Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Buczenie powyżej 60km/h przy skręcie w lewo: Łożysko? Opony?


djmostek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jade sobie spokojnie moją audiczką i w momencie w ktorym mam ok 50-60km/h to przy skrecie w lewo cos buczy (to buczenie utrzymuje sie tak do 120km/h - dalej nie sprawdzalem). Co to może być ? łożysko prawego koła?[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 22:22_________________________________________________II problem: przy normalnej jeździe autko obecnie (+5-8*C) szybko sie dość nagrzewa - ciepełko z nawiewów, ale problem jest taki że wskazówka temp. utrzymuje się na 70-75*C przy jeździe ciągłej. Jak np. stoje w korku 5min to osiaga 90*C i stoi, gdy tylko pojade i np. przez 1km bede utrzymywac predkosc 80-100km/h schodzi do 70-75*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Na jednym forum mówią mi łożysko z LEWEJ na drugim z PRAWEJ strony :) Więc z której?[br]Dopisany: 16 Październik 2010, 17:07_________________________________________________Aha i jakie łożyska montowali na pierwszy montaż i termostaty w Audi a4 B5?[br]Dopisany: 16 Październik 2010, 17:08_________________________________________________Ten II problem , czy moze to byc czujnik temperatury? czy raczej stawiac na termostat?[br]Dopisany: 16 Październik 2010, 17:08_________________________________________________PS To buczenie w dzwieku objawia sie takim jakby cichym pomrukiem sportowego silnika ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z sposobów jest podniesienie na lewarku i sprawdzenie cz buczy dane koło. Jeśli chodzi o termostat to w czasie postoju temperatura wzrasta co oznacza, że chłodnica ma mniejszy przewiew i łapie 90 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcasz w lewo - buczy prawe łożysko, skręcasz w prawo - buczy lewe, oczywiście, jeśli jest już na wykończeniu.

Jeśli chodzi o termostat - zanim doczytałem, że "tylko w ASO", kupiłem Wahlera za psie pieniądze (InterCars) i tak już od roku jeździ... a miał działać max. miesiąc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko słychać bardziej w momencie dociążenia koła - jeśli skręcasz w lewo to dociążasz prawe koło więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem termostatu jest utrzymywanie temperatury w wysokości 90 stopni zawsze i wszędzie, czy latem czy zimą, bez znaczenia, czy lecisz 200kph czy stoisz w korku.

Jak kupiłem swoje A4 to też miałem niedogrzany silnik, max. 75 stopni po 12 kilometrach jazdy... włożyłem Wahlera 4264.87D za niecałe 32 zł i do dzisiaj mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień termostat a problem zniknie. Mam też benzyne i zawsze jak był padnięty to na postoju temperatura spadała przejechałem kawałek i już 90c ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też założyłem Wahlera i jest ok[br]Dopisany: 17 Październik 2010, 16:09_________________________________________________oczywiście do B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem w ASO VW oryginalny termostat - 124,50zł z uszczelką... Masakra ;) Mam nadzieje, że przynajmniej po wymianie będzie trzymać 90*C jak świeca :P

Ps. Najpierw kupiłem jakiś tani zamiennik za 30zł. Potem się szybko zreflektowałem, pojechalem do ASO kupiłem oryginalny i porównałem z zamiennikiem -> niebo a ziemia (przynajmniej oryginal solidnie wyglada) :) szybko oddałem zamiennik do sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może ktoś mi to wytłumaczy, ale jaka jest róznica między łożyskiem z tej aukcji

http://allegro.pl/fag-lozysko-przod-passat-b5-audi-a4-a6-superb-i1262449473.html

a z tej

http://allegro.pl/lozysko-kola-przod-fag-audi-a4-a6-passat-skf-i1273104746.html

bowiem w cenie, przy zamówieniu 2szt jest znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...