Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

do benka gt jedna tarcza 14tys netto:facepalm:

Opublikowano
Kiedyś oglądałem Moto On z Kornackim jak testował SLR'a i padła taka kwota jeśli dobrze pamiętam, choć mogę się mylić.

Mercedes SLR

Jednak tyle co w Q7 :)

Mercedes SLR

Mercedes-Benz SLR McLaren

Choć przy kwocie 455tys euro też by wychodziło raptem 10% wartości hehe

Sorry za OT :)

Ceramika np do SLS to w konfiguratorze 54tys zł.

Opublikowano
  • Autor
do benka gt jedna tarcza 14tys netto:facepalm:

do Q7 również 14tys net :wink:

Plus taki, że tarcze są dożywotnie, a wszelkie pęnięcia itp wymieniają w ramach gwarancji.

Opublikowano

dożywotnie? przy mnie gość wymieniał w benku komplet przód tył i złota karta poszła w ruch

Opublikowano
  • Autor
dożywotnie? przy mnie gość wymieniał w benku komplet przód tył i złota karta poszła w ruch

a dlaczego je wymieniał? może mu popękały a gwarancji nie miał?

tarcze ceramiczne nie zużywają się tak jak tradycyjne.

a tu taka mała zajawka ;) finał w piątek :decayed:

475acfcebfedbc3c.jpg

Opublikowano

nie wiem dlaczego wymieniał. w każdym razie komplecik przód tył + klocki.

a ceramika nie jest czasem przewidziana na 200k km i trzeba wymieniac? gdzieś mi się taka informacja rzuciła w oczy.

Opublikowano
  • Autor
Jakaś chłodnica bedzie dokładana ? :grin:

nooo, bo teraz ich brakuje :grin:

tak czy siak - pudło :wink:

Opublikowano

Train Horn podłączony pod kompresor? :)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Miało byc w piątek a tymczasem finał nastąpił dziś.

To najgrubszy mod z jakim miałem kiedykolwiek doczynienia, ale powiem szczerze że najlepszy i teraz z perspektywy czasu żałuję, że zostawiłem go na koniec tracąc po drodze czas, energię i kasę na inne bzdurne zabawy :facepalm:

2e30818399aff046.jpg

5305b9e26ba0048a.jpg

W wypadku Q7 dołożenie ACC to:

1) Wymiana zegarów

Można się bez tego obejść, kolega ma w Q5 na starych zegarach i opcja na FISie działa - nie ma jedynie podświetlenia prędkościomierza.

Ja zegary jakiś czas temu wymieniłem na wersję poliftową.

2) Manetka tempomatu z dodatkową regulacją

Z tym uporałem się przy okazji wymiany modułu pod podgrzewaną kierownicę.

3) Gateway

Ogarnąłem przy okazji instalacji Side Assista.

4) Radar

Do jego montażu konieczna była wymiana belki na wersję z uchwytami montażowymi. Można było rzeźbić, ale przecież nie chodzimy na skróty/łatwiznę :acute:

5) Grill z podgrzewaną ramką

W standardowym grillu ramka pod tablicę jest jednolitym elementem z resztą grilla i nie da się jej zdemontować itp. Grill pod ACC ma tą ramkę demontowalną. Dodatkowo pod ramką jest otwór "oczko" na radar, a w samej ramce zainstalowana jest grzałka, żeby zamarzający śnieg nie ograniczał "widoczności" radaru.

To był mój pierwszy etap, bo grill wymieniłem tuż po zakupie auta i od razu zdecydowałem się na wersję pod ACC.

6) Serwo hamulcowe

To jest/był najdroższy element całej operacji, bo kupiłem je nowe w ASO. W Q7 z ACC ma inne serwo przystosowane do działania ACC i współpracujące dodatkowo z ABSem. Poza wymianą serwa konieczna była dodatkowa wiązka między serwem a ABSem.

7) Kodowanie - to akurat najprzyjemniejszy i najprostszy etap.

ACC kończy listę modów, bo właśnie auto stało się kompetnie wyposażone. Brakuje co prawda Lane Assist'a, ale ponieważ współpracuję tylko ze zwykłą 4ramienną kierownicą, to dokładac go juz nie będę. Poza tym jest już pełna specyfikacja/konfiguracja i nic już więcej fabrycznego dołożyć się nie da.

