Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Silniczki klimatronika


Vinox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka godzin temu usunęli mi temat ok rozwiązanie było na forum lecz do tego nie ma;p

mam 3 silniczki

- fioletowy (koło pedału gazu)(lewa strona)

- czerwony i niebieski pod schowkiem

wszystkie są sprawne podłączone. i cięgna tęż maja.

niebieski to od regulacji temperatury(to wszystko ok reguluje)

- czerwony i niebieski reguluje klapkami

problem jest z klapkami. gdy biorę na nogi leci na twarz ;p gdy biore na szybę też leci na twarz ;p jak biorę na szybę leci na twarz ;p

gdy biorę na twarz to leci lekko na szybę(podkreślam) lekko.

Widziałem tam że czerwony i fiolet(czarny) jest od sterowania klapkami jutro będę zamieniać kostki oby się nic nie spaliło (samochód to angol) niestety. może jakiś partak to złe podłączył i dlatego teraz takie efekty mam ;p

A może ktoś już to podmieniał kostki zółte z niebieskimi ;p i wie czy coś pomogło bo rozbierania jest trochę.[br]

Dopisany: 21 Październik 2010, 18:04_________________________________________________

coś mi się zdaje że zamiana kostek tu nic nie da na nagrzewnicy jest napisane markerem A4 Europa

ale nie wiadomo czy koleś dostał także silniczki do tego czy z angola przełożył ;p bo gdzieś wyczytałem że z angola będą tak świrować ale mi się wydaje że z angola to nie powinno wg pasować no nie wiem jutro sprawdzę czy podmiana kostek pomoże (chociaż wątpię) pewnie trzeba kable zmieniać. Ciekawe czy sam bd potrafił zmienić czy jakiś Elektro-Mechanik będzie musiał zadziałać ;p[br]Dopisany: 21 Październik 2010, 20:51_________________________________________________

ok, po przemianie kostek efekt jest taki że na nogi daje gdy biore na nogi gdy na kratki dae na kratki a gdy na szybe to d*pa widzę że chce silniczek zamknąć (otworzyć) coś ale mu nie idzie sądzę że ktoś z angola dał i dlatego taki efekt to możliwe?

prąd dochodzi jak up pisałem lecz podkreślam silniczek chce coś zamknąć a nie może!! czy to wina silniczka może być ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłem elektryka gdyż mam podobny problem z klimatronikiem.Gdy na nogi leci w twarz, gdy na przednią szybę leci w twarz, dy pozamykam klapki leci lekko na przednią ale aż świszcze w przdnich.Podobno silniczek jak pokazało w błędach nie przełącza lub nie ma zasilania.Elektryk pocieszył że po rozebraniu i odciągnięciu tunelu zobaczy co się tak naprawdę stało - koszt wymiany silniczka 160 plus robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to angol samochód i gdy biorę na twarz (środkowe klapki) leci na szybe a gdy na szybe to na srodkowe tutaj wydaję się zamienić + z - ale gdy zamieniam w 1 strone pracuje silniczek a w 2 nie. i tu mowa chyba jest o adaptacji :) która będę przeprowadzać i sądzę że będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podpinając sie pod temat silniczków klimatronika

Audi a4 1.9 TDI 1995 KLIMATRONIK

A wiec mam nastepujący problem:

Migający panel klimatronika

brak ciepłego powietrza

nawiew jest tylko na boczne szyby i ten nad radiem (brak nawiewu na szybe oraz nogi)

przewody od ogrzewania są gorące.

Rozebrałem schowek i są 2 silniczki które nie raagują na przyciski klimatronika.

Odłączyłem plastik z jednego silniczka i recznie przełączyłem na ciepłe powietrze(grzeje)

byłem na komputerze i wykazał błąd klapy czasem blokowane

i tutaj rodzi sie moje pytanie

Zabierać sie za rozkrecanie wszystkiego wyciągniecia silniczków przeczyscic szczotki lub je wymienic czy poprostu powodem mogą być zimne luty o których słyszałem co nie wiele. to troche dziwne aby padły 3 silniczki naraz.

Prosze o odpowiedz

Serdecznie Pozdrawiam[br]Dopisany: 01 Listopad 2010, 17:43_________________________________________________Problem usunięty.! hura. Sterownik padł od klimatronika! 10 min roboty 50 zł i działa! Polecam Elektromechanika w Ustroniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepskie te sliniczki u mnie padl silnik sterowania klapy temp w aso chcieli 500 kupilem uzywke za 50 i pomeczylem sie bo dostep po zdjeciu schowka jest ale trzeba miec cierpliwosci troche :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...