Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Jak poprawić kondycję silnika?


lele1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem audi 2.6PB 1996rok 150PS nic w silniku nie robiłem tylko wymieniłem filtr i olej, auto wydaje mi sie ze niema tych 150PS co moge jeszcze sprawdzic i wymienic przy tym silniku, moze świece filtr paliwa i powietrza? prosze o pomoc poniewaz ten silnik nie jest taki popularny jak inne POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece i filtry to podstawa.np padające świece powodują wzrost spalania i zamułe auta.może sonda lambda nie jest już ok.

polecam też dać dobrze po garach aby ją troche odmulić.jeżeli poprzedni właściciel nie kręcił na obroty to takie odmulenie da efekt na 100% :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a po czym wnosisz że nie ma tych 150PSów, masz porównanie z jakimś innym ABC? Te silniki nie są demonami szybkości i nie ma co się nimi ścigać :gwizdanie:, może na początek zrób tak jak kolega wyżej napisał czyli zatankuj dobrej benzyny i przegoń porządnie silnik ale tylko na Pb :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest ustawka z znajomym który ma podobne osiągi,a najlepiej z autem o podobnej masie i mocy silnika.Co do przeganiania fury to tez polecam, sam miałem niektóre poprzednie auta zamulone po tysiącu kilometrów z odpowiednio otwartą przepustnicą zaczęła wracać moc.Jak się kupi auto które długo stało,albo od osoby która nie przekraczała 3 tyś. obr. to tak bywa, ponieważ silniki "V" mają przyjemny dół w porównaniu do normalnego benzyniaka nie zaturbionego oczywiście i niektórym to wystarcza do przemieszczania się z punktu A do Punktu B jeżdżą w zakresie niskich obrotów i zamuła gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobry silnik...

jak nic nie stuka (szklanki), nie widać żeby brał olej, nie bierze płynu, nie ma błędów, to pewnie spodziewałeś się po tych 150 KM czegoś innego,

miałem hondę co miała 126 KM i śmigała jak miło, ale szwunga miała dopiero od 3000, atu masz dół silny, ale jak zdrowy silnik to powyżej 3000 ładnie ciągnie.

miło się tym jeździ..

pozdr.

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...