Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Za dużo oleju .


Paszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio wymieniałem olej w silniku i zalałem za dużo, jest powyżej miarki max na bagnecie., mysle ze o jakies niecałe pol litra.

Sposcić czy nic sie nie stanie ?

POzdrawiam[br]Dopisany: 09 Październik 2010, 07:20_________________________________________________zostało 0,5 litra w butli a byla 5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dokładnie spuściłeś stary olej to normalnie powinno ci wejść 4,2litra więc zalałeś jakieś 0,3l za dużo no i dobrze by było jak byś raczej upuścił ten nadstan

:mysli:

pojemnosc miski to 3,8 L. zbyt wysoki poziom oleju pogarsza smarowanie turbiny, zbyt wysokie nadcisnienie w przestrzeni korbowej. odessij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także spuść ile trzeba.

w tym wypadku lepiej jest odessać niż spuszczać, nie ubrudzisz się aż tak bardzo przy odsysaniu i wydaję mi się, że będzie mniej roboty :wink4: no chyba, że ci nie zależy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widzę, że nalali mi na przeglądzie za dużo oleju. Rozumiem, że lepiej jest spuścić, ale powiedzcie, czy może to być związane ze zbyt wysokim poziomem oleju, jak np. na dwójce przy przyspieszaniu zaczyna czasami mi skakać jak początkującemu kierowcy? Gaz mam wciśnięty (tylko na 2 biegu tak czasami mam) idzie równo i przy około 2000obr i więcej zaczyna się takie szarpanie (dławienie czy jak to nazwać to nie wiem). Dzięki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wymieniałem olej w silniku i zalałem za dużo, jest powyżej miarki max na bagnecie., mysle ze o jakies niecałe pol litra.

Sposcić czy nic sie nie stanie ?

POzdrawiam[br]Dopisany: 09 Październik 2010, 07:20_________________________________________________zostało 0,5 litra w butli a byla 5 l.

Tu jest odpowiedni watek, o ilosci oleju... http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-oleju-mojego-silnika-83133/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, muszę zabawić się w wyciąganie oleju. Pozdrawiam

---------- Post dopisany 23-06-2013 at 18:43 ---------- Poprzedni post napisany 17-06-2013 at 20:23 ----------

Właśnie dzisiaj bawiłem się w wyciąganie oleju z mojego 2,0TDI B7. Na bagnecie, przed wyciąganiem było jakieś 1,5-2cm ponad górnym grzybkiem, to chyba źle, prawda? Wyciągnąłem jakieś 1,5litra oleju i nadal jest lekko ponad max (jest powiedzmy gdzieś w połowie górnego grzybka). Czy możliwe aby mechanik nalał mi aż o tyle za dużo? Czy mam jeszcze wyciągać, czy już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, muszę zabawić się w wyciąganie oleju. Pozdrawiam

---------- Post dopisany 23-06-2013 at 18:43 ---------- Poprzedni post napisany 17-06-2013 at 20:23 ----------

Właśnie dzisiaj bawiłem się w wyciąganie oleju z mojego 2,0TDI B7. Na bagnecie, przed wyciąganiem było jakieś 1,5-2cm ponad górnym grzybkiem, to chyba źle, prawda? Wyciągnąłem jakieś 1,5litra oleju i nadal jest lekko ponad max (jest powiedzmy gdzieś w połowie górnego grzybka). Czy możliwe aby mechanik nalał mi aż o tyle za dużo? Czy mam jeszcze wyciągać, czy już nie?

może DPF Ci robi dolewki?

odessij do prawidłowego poziomu i obserwuj.jeśli będzie przybywać oleju wtedy najlepiej jak wywalisz DPF.

mechanik raczej tyle by nie przelał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "FRANEK V6", ale tak pomyślałem, że może silniki mu się popitoliły. Jak sprawdziłem 2,5TDI to on ma pojemność 5,5litra, a 2,0TDI 3,8litra i to by w sumie tak gdzieś wyglądało na taką różnicę. A odnośnie dolewek DPF to już 2 dni po przeglądzie zajrzałem do oleju i wtedy już tyle było ponad max. Inna możłiwosć jeszcze, że nie spuścił całego oleju i dolał prawidłową ilość, ogólnie to dziwna sprawa. Muszę pogadać z nim, a swoją drogą teraz parę dni pojeżdżę i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...