Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] 2.5 TDI w Avancie. Modów i inwestycji ciąg dalszy :P 1-szy post :)


Wujek141

Rekomendowane odpowiedzi

No to witajcie ;))

Czas pochwalić się moją bestyjką ;)

Jest to zielona Audi A4 wyprodukowana w 1999 roku, którą napędza silnik 2.5 TDI z 6-cio biegowym manualem:)

Przyjechała do nas z Niemiec w 2007 roku, jestem 2 właścicielem w Polsce, 3 w ciągu jego życia :))

Przebieg przy zakupie : 255 tyś. km i po sprawdzeniu w ASO Magro w Sosnowcu jest on prawdziwy.

Na łapkach założone ma 16'' ori felgi.

Jest w moim posiadaniu od 3 września 2010 roku czyli nie tak długo ale jak na razie jestem z tego autka zadowolony ;)

Wszystko w mojej bestii jest jak na razie fabryczne, i na dzień dzisiejszy tak zostanie, chyba że mi się już znudzi.

Na wyposażeniu znajduje się m.in :

4 Poduchy

El. Szyby / lusterka

Komputer pokładowy

Centralny zamek + sterowanie z kluczyka + domykanie i otwieranie szyb z kluczyka

ABS, ASR i EDS

Wspomaganie kierownicy

Klimatronic

Ori nagłośnienie z radiem Audi Chorus

Regulacja Kierownicy

Xenon 6000K :kox:

Ori halogeny

Kiera S

Czyli jak praktycznie wszystkie a4.

Oczywiście zamieszczam zdjecia mojego cacuszka :) No i czekam na opinie i propozycje, co by tu można by było zdziałać :)

IMG_0231i.jpg | wujek141 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMG_0227.JPG | wujek141 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMG_0216.JPG | wujek141 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMG_0220i.jpg | wujek141 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

P120910_12.030001.JP...jpg | wujek141 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Edit 20.2.2012

Wprowadzone do tej pory mody :

- Usunąłem chromową listwę z pokrywy bagażnika, wygląda dużo lepiej. ( no dobra, sama odpadła :D )

- Radio CHORUS z nowym procesorem

W planach :

- żeby nie robić od końca to najpierw konsola 2-din :)

- Audi Navigation Plus :evil: :evil:

-Może felunek "17'''

Z bieżących napraw :

- nowa szyba czołowa ( je**niec autobusem mi ją wypipcył i pokrzywił słupek ...) - wszystko zrobione cacy

P2090313.jpg

- W zeszłym roku zrobiona reanimacja alternatora ( błąd elektryka, zamiast kupić nowy to w starym wszystko powymieniał :P)

- Wahacze + gałki TRW Zrobione

- Nowy aku Zrobione

- Tarcze Boscha, klocki boscha przód ;) Zrobione

- Teleskopy BILSTEIN + odboje + tuleje ;) Zrobione

- wymieniłem głośniki z przodu ( ori, jak audio jest ori to dlaczego miałbym cudować z głośnikami :P pasuje mi jak to gra, nie mam zamiaru poprawiać... noo, może BOSE ? :D )

Możecie Panowie i Panie komentować planowane mody ewentualnie dodać coś od się :) Od razu mówię, że nie będzie gleby ani 19-tek :P ( mimo, że jestem młody, to niestety nie rajcuje mnie to w swoim aucie ).

Dodam jeszcze nowsze foto mojej Panny :) Jeszcze nie było śniegu jak cykałem fotki :

Zdj_cie057.jpg

20111231040.jpg

Tu że tak powiem, sylwestrowo :D Wszystko pootwierane no i music na full :P

No to kolejna część inwestycji ;

-Naprawiony zawias drzwi kierowcy ( opadły, ponoć standard w B5-tkach)

-Wymieniona sprężynka w klamce drzwi kierowcy ( niby pierdoła, ale jednak cieszy, bo klamka nie lata już jakby była tam zamontowana na słowo honoru :P )

-REGENERACJA REFLEKTORÓW PRZEDNICH - w końcu wiem, co to XENON :P

-Malowanie dekielków felg, bo ze starych zszedł lakier (efekt moim zdaniem za***isty, ale chyba nie finalny :D )

-Ręczna polerka lakieru, niestety to nie wystarczyło a niecałe 5 godzin ciężkiej pracy nie dało zadowalającego efektu, czas na mechaniczną :P

-Wymiana kompletu listew dolnych drzwiowych - brak jednej, kryzys drugiej, to żeby miało to ręce i nogi w ogień pójdą w komplecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nic się z silnikiem nie dzieje miejmy nadzieje że będzie ok :)

Kolkov czemu uważasz że ten S-Line nie teges ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nic się z silnikiem nie dzieje miejmy nadzieje że będzie ok :)

Kolkov czemu uważasz że ten S-Line nie teges ? ;]

poczytaj stroche o slajnie w B5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolkov czemu uważasz że ten S-Line nie teges ? ;]

poczytaj stroche o slajnie w B5 :)

po prostu nie było czegoś takiego jak S-line w B5 :decayed:

Jak na razie nic się z silnikiem nie dzieje miejmy nadzieje że będzie ok :)

i życzę Ci żeby było ok jak najdłużej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne autko, kolorek tez taki zywy, tylko czy mi sie wydaje że niemasz sprysków w zderzaku??? zapraszam do mnie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dotychczasowe opinie :)

