Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Po wymianie foteli wyskakuje błąd AIRBAG 01218 i nie działą elektr. foteli


tolek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, wymieniłem ostatnio fotele w mojej B6 na fotele z B7 w pełnej elektryce. W poprzednich fotelach miałem sterowanie elektryczne tylko odcinka lędźwiowego. Teraz jest @ll kostki pasują i elektryka ustawień fotela działała, ale do czasu. Silniczki działały, a po krótkiej chwili przestało działać sterowanie, najpierw prawego później lewego. Przestało to działać, jak fotel był pod „obciążeniem”. Było słychać cichutko trzask jakby bezpiecznik wybił, ale chyba wszystkie są całe.

Najgorsze jest to, że po przekładce świeci mi błąd AIR BAG prawego fotela. Błąd był skasowany VAGiem, ale natychmiast powraca. Nr błędu to: 01218.

Ktoś bawił się w taką przekładkę?

Help….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może rozpiskę pinów fotela z elektryką? I od strony fotela, i od strony podłogi, gdzie jest plus a gdzie minus? Jakieś schematy?

Help…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ja bym podłączył fotele no krótko np.zapalniczka i zobaczył czy działają

co do zasilania foteli to jest w instalacji zagrzebany bezpiecznik do ele. regulacji foteli

ale najpierw sprawdz czy masz napięcie w kostce czerwonej na 2 grubych pinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..grzebałem w instalce od B7 i był zagrzebany gdzies na wysokości modułu MCE ale teraz już dokładnie nie pamiętam :mysli:

wiem napewno że 10 A

zacznij od sprawdzenia czy w kostkach masz napięcie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelki sa napewno ok, chyba wiem gdzie jest przyczyna. Faktycznie, w module MCE napewno mam bezpieczniki 10tki, tylko lędźwie. W rozpisce, w tym miejscu gdy jest pełna elektryka pisze, że powinno być 30. Jutro zaraz to sprawdzę i dam znać czy to jest na 100% to.

Dzięki czaki za pomoc i szukanie rozwiązania.

PS, dla przypomnienia tu jest wątek:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.30

widać wyraźnie:

Bezpieczniki:

A – Bezpiecznik dla pojazdów specjalnych S184 (czerwony 10A)

B – Bezpiecznik silniczków tylnych szyb S280 (jasnozielony 30A)

C – Bezpiecznik termiczny elektrycznej regulacji foteli S45 (30A)

C – Bezpiecznik elektrycznego sterowania odcinkiem lędźwiowym foteli S45 (czerwony 10A)

D – Bezpiecznik silniczków przednich szyb S37 (jasnozielony 30A)

E – Bezpiecznik termiczny modułu haka S87 (30A)

F – Bezpiecznik termiczny tylnej elektrycznej rolety S100 (10A)

G – Bezpiecznik termiczny tylnej elektrycznej rolety S100 (10A)

[br]Dopisany: 17 Październik 2010, 20:32_________________________________________________tylko jak ten bezpiecznik wygląda? "termiczny" napewno to nie będzie taki normalny jak w instalacji bezpiecznikowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek podrzuć na pw nr. telefonu to podeśle fote jak wyglada ten termik w razie czego będe mógł Ci go podesłać bo mam taki na zbyciu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok posłałem Ci nr, tylko ja potrzebuję taki bezpiecznik "na już" :D jutro się rozejrzę za takim po elektronikach, albo do aso podjadę, może będzie taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety pw do mnie nie doleiało więc tu wklejam

DvW6J.jpg

Dwk39.jpg

masz jeszcze takie 2 wszystko wisi na module komfortu

a jak nie znajdziesz takiego zaaplikuj zwykły 30 A i powinien wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzięki. Najwyżej wpakuję 30stki, aby móc ustawić stołki, bo mam dziwne pozycje, od kierowcy w miarę spoko, ale pasażer to już gorzej, wysoko, pionowe, i daleko :D Ustawię sobie pozycje, i będę polował na takie bezpieczniki, jeżeli mi się nie uda takiego czegoś znaleźć, to się odezwę.

Tzn o ile to będzie ta usterka, ale podejrzewam, że raczej tak :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, po problemie w końcu.

Jednak to były bezpieczniki. Zmieniłem na 25A i póki co nie strzelają i w końcu mogę sobie ustawić normalnie te taborety.

Jeden bezpiecznik był w MCE po lewej za bezpiecznikami.

0ec5587e47d1303cmed.jpg

A drugi, po prawej stronie na wysokości kostek. Wystarczy ściągnąć jedną część i lekko odgiąć i pokazuje się nam zaraz ten bezpiecznik:

034721eacc617b7emed.jpg

A oto i te taborety, z powodu których robię takie „halo”

Pełna elektryka, grzanie, pakiet „schowki”, podświetlane, i ISO FIX? Ten metal który wystaje na fotelu pasażera to ISO FIX? Czy jak to się zwie?

8e0996ac26d291e8med.jpg

a06afb7c1b4d2fdbmed.jpg

To wygląda na to, że chyba na pełnym wypasie?

-------------------------------------------------------------------------------------------

Dobra, temat stołków już zamykam, ale mam dalej problem z tymi poduchami.

Zmierzyłem przejście miernikiem na „pikanie” i przejście jest.

Wcześniej miałem taborety z poduszką, więc powinno wszystko grać. Ktoś może ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz w kostkach czy masz po 2 czy po trzy wtyki

może być tak że w gnieżdzie od poduch (te żółte kostki pod fotelami) mogą być tylko po dwa piny

a w fotelach możesz mieć po trzy

do poprawnego działania potrzebujesz mieć w kostkach połączone najczęściej dwa kolory(czarny lub brązowy) i niebieski

a foteliki full wypas :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w "podłodze" mam 3 piny, oraz w kostce od fotela, również 3. Mówię cały czas o żółtej kostce.

Te żółte kostki, mogą być inne w innych wersjach? Tzn, mam wrażenie, że jak łącze kostkę, to ona nie dochodzi do końca i bardzo łatwo schodzi. Tak, jakby w tej żółtej „żeńskiej” od podłogi coś jakby tam było w tej dziurze, tzn jest to oryginalnie zrobione, ale kawałek plastiku, a w tej „męskiej” jakby nie było dziury, żeby tamto się schowało w tej kostce. Dzisiaj jeszcze na spokojnie się z tym pobawię, ewentualnie spróbuje to jakoś na krótko podpiąć, z tym, że muszę ostrożnie, aby nie zrobić zwarcia, żeby mi poducha nie wyskoczyła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...