Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 2.5 TDi AFB] - spadek mocy, konkretnie brak


PETERONE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. trochę poczytałem forum i mam parę pytań. W mojej A4 pojawił się problem, jakiś tydzień temu chwilowe braki mocy, przechodziło w trakcie jazdy. w weekend padło całkiem, moc zanikła zupełnie :cry: .

po wpięciu VAG wywaliło błąd 00575 - czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej.

po lekturze forum - wnioski,że to kierownica turbiny lub zawór N75.

pytanko, gdzie w tym modelu znajduje się ten zaworek, wewntualnie jak któs ma to numer OE mile widziany ?

w jaki sposób wyczyścić turbinę, jeżeli rozruszanie kierownicy nie pomoże ?

od czego zacząć, zaworek czy kierownica turbiny ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób logi z bloków 003,008 i 011 ... bedzie wiadmo za co sie zabrac ...

prawdopodobie to zaworek N75 ... ale pewnosc bedzie dopiero po pelnej diagnozie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w krakowie problem z serwisem który załatwiłby coś takiego, cena w granicach 150-400 zł - zależnie od regionu polski. koszta nie są jeszcze takie wielkie, w porównaniu z poprzednim autkiem ( vw golf III 2.9 vr6 synchro) tylko problem tkwi w tym że na tej części nie ma żadnego nr OE, problem z identyfikacją.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pasuje od 110 to u mnie w piwnicy lezy taka uzywka. Z reszta cala turbine mam od 110 ale ta z kolektorem. Wiec jak sie cos dowiesz to mozesz walic na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 110 km podchodzi ale wyjście na podciśnienie ma inne, u mnie w oryginalnym wyjście pod kątem, w 110 km prosto do góry i nie założę osłony na silnik, na razie jeżdżę na takim ze 110 km ale mechanik na czwartek na załatwić oryginalny 250 zł.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem od jakiegoś czasu moja audica A4 1.9TDi 110km nagle traci moc-po cofnieciu kluczyka i ponownym włączeniu zapłonu problem znika wiec podłączyłem vag-a w czasi kiedy moc spadła i pokazało ze "zbyt duże ciśnienie w przewodzie dolotowym-numeru błędu nie pamietam...wiec moje pytanie gdzie mam szukać tego co broi w mojej audicy??ktoś pomoże jeśli to możliwe proszę o PW... mile widziane foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem od jakiegoś czasu moja audica A4 1.9TDi 110km nagle traci moc-po cofnieciu kluczyka i ponownym włączeniu zapłonu problem znika wiec podłączyłem vag-a w czasi kiedy moc spadła i pokazało ze "zbyt duże ciśnienie w przewodzie dolotowym-numeru błędu nie pamietam...wiec moje pytanie gdzie mam szukać tego co broi w mojej audicy??ktoś pomoże jeśli to możliwe proszę o PW... mile widziane foto

prawdopodobnie turbo ci przeladowywuje,jakbys zrobil logi dynamiczne bylo by wiadomo w czym lezy problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...