Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Niewypowiedziane OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z półtora roku temu zakupiłem używane auto w polsce. Auto miało wykupione OC w firmie HDI, składka była opłacona przez byłego właściciela na okres pół roku. Jako, że poprzednie auta miałem ubezpieczone w firmie PZU (max. znizki) od razu po przejestrowaniu auta na mnie (pare dni po kupnie) wykupiłem tam cały pakiecik OC+AC. W zeszłym tygodniu otrzymałem liścik polecony(odebrali rodzice, mieszkam zagranicą) od ubezpieczalni HDI z rachuneczkiem do zapłaty w wysokości 1800zł za zaległe OC plus poliska do podpisania. Z tego co sie narazie dowiadywałem moim błedem było,że nie wypowiedziałem polisy z HDI :wallbash: i ową kasę muszę im tak czy siak zapłacić :wallbash:. Mogę jedynie się starać o uznanie zniżek w HDI za bezwypadkową jazdę. Zastanawia mnie jednak jedno: Dlaczego jeżeli polisa była na rok czasu (podpisana przez poprzedniego właściciela) automatycznie jest ona przedłużana na kolejne lata, mimo, że auto zmieniło własciciela, ma inny numer rejestracyjny itd? Czy może któś wie czy istnieje szansa układania sie z taka ubezpieczalnia, aby np. nie trzeba było płacić całości kwoty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się z nimi dogadać - nie ma innego wyjścia.

Ale można też ich troche podejść, bo skoro to już półtora roku, to dlaczego dopiero teraz się upominają?

Kiedyś coś czytałem, że powinni dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej upomnieć się o zaległą kasę.

Pogooglaj nt. temat, bo trochę już było tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobną sytuację, zapomniałem wypowiedzieć umowy i dostałem pismo o zapłatę za cały rok, gdyż OC zostaloi automatycznie przedłużone. Po długiej walce i tak musiałem uiścić opłatę - nic nie udało mi się wywalczyć

_________________

samochody używane i auto moto giełda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma postępuje zgodnie z ustawą, to nic że auto zmieniło właściciela - kupując auto przejmujesz wszelkie prawa i obowiązki związane z autem w tym również umowę oc.

Jest jedna opcja - od każdej umowy zawartej na czas dłuższy niż 6 miesięcy można odstąpić (jednak masz na to 30 dni od jej zawarcia).

Firma potraci wtedy za czas w którym byłą ochrona, o być może koszt manipulacyjny, ale jak dobrze pojdzie uda ci się uniknąć zapłaty składki za cały rok ochrony.

Jeżeli umowa zawarta jest na czas krótszy niż 6 miesięcy to można natomiast ją wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... OC zaplacilem...udalo sie zjechac z 1800 zl na 690 zl - uznali wszystkie znizki itp.... teraz probuje sie odwolywac, wedlug jednego z radcow prawnych jest szansa na odzyskanie kasy... jak sie uda podepne pod watek druki ktore nalezy zlozyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...