Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Antena AVANT - wpuszcza wodę do środka


freon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem... Ostatnio zaczęło bardziej padać i... zaczęło padać mi z lampy nad bagażnikiem. Gdy zajrzałem na mocowanie anteny, okazało się, iż jest całe zroszone wodą (strzałka). Woda przenikała do lampy w suficie, no i potem kapało. Pytanie do Was - co i jak uszczelnić? Włożyć jakiś nowy o-ring, czy od dachu strony - ściągnąć górę (tę od zewnątrz) i wpakować tam jakiegoś uszczelniacza?

Byłbym wdzięczny za wskazówki.

antena_przecieka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj antenę i spróbuj podłożyć jakąś podkładkę (sklep z hydrauliką). Silkonu bym stanowczo unikał! Masz może szyberdach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty masz wzmacniacz tuż pod anteną, jak patrze na forkę jest gdzieś "z boku" chyba - jak tak to ta twoja antena nie jest originalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wzmaczniacz mam niedaleko od mocowania anteny. Ma prawo być nie oryginalna... poprzedni właściciel dużo miał gadżetów związanych z radiem, dużo się bawił. Zestawy głośno mówiące etc... Anteną pewnie też się zajął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie wzmacniacz jest tuż pod anteną.

Możliwe że antenę masz za mocno przykręconą i rozgniotło uszczelkę (uszczelnienie) - spróbuj z uszczelką ze sklepu hydraulicznego innego pomysłu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, raz jeszcze dziękuję. Ponadto dostałem też podobną pomocną opinię:

Ja proponuję najlepiej wymienić uszczelkę. Jak nie znajdziesz, to może będzie pasować jakaś inna - np. hydrauliczna... Jak nie da rady, to ewentualnie możesz pokusić się o uszczelnienie - proponuję od strony dachu. Jak zdejmiesz osłonkę z góry, to wtedy najepiej odkręcić mocującą śrubę i dookoła mozesz śmiało uszczelnić, dokręcić i powinno być git. To moja sugestia, a wybór nalezy do Ciebie ;)

W weekend będę walczył :afro:[br]Dopisany: 07 Październik 2007, 01:37 _________________________________________________Szkic poglądowy, działań taktycznych ma się następująco

uszczelnienie_anteny_avant_1.jpg

Demontujemy lampę sufitową nad bagażnikiem, odłączamy antenę, następnie ją odkręcamy.

uszczelnienie_anteny_avant_2.jpg

Oczom naszym ukaże się ów widok - stożek i firmowa podkładka

uszczelnienie_anteny_avant_3.jpg

Tutaj zauważyć możemy uszczelkę wykonaną z dętki rowerowej i wilgoć, która mimo mojej poprzedniej próby (wspomnianej uszczelki z dętki) dostawała się do środka (ale już w mniejszych ilościach).

uszczelnienie_anteny_avant_4.jpg

Cel działania wymierzyłem w górną część uszczelki firmowej, której brzegi są już dość powygryzane (przez kogo/czego nie wnikam).

uszczelnienie_anteny_avant_6.jpg

uszczelnienie_anteny_avant_7.jpg

Górną część uszczelki firmowej wzmocniłem w działaniu masą, którą stosuje się do uszczelniania zlewozmywaków wmontowując go w blat. Nie wiem czy ów substancja to sylicon...

uszczelnienie_anteny_avant_8.jpg

Ponadto założyłem o-ring na kwadratową część anteny, przechodzącą przez dach. A gwint w dodatku pokrywam miedzianym smarem.

uszczelnienie_anteny_avant_5.jpg

Czekam na efekty i... szukam na Allegro nowe mocowanie (rozbiórka A4) bo nie wierzę, że zabieg ów wystarczy na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłes oring a będzie on wogóle dociśnięty - ppatrz na te 4 stopki od dołu ... mozę je przyszlifować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o-ring jest tej samej grubości co te stopki. Ale słuszna uwaga, też o tym myślałem.

Tak czy owak czekam na efekty (lub brak) w czasie deszczu...[br]Dopisany: 15 Październik 2007, 18:48 _________________________________________________A efekty są dobre. Śnieg, deszcz, plus jazda poza miastem gdzie prędkości są wyższe nie spowodowały przeciekania anteny, jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy maszt anteny z podstawą jest na stałe połączony z przewodem czy też może kabel jest przykręcany do podstawy anteny?w moim kombi maszt się ułamał i może uda się tylko wyminić maszt z podst.bez konieczności wymiany przewodu.Nie znam tej konstrukcji .Antena jest ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszt (na Allegro znajdziesz jako "bat anteny") jest wkręcany do bazy (czyli tego stożka) np po to by odkręcać ją przed wjazdem na myjnię...

Zatem o ile bazę masz wporządku, to odkręć kikut starej anteny, kup nowy bat (około 10-15pln), wkręć i działa na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy raczej musisz kupić całość, nie spotkałem się aby kupić można było tylko ów stożek.

Proponuję Ci poszukać na Allegro rozbiórek Audi i kupić za małą kasę ów stożek, co prawda używany ale używanie tego elementu sam wiesz jak bardzo jest małe, no albo całego kompletu.

Zadzwoń też do ASO aby dowiedzieć się ile kosztuje, jednak ceny są tam spore.

Inną opcją jest jakiś regionalny sklep z CB i antenami, tam doradzą Ci co i jak.

Może inni Koledzy wspomogą Cię postem :)[br]Dopisany: 19 Marzec 2008, 14:10 _________________________________________________

Aha, a co do ciągłości przewodów, to zaraz nad lampą bagażnika masz złącza, zatem nie będziesz musiał pruć kabla aż do samego radia, przepraszam, nie odpowiedziałem wcześniej. Użyj opcji szukaj, o antenach było już nie raz (chyba wymiana anteny w Avancie), fotki wyżej też powinny Ci pomóc.

Zawsze poszukaj 5min zanim napiszesz, wiele problemów już było, użyć musisz jedynie "słów kluczy" które nie są zbyt trudne do wydedukowania (wymiana anteny, avant, antena - zobacz i wpisz sam, przekonasz się).

foty:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=17733.0

instrukcja:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=16379.0

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=16169.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...