Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Hałas ze skrzyni biegów (huczenie)


ste1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 2 tygodni walcze z pewnym halasem dochodzacym hmm... z pod maski :) wymienilem 2 lozyska tarcze i klocki no i dzisiaj mechanik stwierdzil ze to odglos dochodzacy ze skrzyni, dodam ze biegi chodza normalnie zadnych objawow poza halasem ktory jest identyczny z tym jak zuzyte lozysko, olej w skrzyni sprawdzony, prawdopodobnie jest to cos z mechanizmu roznicowego.. I teraz pytanie czy jest tam lozysko lub elementy ktore moga wydawac taki dzwiek czy sie to wymienia a jak tak to jaki moze byc koszt tego?

Dodam ze jutro jade na diagnoze do mechanika ktory sie zajmuje tylko skrzyniami, ale jestem w UK a tu z fachowcami roznie bywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje podobny problem. Gdy puszczam sprzęgło to zaczyna wzmagać się wycie. Na początku nie było ono głośne (takie szutranie) ale jest z tym coraz gorzej. Z tego co się dowiadywałem, jest to łożysko oporowe sprzęgła (w intercars po ok 100zł + wymiana).

Dowiadywałem się też o całe sprzęgło kompletne. Włoski zamiennik jest w cenie do 500zł w KTD na Warszawskim Zaciszu.

I teraz chciałbym się zapytać, czy wymienić całe sprzęgło, czy tylko łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyje ci przy puszczonym sprzęgle czy przy wciśnietym czy caly czas ??

pox jak wyje Ci przy puszczonym sprzęgle a przy wciśnietym cisza to jest padająca skrzynia a nie łożysko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

No właśnie przy puszczonym wyje... niestety.

Na forum ktoś powiedział mi, że to łożysko, ponadto sprzęgło bierze bardzo wysoko i to z tym się wiąże. Teraz sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to jeszcze w poprzednim aucie (a konstrukcja we wszystkich samochodach jest taka sama) i kiedy wyje na puszczonym sprzedle a na wciśnietym cisza to kończy sie skrzynia :no: gdyby było odwrotnie wtedy było by to łożysko oporowe walnięte :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedę musiał podjechać do jakiegoś magika.

A jakie mogą być konsekwencje jazdy z taką skrzynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie że wcześniej czy poźniej Ci sie wysypie i koniec jazdy będzie :tongue4: ale najlepiej podjedź do zaufanego magika bo nie mam pojęcia czy w audikach bardziej opłaca sie naprawiać skrzynke czy kupić inną :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukam kogoś gobrego.

Dodać chciałem, że zauważalny jest spadek mocy, tak jakby silnik nie miał siły ciągnąć samochodu.

PS.

Mam nadzieje że stanie się to później niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem kilka tyś z tą skrzynia aż ja wymieniłem i sądze że jeszcze troche bym pojeździł ale nie wiem z autopsji jak jest w audi niestety (albo na szczęscie) :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hałas uwidacznia sie jak jest wbity bieg to proponuję zastosować różne techniki naciskania i puszczania gazu, możliwe że poprostu kiedyś zbraklo oleju w skrzyni i zęby są nieco starte. Odgłos powinien przypominac wycie cichsze lub głośniejsze. Jeśli to bardziej szumy to inna bajka - łożysko(a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to łożysko w skrzyni biegów. Teraz dźwięk jest nierównomierny, chociaż jak puszczę gaz to słychać siągłe szuranie, a jak np przyspieszam to słychać cykliczne ocieranie dwuch elementów.[br]Dopisany: 03 Październik 2007, 19:25 _________________________________________________Właśnie wróciłem od mechanika.

Przejechał się chwilę samochodem i wstępie stwierdził, że to łożysko w skrzyni. Koszt naprawy razem z robocizną to ok 2000zł, w tym wymiana łożyska + synchronizatory + olej + robocizna.

Koszty są trochę wysokie i teraz nie mam pojęcia, czy to robić, czy też kupować używaną skrzynię, która najprawdopodobniej może okazać się też padnięta.

Co o tym sądzicie drodzy klubowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak kształtują sie ceny używanych skrzynek do A4 ale jeśli np różnca jest znaczna tzn około 1000zł to wtedy może sie opłacać jeśli kupisz skrzynke w firmie o pewnej renomie która na codzień handluje takimi częściami i daje gwarancje przynajmniej 3miesięczną :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, huczy mi na spuszczonym sprzęgle i teraz zabieram się do wymiany skrzyni bo akurat taka mam. Ojciec handluje częściami i akurat leży skrzynia od A4 i sam sobie ją wsadzę. I jak patrze na ceny jakie Wam mówią za naprawę tych skrzyń to aż mi się słabo robi :thumbdown: Nieźle mechanicy sobie liczą za robotę... Dodam że ojciec sprzedaje takie skrzynie po 600zł i wymienia za 150zł więc chyba dość tanio jak na mechanika :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, huczy mi na spuszczonym sprzęgle i teraz zabieram się do wymiany skrzyni bo akurat taka mam. Ojciec handluje częściami i akurat leży skrzynia od A4 i sam sobie ją wsadzę. I jak patrze na ceny jakie Wam mówią za naprawę tych skrzyń to aż mi się słabo robi :thumbdown: Nieźle mechanicy sobie liczą za robotę... Dodam że ojciec sprzedaje takie skrzynie po 600zł i wymienia za 150zł więc chyba dość tanio jak na mechanika :naughty:

jesteś może z Wawy lub okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda.

Tak się zastanawiałem, czy aby napewno synchronizatory tez są do wymiany, skoro biegi wchodzą bez zgrzytania, bardzo lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Czytam posty i jak widac to buczenie ze skrzyni to nie za bardzo tani temat.

Mialem kiedys tak w Fordzie i co mi powiedzial magik mechanik: Skrzynia sie skonczyla!!!

I to prawda. Satelita sie skonczyl i co bys nie robil to i tak trzeba zmieniac skrzynie. Nie ma sensu zmieniac bebechow, lepiej kupic uzywana skrzynie. Sa magicy ktorzy podejmuja sie napraw kiedy skrzynia sie skonczyla, trzeba szukac.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi mechanik powiedział, że lepiej jest zrobić tą, ponieważ z kupnem używanej to gra jak w totolotka. Przy mnie przyjechał facet z używaną skrzynią (już trzecią) i też z nię nie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...