Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zapaląjace się kontrolki airbag i esp


cieniasek1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem uzytkownikiem auta audi a4 avant z 2002 roku. Auto zostalo sprowadzone z Niemiec poprzez handlarza. Odrazu po zakupie po przejechaniu kilku kilometrow ( czas okolo 10-15min) zapalala mi sie kontrolka airbag. Po dluzszym czasie czyli okolo 1 tygodnia dodam, ze po deszczu wraz z kontrolka airbag zaczela zapalac sie kontrolka esp czego wczesniej nie bylo. Podjechalem do mechanika, ktory podlaczyl auto do kompa i stwiedzil, ze mam slabe ladowanie zebym sprawdzil akumulator albo alternator i bedziemy dalej dzialac. Sprawdzilem akumulator i rzeczywiscie jest slaby. Czy po wymianie na nowy akumulator kontrolki same zgasna czy bede musial jechac do niego na wykasowanie bledow. Dodam, ze po uruchomieniu silnika wszystkie kontrolki gasna i nawet dziala esp bo ostro ruszalem i zaczela mrygac. Prosze Was o pomoc moze ktos mial juz takie problemy z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianie tego akumulatora kontrolki przestana sie palic czy bede musial jeszcze podjechac na kompa i wykasowac bledy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupilem nowy akumulator i dalej zapalaja sie kontrolki po jakis 10 min. Chyba bez podlaczenia bez kompa nic nie zrobie :([br]Dopisany: 04 Październik 2010, 20:08_________________________________________________Zna ktos konkretna odpowiedz na moje pytanie. Chyba juz ktos mial taki sam problem i jak sie z nim uporal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym stawiał na czujnik świateł stopu. Tutaj masz instrukcję jak się to wymienia: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=70537.0

Koszt czujnika to ok 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to sie dokladnie objawia ten czujnik stopu? Zapala sie esp czy sa jeszcze jakies inne objawy?

Ja mialem walniety ten czujnik ale kontrolka airbag sie nie zapal nigdy, jedynie abs/esp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to sie dokladnie objawia ten czujnik stopu? Zapala sie esp czy sa jeszcze jakies inne objawy?

ABS i ESP - przynajmniej u mnie tak to wygladalo. NIE AIRBAG! :cool1:

Musisz podpiac pod kompa, nie ma innej rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu smierdzi z tym zapalaniem esp wraz z airbag <----- ktos niezle rezanko zrobil przy zegarach :polew: :polew: oszukujac blad airbag podlaczyl sie pod esp sygnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu smierdzi z tym zapalaniem esp wraz z airbag <----- ktos niezle rezanko zrobil przy zegarach :polew: :polew: oszukujac blad airbag podlaczyl sie pod esp sygnal.

Calkiem prawdopodobny scenariusz. Zarowno ESP jak i AIRBAG zapalaja sie na chwile podczas wlaczenia zaplonu... VAG rozwieje watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze, ze auto okolo tygodnia jezdzilo bez palacej sie kontrolki esp. Ja w zegarach nic nie grzebalem. Czy jest mozliwosc skasowania tych bledow[br]Dopisany: 08 Październik 2010, 20:08_________________________________________________Mam ten sam problem w moim B6: po kilku minutach jazdy zaświeca się kontrolka AIRBAG, po wyłączeniu silnika kontrolka gaśnie.

Po podlaczeniu do Vag pojawiaja sie takie komunikaty:

Komunikat

CODE001:

00474 Control Module sporadic for Immobilizer

CODE002:

01794 Control Module sporadic Incorrect Vehicle Identification Number (VIN)

A co do esp wyskakuje blad 18265

Czy moze ktos mi wyjasnic co one oznaczaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych bledow wg mnie wskazuje na problemy z VIN, moze jakis element byl wymieniony np panel klimatyzacji ale nie przypisano VINU do ECU. Przynajmniej tak w wolnym tlumaczeniu mniej wiecej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...