Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wspomaganie-problem


melon1

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pewien problem ze wspomaganiem,otoz czasem napisalbym nawet rzadko raz na jakies dwa,trzy dni nie ma reguly,zawyje mi wspomaganie ,nie piszczy tylko wyje tak troche przes sekunde albo i mniej ....plynu jest miedzy min a max w polowie tak,i pytanko brzmi czy wymiana plynu tu pomoze??nie wiem kiedy byl wymieniany,ma taki czerwono rdzawy kolor :scrachin:

pozdrawiam

dzis znowu mi zawyl po odpaleniu zazwyczaj na postoju jak w miejscu krece... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie, szczególnie przy maksymalnych skrętach kierownicą. na początku też było to sporadyczne, ale z biegiem czasu jakikolwiek manewr kierownicą w miejscu to była katorga :wallbash: skończyło sie na zakupie nowej pompy i teraz jest super :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pompa już nie domaga, wyje odrazu po odpaleniu auta czy jak się troszkę płyn rozgrzeje

wyje po odpaleniu zazwyczaj ale sporadycznie to wystepuje,raz chyba zawylo po dluzszej jezdzie,ale zawsze na postoju gdy parkuje....

miałem podobnie, szczególnie przy maksymalnych skrętach kierownicą. na początku też było to sporadyczne, ale z biegiem czasu jakikolwiek manewr kierownicą w miejscu to była katorga :wallbash: skończyło sie na zakupie nowej pompy i teraz jest super :good:

u mnie nie wyje jak skrece na maksa tylko zazwyczaj zawyje na wprostowanych kolach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo co kolega melon1 :kwasny:

Pół roku temu postanowiłem wymienić płyn w wspomaganiu metoda małych kroczków czyli: wyciąganie strzykawką ze zbiorniczka starego płynu i następnie zalewaniem płynem febi 6162 zielony do poziomu optymalnego czyli miedzy min a max.

Wykonałem zmian może 5 i zaczeły się problemy.

Jakieś 2 miesiące temu może mniej ostatnio wymieniałem płyn w aucie i pare dni temu wracałem z Krakowa i wtedy właśnie zauważyłem że na postoju w korku (oczywiści Łapczyca i światełka) wyje mi wspomaganie :angry: delikatnie skręcę kierownicą i juz mi niesamowicie wyje, jeśli jestem w ruchu i mam ostry zakręt to nic nie słychać tylko na postoju.

Dojechałem do domu powtórzyłem operację z wymianą tym razem zalewając na max ale sytuacja sie nie zmieniła dalej wyje a nawet jest gorzej bo zaczyna coraz częściej wyć jak jestem na mieście a mi sie serce kraje jak to słyszę.

Nie wiem co jest grane podejrzewam ze to wina płynu :mysli:

A wy co myślicie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo co kolega melon1 :kwasny:

Pół roku temu postanowiłem wymienić płyn w wspomaganiu metoda małych kroczków czyli: wyciąganie strzykawką ze zbiorniczka starego płynu i następnie zalewaniem płynem febi 6162 zielony do poziomu optymalnego czyli miedzy min a max.

Wykonałem zmian może 5 i zaczeły się problemy.

Jakieś 2 miesiące temu może mniej ostatnio wymieniałem płyn w aucie i pare dni temu wracałem z Krakowa i wtedy właśnie zauważyłem że na postoju w korku (oczywiści Łapczyca i światełka) wyje mi wspomaganie :angry: delikatnie skręcę kierownicą i juz mi niesamowicie wyje, jeśli jestem w ruchu i mam ostry zakręt to nic nie słychać tylko na postoju.

Dojechałem do domu powtórzyłem operację z wymianą tym razem zalewając na max ale sytuacja sie nie zmieniła dalej wyje a nawet jest gorzej bo zaczyna coraz częściej wyć jak jestem na mieście a mi sie serce kraje jak to słyszę.

Nie wiem co jest grane podejrzewam ze to wina płynu :mysli:

A wy co myślicie :hi:

Nie chce cie martwic ale ja po zastosowaniu oleju febi musiałem wymienić pompę wspomagania. Ta oszczędność była dla mnie kosztowna. Wymień ten olej na oryginalny z ASO może jeszcze uratujesz pompę jest na forum instrukcja jak wymienić olej w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...