Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pytanie co do felg


Siwy1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio kumpel powiedział że felgi z oponami mają znaczenie na spalanie.

I tu zaczyna się mój dylemat :kox: bo to jest że im większe alufelgi i cieńsza opona tym większe spalanie? czy na odwrót. Ja jeżdżę na 16' a oponę mam 225/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no im szerszy lać tym większe opory toczenia. no i im większa felga tym cięższa niestety najczęściej, ale coś za coś. trzymanie boczne i wygląd przy szerokim laciu i dużej feldze cudowne :cool:

PS.porównanie Twoich do standardowych opon195/65/15. Średnica (mm):653,9 mm różnica średnic (mm):-19,4 mm różnica średnic (%):-3,1 %

chopie zmieniaj opony na normalne 205/55R16 albo całe koła na 225/45R17

polecam: http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=195%2F65R15&tolerancja=4%25&imageField.x=35&imageField.y=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 16' a oponę mam 225/55/16

mam ten sam rozmiar i spalanie odczuło ale delikatnie wg. FIS ..

tak poza tym to na sprezynkach na wiekszych dołkach tłuka mi opony o nadkola :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest też tak że przez to że większa jest średnica całego koła to na prędkościomierzu jest przekłamanie (i teraz nie wiem czy licznik też bierze z tego informacje :bicz3:) bo jeśli tak no to na większych kołach przejedziemy teoretycznie mniej kilometrów niz na standardzie i spalania może nam sie wydawać po obliczeniach wyższe :bicz2: nie wiem czy dobrze rozumuje bo nie wiem dokładnie jek jest w audi z tym licznikiem :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wyglądu opłaca się wydać parę złotych więcej na paliwo :afro:

[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2007, 11:22 _________________________________________________jestem tego samego zdania, mój rozmiar 225/40 R17 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest też tak że przez to że większa jest średnica całego koła to na prędkościomierzu jest przekłamanie (i teraz nie wiem czy licznik też bierze z tego informacje :bicz3:) bo jeśli tak no to na większych kołach przejedziemy teoretycznie mniej kilometrów niz na standardzie i spalania może nam sie wydawać po obliczeniach wyższe :bicz2: nie wiem czy dobrze rozumuje bo nie wiem dokładnie jek jest w audi z tym licznikiem :blink:

Dlatego są kalkulatory rozmiarów opon i każdy może sobie obliczyć żeby nie było dużego przekłamania i żeby sobie niepotrzebnie nie zaprzątać głowy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest też tak że przez to że większa jest średnica całego koła to na prędkościomierzu jest przekłamanie (i teraz nie wiem czy licznik też bierze z tego informacje :bicz3:) bo jeśli tak no to na większych kołach przejedziemy teoretycznie mniej kilometrów niz na standardzie i spalania może nam sie wydawać po obliczeniach wyższe :bicz2: nie wiem czy dobrze rozumuje bo nie wiem dokładnie jek jest w audi z tym licznikiem :blink:

Dlatego są kalkulatory rozmiarów opon i każdy może sobie obliczyć żeby nie było dużego przekłamania i żeby sobie niepotrzebnie nie zaprzątać głowy :>

tyle to ja wiem i tez z tego korzystam :wink4: tylko w moim pytaniu bardziej chodzilo o to czy przy wiekszych kołach licznik bedzie wolniej naliczał kilomerty bo nie wiem skąd bierze sygnał :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...