napisane gdzie jest strona zewnetrzna.Jet tam gdze pokazalem.Nie ma nigdzie strzalek kierunku rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe na tym polega wlasnie ASYMETRIA :)

jakbys je ukladal w kierunki to by juz byly kierunkowe

a sa takie asymetryczne kierunkowe jakies letnie nokiany ale nie pamietam jakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tak właśnie ma być, zwraca się uwagę przy nich na "outside", nie ma tu opon prawych i lewych. Wiem że w środku bieżnika w asymetrycznych oponach widać kierunkowość lecz tak są zaprojektowane - założone masz dobrze!!! (pracowałem w wulkanizacji :>) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...