Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupowanie i sprzedawanie na aukcjach internetowych - UWAGA PODATEK


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam przeczytanie tego artykułu:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4517522.html

Proszę szczególnie zwrócić uwagę na ostani akapit.

Pranoja nic dziwnego że ludzie spierdzielają z tego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Waszego obruszenia. Jezeli ludzie prowadza taka dzialalnosc, zarabiaja na tym, to powinni placic od tego podatek, to chyba normalne w cywilizowanym kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Waszego obruszenia. Jezeli ludzie prowadza taka dzialalnosc, zarabiaja na tym, to powinni placic od tego podatek, to chyba normalne w cywilizowanym kraju?

No tak ale tam jest napisane że Kupujący musi płacić jeszcze 2% podatku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Waszego obruszenia. Jezeli ludzie prowadza taka dzialalnosc, zarabiaja na tym, to powinni placic od tego podatek, to chyba normalne w cywilizowanym kraju?

No tak ale tam jest napisane że Kupujący musi płacić jeszcze 2% podatku.....

a z tym to już przesadzili :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tam jest napisane że Kupujący musi płacić jeszcze 2% podatku.....

Gdzies czytalem, ze to1k to nie musi byc koniecznie cena zakupu, tylko wartosc danego przedmiotu (tak przynajmniej kiedys to interpretowaly US, znajomy pracujacy w US tez wspominal mi o tym), czyli kupiles cos za 900 PLN, ale ze jest warte 1300 PLN, bo tak ten towar chodzi w okolicy, to masz placic podatek PPC (czy jak sie on tam zwie). To jest absurd. Ale bylo to na tyle kruche, ze US chyba nie korzystaly z tego.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze myslalem ze Allegro jest czyms w rodzaju i na ksztalt platnika.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tam jest napisane że Kupujący musi płacić jeszcze 2% podatku.....

Fuckt, nie zauwazylem tego. Przepis moze i absurdalny, ale dam sobie reke uciac, ze nie bedzie do konca egzekwowany. Co innego kupic samochod, ktory pozniej widnieje w ewidencji, a co innego kupic aparat.

Wyglada na to, ze musze zaplacic podatek za kupno zderzaka :mysli::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tam jest napisane że Kupujący musi płacić jeszcze 2% podatku.....

Fuckt, nie zauwazylem tego. Przepis moze i absurdalny, ale dam sobie reke uciac, ze nie bedzie do konca egzekwowany. Co innego kupic samochod, ktory pozniej widnieje w ewidencji, a co innego kupic aparat.

Wyglada na to, ze musze zaplacic podatek za kupno zderzaka :mysli::)

I tutaj sie mylisz, ze nie jest egzekwowany.

Poczytaj cafe allegro :kwasny:

Nie przytocze teraz konkretnych linkow, ale kilka razy trafilem na posty odnosnie tego wlasnie podatku. Wtedy zazwyczaj sprzedajacy zastrzegal sobie, ze podatek placi kupujacy (dawniej nie bylo to sprecyzowane), po czym US kierowal sie do takiego kupujacego. Ja na szczescie kupuje za drobne sumki :evil:

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie jest sprzeczne z zasadą o podwójnym opodatkowaniu - sprzedający płaci bo sprzedał a kupujący bo kupił. Swoją droga allegro kasuje prowizje za transakcje i umieszczanie aukcji wiec niech od nich ściągają jakimś ryczałtem to. To jest tak głupie że szkoad gadać ... przecież jak człowiek sprzedaje po ogłoszeniach to już go raczej US go nie namierzy i nie będzie płacił tego podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zgadzam sie z przedmowca i TYLKO O TO jestem wkurzony , bo to allegro powinno oplacac oplaty za dokonanie zakupu wzgledem US a nie my , ktorzy placimy za wystawianie i prowizje allegro.

Po drugie sprawa sie tyczy tylko przedmiotow ktorych kwota jednostkowa przekroczy 1000zl , nie ich wartosc gdzies tam , tylko suma za jaka wygramy lub sprzedamy przedmiot. Czyli sprzedalismy cos za 1001 zl to od tego placimy podatek, czyli kupilismy cos za np. 1200zl to od tego placimy podatek.

Chociaz tak naprawde sprawa tyczy sie przede wszystkim "grubych" sprzedajacych i kupujacyc , i przede wszystkim osob ktore prowadza dzialalnosc gospodarcza.