No a teraz czekam na propozycje, co proponowalibyście zmienić w mojej :a4fan:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a teraz czekam na propozycje, co proponowalibyście zmienić w mojej :a4fan:;)

standard:

- gleba

- fela

- ściema

- wywal chrom z dolnego grilla

- tak jak pisałeś, ksenony zmień na 5000K

- żółte halo, ewentualnie wstaw HIDa 3000K

mało dałeś fotek, dorzuć coś więcej i wstaw je poprzez img.gif wówczas Twój wątek będzie czytelniejszy :wink4:

ewentualnie popatrz na auta innych w tym dziale i szukaj inspiracji, mody konsultuj z nami, a na pewno będziesz zadowolony :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon 5000k ok . A czy to legalne ? Z tego co się orientuję to 4300k legalne. Planuję białe xenony bo te są za bardzo niebieskie i nic przy nich nie widać jak w nocy pada deszcz. Nie myślę o obniżaniu zawiasów bo i tak jest już w miarę niski. Ten chrom z tyłu i na zderzaku właśnie mi się podoba ;))

Hak niestety jest na stałe :/

A te fele mają to coś właśnie, coś co mnie urzeka w całości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon 5000k ok . A czy to legalne ? Z tego co się orientuję to 4300k legalne. Planuję białe xenony bo te są za bardzo niebieskie i nic przy nich nie widać jak w nocy pada deszcz. Nie myślę o obniżaniu zawiasów bo i tak jest już w miarę niski. Ten chrom z tyłu i na zderzaku właśnie mi się podoba ;))

Hak niestety jest na stałe :/

A te fele mają to coś właśnie, coś co mnie urzeka w całości :P

wiesz generalnie każdy ksenon bez sprysków i samopoziomowania jest nielegalny. 5000K to brawa optymalna. Co do tych chromów to na klapie jak Cię mogę, ale na zderzaku wygląda po prostu źle :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom jest na klapie :)

W środę wymieniłem wyświetlacz FIS a padły w tamtym styki i podczas wyższej temperatury w aucie nic na nim nie było widać :P

Jak był zimny to średnio na jeża :]

Powiedzcie mi jak sprawują się te silniki ? Czy trzeba o nie jakoś szczególnie dbać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna furka :) tylko mi te chromy nie pasują w zderzaku i na tylnej klapie-ten z tyłu jak Ci zacznie schodzić to sam go wywalisz :tongue4:

dla mnie jak xenon to 5000K lub 6000K :gwizdanie: bezawaryjności życzę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora było coś pomodzić haha :naughty:

Zmieniłem Radio ori Audi Chorus na ... Ori Audi chorus :D

Byłem zmuszony do zmiany, gdyż te, co miałem wcześniej miało zrypany procesor i nie dało się zmieniać głośności a grzanie już nie pomagało :P:D

Udało mi się zakupić na allegro z nowym procesorkiem za 120 zł i jestem jak najbardziej zadowolony :)

W planach : (jak na razie)

- wymiana żarników na 6000K,

- kupno logo klubowego :)

Jeśli macie jakieś propozycje co by tu można było zdziałać to proszę jak najbardziej o udzielanie.[br]Dopisany: 21 Listopad 2010, 17:26_________________________________________________No to czas uaktualnić to, co się zmieniło :P

1.Po wizycie na myjni automatycznej zostałem zmuszony zdjąć pasek chrom z klapy bagażnika :)

2.Oświetlenie wnętrza LED :kox:

3.Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED :)

4.Wymiana żarników z 6000K na 6000K ;D

Jak na razie to wsio. :) W planach :

- Rozrząd goni ;(

- Wahacze wkrótce do wymiany ;(

- Roleta bagażnika czeka na odbiór ( próba własnoręcznej naprawy skończyła się niepowodzeniem :P )

Załączam fotki jak to wygląda na dzień dzisiejszy :)

Trochę niewyraźne : ( LEDY)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c760094e1b9fcd0a.html

Brak chromu na tylnej klapie :naughty:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70ad6f3a8ddcfc13.html

Takie z długiego weekendu majowego :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fdf8d42c479acd08.html

________________________________________________________________________________

Udało mi się wywalić uchwyt na telefon który był umieszczony na konsoli środkowej ! :D

Wiele ludzi mówiło, że zostaną dziury, a nie ma ani śladu :)

P7100236.jpg

[br]Dopisany: 03 Maj 2011, 21:52_________________________________________________

________________________________________________________________________________

Moja ździrka stoi właśnie na warsztacie :D Wreszcie przyszedł czas na wymianę wahaczy i innych pierdół które się tłuczą :) [TRW] Dodatkowo robię też filtr odpowietrzania skrzyni korbowej ( odmę ), oraz uszczelnię silnik od spodu, bo pampers był cały w oleju a gdy silnik był na chodzie, to po odkręceniu korka wlewu oleju kopciło się jak z komina ;D Jutro odbieram brumka wiec zdam relację jak to się toczy :)

Na dzień dzisiejszy w planach :

- Rozrząd

- Regeneracja reflektorów / wymiana lamp ?

- Wymiana klocków przód i tył, przetoczenie tarcz przód i tył :)

Powiedzcie koledzy, da rade zregenerować te lampy czy może szukać innych, używanych lub zamienników? Bo mam dylemat ... i nie wiem, czy regeneracja czy zamienniki lepiej się będą sprawować i będą dłużej trwałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...