Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] [AFN+turboAWX] KOPCI NA NIEBIESKO :/ Do tego przeładowanie turbiny :/


jnx

Rekomendowane odpowiedzi

okej podmienie.

turbina w środku sucha - zero luzów stan idealny. tak więc turbina jest całkowicie dobra, jeszcze dziś była rozkręcana i doważana na nowo.

po odpięciu podcisnienia też zaczął juz kopcić a oleju mam na MIN, tak więc spalił 2-3litry na 100km.

po wyjęciu bagnetu na wejściu zasysa powietrze.

Jutro pojade do mechanika to sprawdzi świece i kompresje bo nie mam narzędzi i nie za bardzo wiem jak to sprawdzić.

a jak sprawdzić te wtryski?

a może odma się zapchała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, 2-3litry na 100km oleju silnikowego czy paliwa? spalił czy wydalił?

wtryski są najbardziej prawdopodobne, ale ja bym najpierw zrobił doładowanie na cacy, u mnie to pomogło, jeżeli wtryski leją po odpięciu kabla od sterującego powinna być inna praca silnika, może nawet przestać kopcić ale to już sam ocenisz po kilkuset km, wtryski sprawdzasz po wyjęciu na stanowisku badawczym np w serwisie boscha, nie zdziw się jak 3 z czterech będą lały :wink4:

zrób długiego loga 013 na totalnie zimnym silniku(od razu po odpaleniu silnika zacznij logować) i na rozgrzanym jeszcze

co do odmy włóż koniec rurki do butelki a dziurę na rurze zatkaj, pojeździj i zobaczysz czy zatkana odma, silnik bardzo jest usmarkany olejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą odmą juz zrobiłem taki test i butelka była pusta.

Tak spalił mi 2-3 litry. Wycieku zadnego nie ma, silnik chodzi ładnie wszędzie jest sucho ani jednego spocenia nigdzie nie ma.

Tylko ja muszę we wtorek w nocy do niemiec jechać i musze kogoś znaleźć kto to zrobi mi jutro lub we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=127958.0;highlight=odma+afn

przeczytaj i sprawdź u siebie separatora oleju i zawór regulacji ciśnienia :) noc długa a wtorek tuż tuż :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w serwisie boscha.

odpadają:

-wtryski

-pompa

-uszczelniacze na zaworach - wymienione - nie pomogło.

-z odmy nic nie leci żaden olej a wydmuc**je powietrze czyli odpowietrza. z korku wlewu nie prsyka olejem.

silnik własnie jest rozbierany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...