Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Ciężko wybić 1 i 3 bieg przy nie rozgrzanym silniku, czy to norma?


sola1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam skrzynie manualna 5-biegowa i taki problem ze jak jest zimny silnik to cieżko sie wybija biegi ktore wbijają się do góry czyli 1, 3 i 5. wchodza bez problemu ale ciezko sie wyrzuca na luz, tzn opor jest sporo wiekszy niz przy wybijaniu z biegow 2 i 4. poziom oleju w skrzyni jest taki jak trzeba wiec pytanie czy to moze byc normalne czy cos sie dzieje niedobrego? po rozgrzaniu silnika i przejechaniu paru km zaczyna chodzic juz luzno wszystkie biegi tak samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało się usunąć ten problem? Kolega ma 2,4 v6 i właśnie to samo mu się dzieje, bez znaczenia, czy silnik zimny, czy rozgrzany. Sprzęgło wymieniane w tamtym roku.

---------- Post dopisany 20-12-2012 at 20:23 ---------- Poprzedni post napisany 18-12-2012 at 20:44 ----------

Ktoś może wie, co może być przyczyną powyższego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w skrzyni zamara i cala skrzynia też, u mnie też ciężko wchodza w sumie wszystkie biegi po mroznej nocy (ale musi być tak minimum -5*C), przejade kilkaset metrow i juz wszystko wraca do normy, można wymienić olej dla swietego spokoju powinno byc nieco lepiej jak na starym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w a4 b5 z silnikiem ajm też jest podobnie z rana Nie raz ciężko wchodzi 1 3 5 i R jak auto przejedzie jakieś 2 KM problem znika i jest ok śmigam już tak rok czasu i nic sie nie dzieje wszystko żyje tak jak żyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie czuć aby biegi wchodziły ciężko , chyba że mróz będzie -20 .

Lewarek się reguluje , jest to opisane w książce "Sam naprawiam Audi A4 " . Ja bym właśnie zaczął od regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne i nie chodzi o regulacje, skrzynia zamarza i tyle, dziś znów miałem to samo, chwilę silnik sie nagrzal i było juz ok

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.W. napisałem chodzi o wYbijanie 1,3,5 biegu nie wbijanie :) i nie ma różnicy, czy będzie rozgrzane auto, czy nie, jest cały czas tak samo....kumpel zacznie chyba od najprostszej rzeczy - czyli wymieni olej w skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...