Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PZU najlepsze?


Rekomendowane odpowiedzi

Przy zawieraniu ubezpieczenia radzę sprawdzić co agent wpisał w wyposażeniu dodatkowym i jakie zabezpieczenia wyszczególnił.

2 obowiązkowe zabezpieczenia, to 2, więcej nie radzę pisać. Przy skradzionej A6 z parkingu strzeżonego, PZU odmówiło wypłaty, gdyż zrezygnowaliśmy z 3-go nieobowiązkowego zabezpieczenia i nie poinformowaliśmy o tym PZU.

Jeśli alarm nie jest fabryczny, dobrze jest przeczytać instrukcję obsługi alarmu i pilnować przeglądów, zawsze ubezpieczyciel może zażądać potwierdzenia, że alarm był sprawny oraz zamontowany. Ja w instrukcji alarmu miałem punkt o kontroli po 2 latach i tabelę z przeglądami do wypełnienia. W polisie pewnie będzie wpisany rodzaj alarmu lub producent/model.

Większość pewnie nie czyta OWU. Radzę je czytać, bo można się zdziwić, jak będzie odmowa wypłaty.

To co powie agent, nie będzie miało żadnego znaczenia dla ubezpieczyciela, ważne są tylko OWU.

Jeśli chodzi o atrakcyjność oferty PZU, nam ostatnio przenieśli zniżki z OC na AC. Teraz mamy 60% zniżek na OC i AC.

Jakie są warunki przeniesienia zniżek - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promocja jest przy zawieraniu umowy przy przejsciu z innego zakladu ubezpieczen czyli masz umowe w firmie X przechodzisz do pzu i przenosimy ci znizki z oc na ac o ile w ciagu 12mcy nie bylo umowy w pzu

ogolem mozna dostac bonusowe znizki ale to przy 1 oc i ac , na wznowione sa inne znizki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy są dobrzy :wallbash: jeśli trzeba zapłacić ..... a jeśli masz jakiś, problem to wiecie co jest - sorka za OT , nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promocja jest przy zawieraniu umowy przy przejsciu z innego zakladu ubezpieczen czyli masz umowe w firmie X przechodzisz do pzu i przenosimy ci znizki z oc na ac o ile w ciagu 12mcy nie bylo umowy w pzu

ogolem mozna dostac bonusowe znizki ale to przy 1 oc i ac , na wznowione sa inne znizki

Wcześniej miałem ubezpieczenie w PZU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z okazji zapytam o taką rzecz:

czy to prawda jeśli samochód jest ubezpieczony/zarejestrowany np. na rodzica, zdarzyłaby się taka sytuacja iż samochód prowadziłaby osoba młodociana (wg ubezpieczalni osoba mająca do 25 lat) i byłaby ona uwikłana w wypadek w którym byłaby stroną winną. Czy w tej sytuacji ubezpieczyciel odmawia wypłacenia odszkodowania ??? czy wtedy pomimo iż jesteśmy ubezpieczeni musimy pokryć należną szkodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z okazji zapytam o taką rzecz:

czy to prawda jeśli samochód jest ubezpieczony/zarejestrowany np. na rodzica, zdarzyłaby się taka sytuacja iż samochód prowadziłaby osoba młodociana (wg ubezpieczalni osoba mająca do 25 lat) i byłaby ona uwikłana w wypadek w którym byłaby stroną winną. Czy w tej sytuacji ubezpieczyciel odmawia wypłacenia odszkodowania ??? czy wtedy pomimo iż jesteśmy ubezpieczeni musimy pokryć należną szkodę ?

Jeśli dobrze pamiętam można wykupić udział własny, o odmowie wypłaty nie słyszałem.

Czytaj OWU AC, tam jest wszystko wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w PZU po wycenę i dowiedziałem się że ta promocja trwa do 02.11.2010 więc trzeba się spieszyć.

Wg mnie PZU w chwili obecnej ma jedną z korzystniejszych ofert na rynku - robiłem kalkulację w różnych TU i tylko PZU ma tak bardzo rozsądną ofertę cenową vs to co dają w zamian.

Inną rzeczą jest że teraz to chyba wszystkie TU liczą sobie więcej niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...