Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Długość kabla do anteny CB


Artur82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie kupilem antenke z czterometrowym kablem i potrzebuje go przedluzyc.

Czy prawda jest, ze nie mozna przedluzac wiecej niz do 7,23m??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam szpece jak kupowałem ostatnio CB powiedziały że kabla to w ogóle nie powinno się przedłużać, ale nie mam pojęcia mówię tylko co mi powiedzieli. :dontknow: :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swój 5,5m (też musiałem przedłużyć) ale w sklepie mówili że niby nie powinien być dłuższy niż daje producent czyli w okolicach 4,5m. co prawda nie wiem jaka jest różnica w działaniu CB na trochę dłuższym kablu, ale te 7,23m :shocked: to niby do czego? mam avanta, CB z przodu w okolicach schowka, antenka na końcu dachu, przewód ładnie schowany-w ogóle go nie widać i zostało go gdzieś w okolicach 30cm. moim zdaniem dobra antenka+dobre CB i nie powinno być jakiś znaczących różnic w dłuższym kabelku o 1-1,5m :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym 7,23 to poprostu slyszalem ze to jest maksymalna dlugosc do jakiej mozna przedluzac...[br]Dopisany: 11 Październik 2010, 18:30_________________________________________________a moze da sie wylutowac kabel, ktory jest fabrycznie i wlutowac nowy na np 6m??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec kabel mam juz przedluzony...a zrobione to jest tak...stary kabel odlutowany od antety, pozniej przylutowany 5metrowy nowy, okuty nowa koncowka...no i pozniej strojenie antenki do radia...

Co jeszcze gosc mi powiedzial, ze antena ktora ja mam moze miec kabel 3,64mlub 5m lub 7,23...(antenka to sirio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w sedanie antenę na klapie, kabel pociągnięty pod kanapą, dywanem i starczyło mi go do połowy tunelu. Na wysokości ręcznego kabel wychodzi i jest zrobiona złączka w postaci "beczki" i dalej przedłużka ok 1.5m aż do radia pod kierownicą.

Beczka:

210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wlutowałem nowy 7m kabel do anteny Sirio,wszystko pięknie śmiga,polecam zmianę kabla z nowym wtykiem i oczywiście całośc zestroić.

tak tez zrobilem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...