Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] kontrolka ABS???


rafalekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Problem jest taki: jak jadę na trasie z prędkością około 140-150 km/h to po przejechaniu kilku kilometrów zapala mi się kontrolka ABS. Gaśnie dopiero wtedy gdy zgaszę silniczek, zapalę go ponownie i ruszę kilkanaście metrów... Gdy jadę z prędkością mniejszą niż 140 km/h jest ok, a co śmieszniejsze gdy jadę z prędkością większą niż 150km/h też jest ok... W sumie mi to nie przeszkadza, bo hamulce działają poprawnie. Ale chciałbym wiedzieć co to może być. Jeśli ktoś może mi pomóc, proszę o jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobijaj czujniki ABS w kolach, widocznie ktorys jest nieco zabardzo wysuniety albo zabrudzil sie opilkami metalu. Czujniki we wszytkich kolach sa poprostu wsuwane, leciutenko mloteczkiem albo palcem podociskac. Czesto takie problemy sa po wymianie lozysk z przodu i tarcz z tylu.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie ten sam prbolem, po przekroczeniu 140km/h po chwili zapala mi sie kontrolka od absu i abs nie dziala az do zgaszenia silnika i odpalenia go na nowo. Mam nadzieje ze ta rada zadziala i to nie jest jakis grubszy problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujniki, jednak najlepiej podpiąć Vaga, sprawdzić nim czujniki i ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podpiąć VAGa i powe które koło tutaj zawiniło. Zapewne pomoże wymontowanie i wyczyszczenie czujnika. Ewentualnie może być potrzeba cmontażu tarcz ham. tylnich by dostać się do tarczek ABS - moge być zabrudzone a nawet pęknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...