[B5 AHU] Jaki intercooler w zderzak ?

Alzak

mam male pytanko czy ktos moze wstawiel w zderzak jakis wiekszy intercooler bo wlasnie mam zamiar zmienic swoj maly standardowy na cos wiekszego no i nie wiem jakej wielkoscie miesci sie z przodu w zderzaku bez wiekszych przerobek...??? no i jak wyglada sprawa z prowadzeniem wezy ??

jezeli zmieniam intercooler to musze cos w komputerze poprzestawiec tj zmienic jakos program czy to nie ma nic wspolnego z tym??

troche zielony jestem w tym no i nigdy nie zmienialem intercoolera w samochodzie i licze na wasza pomoc

w B5 ciezko jest włozyc jakikolwiek inny IC niz seryjny ..

zapytam z innej beczki ... masz w planach jakies dalsze modyfikacja [jezeli tak to zaczynasz od doopy strony]chyba ze juz zrobiles i potrzebujesz chlodniejszego powietrza .... ?

no mam w planach zmiane turbo intercoolera program i wtryski tylko ze mam problem bo mam silnik ahu no i slyszalem ze tam inaczej chodzi turbo niz w pozostalych i nie wiem co mam o tym myslec doradzaja mi zebym zmienil auto na samochod z silnikiem afn ale to niestety nie wchodzi w gre bo samochodzik ktorym jezdze jest ok i nie mam zamiaru ryzykowac ze zmiana moze trafie dobze a moze nie...[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2007, 17:04 _________________________________________________a apropo zauwazylem ze w zimniejsze dni samochod tak jakby lepiej jedzie sprawdzalem intecooler no i dziwie sie ze nie ma zadnego wylotu powietrza za nim wedlog mnie powietrze powinno przelatywac przez niego zeby go schlodzic ale tak nie jest

• Pomoc techniczna 1

Aby mieć przepływ powietrza, powinieneś zakupić sobie nadkole od Audi S4 czy RS4, które ma zrobione otworki i dzięki temu przez IC przechodzi powietrze, a nie zatrzymuje się na nim. Ten temat już był przerabiany z nadkolem. Użyj szukajki :)

Nadkole zamawiasz w ASO,zamiast podmiany IC zrób sobie na wymiar FMIC oczywiscie koszty o wiele większe ale przynajmniej to wszystko bedzie grało jak trzeba. Ale i tak dziwię Ci się ,że z 90 chcesz ścigacza zrobić nielepiej dozbierać kasy na 110 lub 115 w nich o wiele łatwiej osiągniesz większe moce.

P.S co to jest FMIC ???

a zmiana intercoolera na wiekszy i centralnie umieszczony zmieni cos wogole w zachowaniu samochodu ??

bo jak jest zimno to wydaje mi sie ze samochod tak jakby bardziej elastyczny jest wiec logicznie myslac centralnie umieszczony intercooler pomoglby ale moze sie myle??

FMIC to intercooler który firma zrobi Ci na wymiar, wszystko się zmiesci i nawet jak bedziesz miał 200 kuni ze swojego AHU to przy wysokich temp. nie straci on na mocy bo cały czas będziesz miał chłodne powietrze.

P.S co to jest FMIC ???

To skrót od Front Mounted Intercooler ( zamontowany jak nazwa wskazuje)

temat AHU mam już opanowany, ale nad moimi emocjami nie zapanował i wyleciał :przebiegly: w AHU miałem FMIC, turbo od AWX 130ps, wtryski 0.216 AHYlub AXG 150ps, pompę wtryskową od 110 ASV i kolektor ssący do 130ps z flanszą na 50 węża, pod spodem masz linki co do założenia:

FMIC http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_fmic_w_a4_19_tdi_afn-t32800.210.html

wsadzenia do AHU turbo od AWX 130pshttp://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahu_wymiana_turbiny_w_ahu_na_awx-t28728.0.html

Poziek, fajny database :) Jestem ciekaw ile zrobię na GT2X, B5 jest nieco lżejsze od B6, a tam były B-szóstki z GT2X :rolleyes: Niektóre nie miały nawet FMIC :gwizdanie:

Siemka

Ja już jestem po tym co Ty dopiero planujesz.

Odgrzeb stare wątki... tam wszystko było opisane.

Co do kosztów to dokładnie nie pamiętam ale mnie FMIC wyszedł coś koło 800zł a turbinka 1200zł.

Jakbyś chciał przejściówkę z turbinki AWX pod przewód AFN to daj znać bo mam jeszcze kilka sztuk.

Pozdro