Pozostaje wymiana świateł i ew. MMI 3G, ale na to akurat jakiegos strasznego parcia nie mam, cociaż nie mówię nie :wink:

Opublikowano

gratuluje i zazdroszcze :)

powiedz mi tylko jak u ciebie wyglada sprawa z urzymaniem dekorów "piano black" w czystosci ?

rozne wersje slyszalem .... domyslam sie ze ty masz je polakierowane ?

duzo mocniej widac kurz niz na ciemnym drewnie ? jak wyglada sprawa rysek ?

ps. mmi 3g to juz chyba grubsza rzezba ? ( chyba jeszcze grubsza niz acc ? )

ps2. ale lampy poliftowe to naprawde sie dziwie ze jeszcze ich nie zalozyles ( zwlaszcza tylu ) bo sa naprawde fajne

Opublikowano
  • Autor
wspólczuje kosztów bo są nie małe :kwasny:

Kpl ledów bym w tej cenie zrobił, ale wg mnie ACC jest fajniejsze/bardziej warte tej kasy

---------- Post dopisany at 19:04 ---------- Poprzedni post napisany at 18:56 ----------

gratuluje i zazdroszcze :)

A ty nie masz? U Ciebie to sie bardzo prosto robi, bo nie ma całej zabawy z serwo itp.

powiedz mi tylko jak u ciebie wyglada sprawa z urzymaniem dekorów "piano black" w czystosci ?

rozne wersje slyszalem .... domyslam sie ze ty masz je polakierowane ?

duzo mocniej widac kurz niz na ciemnym drewnie ? jak wyglada sprawa rysek ?

dekory mam oryginalne, nie lakierowane itp. Lakierowałem tylko blendę na zegary.

Co do czystości, to cóż... paluchy widać, kurz jeszcze bardziej, a rysują sie od patrzenia :grin::facepalm:

ps. mmi 3g to juz chyba grubsza rzezba ? ( chyba jeszcze grubsza niz acc ? )

To tylko pozory, bo cała wymiana jest prosta. Graty praktycznie zamieniasz miejscami z niewielka przeróbka instalacji.

Do wymiany jest ekran i razem z nim blenda, bo 3G ma odrobine większy ekran. No i wypadałoby panel klimatronika również wymienić, bo są niekompatybilne.

No i pozostaje cena, ale z tego co kiedyś patrzyłem to w 4-5k da radę się zmieścić.

ps2. ale lampy poliftowe to naprawde sie dziwie ze jeszcze ich nie zalozyles ( zwlaszcza tylu ) bo sa naprawde fajne

No właśnie na to parcia nie mam. Ważniejsze było dla mnie to co będę sam "widział" niż to co będą widzieć inni :decayed:

Opublikowano

Jakbys szukał kiery do Lane Assist i podgrzewanej to jakas mi sie palęta w pokoju :decayed:

Opublikowano
  • Autor
Jakbys szukał kiery do Lane Assist i podgrzewanej to jakas mi sie palęta w pokoju :decayed:

a to były takie? bo jak kiedyś to sprawdzałem to 4ramienna była w 3 wersjach - zwykła, z grzaniem, z LA i te dwie ostatnie opcje nie występowały razem, bo wibrator od LA był zamontowany w lewym dolnym ramieniu, tam gdzie przycisk od podgrzewania.

-----

F**K - zajrzałem do ETKI i faktycznie jest :kwasny:

4E0419091CR - taka masz? Nie wiem czemu tego nie zauważyłem wcześniej :facepalm:

No to chyba trzeba kolejna rękawicę rzucić :grin:

Opublikowano

U mnie w B6 jezdziła taka grzana kiera :naughty: tasme tez gdzies poszukam jak to jest z literka B :grin:

266dc4702a41617amed.jpg

0c4153bbaf165263med.jpg

Opublikowano
  • Autor
U mnie w B6 jezdziła taka grzana kiera :naughty: tasme tez gdzies poszukam jak to jest z literka B

ale kiera jest z B czy tasma? Podaj mi pls nr tej swojej kiery.

Opublikowano

Tasma pod grzaną kiere czyli 4E0 953 541 B a numer kiery to nie mam tej naklejki z numerem :kwasny: tylko rok produkcji 2009 (TRW 61702170 E )

Tak czy siak przycisk od grzanej kiery jest po lewej stronie a motorek/wibratorek po prawej :wink:

Opublikowano

[/color]

gratuluje i zazdroszcze :)

A ty nie masz? U Ciebie to sie bardzo prosto robi, bo nie ma całej zabawy z serwo itp.

no wlasnie nie mam a chcialbym, tylko ze ja mam dwie lewe rece ;) .... u mnie zegary sa do wymiany na 100% bo distronic w a8 d3 ma wiekszy FIS niz w wersji bez distronica. pozatym chyba jeszcze grill, manetka tempomatu i kamera tak ? czy cos jeszcze ?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.