Poza tym sprawa jest conajmniej dziwna , bo np. chcemy sprzedac sobie wieze ktora kiedys tam kupilismy i placilismy za nia podatek, a ktora dalej jest sporo warta , ponad ten tysiac, i co znowu mam placic podatek ?? Przeciez to jest chore!!!!!

A poza tym US nie ma az tylu wolnych rak zeby od Kowalskiego egzekwowac podatek za pc , czy aparat czy inna "drobnostke". Tutaj po prostu ma wiekszy dostep i wszystkie info udostepnione przez Sramllegro. W realu co i kto bedzie wiedzial ze kupiles aparat od znajomego????

A swoja droga coraz bardziej Allegro zaczyna mi przypominac nasza Telekomune jeszcze za czasow pelnej polityki monopolistycznej :( Zablokowali mi konto za ostrzezenie i jedyna forma aktywacji spowrotem konta jest przeslanie im ksera dowodu osobistego!!!!! No chyba ich pogielo, teraz walcze z nimi juz od dwoch miesiecy i sie nie poddam i odzyskam konto hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zgadzam sie z przedmowca i TYLKO O TO jestem wkurzony , bo to allegro powinno oplacac oplaty za dokonanie zakupu wzgledem US a nie my , ktorzy placimy za wystawianie i prowizje allegro.

Po drugie sprawa sie tyczy tylko przedmiotow ktorych kwota jednostkowa przekroczy 1000zl , nie ich wartosc gdzies tam , tylko suma za jaka wygramy lub sprzedamy przedmiot. Czyli sprzedalismy cos za 1001 zl to od tego placimy podatek, czyli kupilismy cos za np. 1200zl to od tego placimy podatek.

Chociaz tak naprawde sprawa tyczy sie przede wszystkim "grubych" sprzedajacych i kupujacyc , i przede wszystkim osob ktore prowadza dzialalnosc gospodarcza.

Poza tym sprawa jest conajmniej dziwna , bo np. chcemy sprzedac sobie wieze ktora kiedys tam kupilismy i placilismy za nia podatek, a ktora dalej jest sporo warta , ponad ten tysiac, i co znowu mam placic podatek ?? Przeciez to jest chore!!!!!

Nie placisz zadnego podatku, jak sprzedajesz wieze, ktora tam kiedys sobie kupiles.

A poza tym US nie ma az tylu wolnych rak zeby od Kowalskiego egzekwowac podatek za pc , czy aparat czy inna "drobnostke". Tutaj po prostu ma wiekszy dostep i wszystkie info udostepnione przez Sramllegro. W realu co i kto bedzie wiedzial ze kupiles aparat od znajomego????

A swoja droga coraz bardziej Allegro zaczyna mi przypominac nasza Telekomune jeszcze za czasow pelnej polityki monopolistycznej :( Zablokowali mi konto za ostrzezenie i jedyna forma aktywacji spowrotem konta jest przeslanie im ksera dowodu osobistego!!!!! No chyba ich pogielo, teraz walcze z nimi juz od dwoch miesiecy i sie nie poddam i odzyskam konto hehehe.

Cos musiales przeskrobac... Poza tym zawsze mozesz przeskoczyc na swistaka, jak ci allegro nie pasi :decayed:

Ja mam konto na allegro juz kilka lat i jakos mi nikt nic nie wiesza (kumpel stracil kilka kont za podbijanie ceny na wlasnej licytacji :P)

Nie zgodze sie z tym, ze allegro powinno za nas odprowadzac podatek do US, co ich to obchodzi. Czy domy aukcyjne odprowadzaja podatki za uczestnikow akcji, obciazajac jednoczesnie ich aukcje? Allegro nie bedzie sie zajmowac czasami niejasnymi i zagmatwanymi ustawami i zarzadzeniami, po co maja byc strona w sporze? Tylko i wylacznie od nas zalezy, czy i jak sie rozliczamy z fiskusem.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że podatki trzeba płacić to chyba każdy wie, szczególnie powinni pamiętać o tym firmy sprzedające towar na Allegro, to też sklep i podatek trzeba zapłacić.

Odnośnie tych 2% pobieranych od kupującego to jest normalny(stary) podatek taki jak płacimy za samochód przy kupnie, tylko takich zakupów nikt do tej pory nie potrafił udowodnić.

Nic nowego nie napisali poza tym że będą ścigać sprzedających duże ilości w sieci i nie płacących podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...