Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Stuki przy skręcie - zonk


franc8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z zawieszeniem, od jakiegoś czasu stuka mi przy skręcie w prawo tak przy 1/2 max skrętu i to nie zawsze. Są to stuki metaliczne jak by coś dobijało do koła (inny dźwięk jak przy zużytym przegubie). Gdy wchodzę w zakręt na luzie tych stuków nie ma. Wymieniony został przegub lewy - nie pomogło (podobno były luzy na nim więc ok). Rozebrali prawy przegub bo miał luzy poziome (od skrzyni w stronę koła) okazało się że zamontowana była jakaś mniejsza podkładka czy tulejka od strony koła, wymienili nabili smaru i było ok ale do zmiany opon na zimowe (większy profil) - znowu to samo.

Dodam że byłem jeszcze raz w tym warsztacie posprawdzali i twierdzą że żadnych luzów nie ma i wszystko gra, pojechałem na stację diagnostyczną i wg niego też wszystko ok.

Podnosiłem ostatnio auto i ten przegub ma mały luz poziomy ok 0,5cm tak powinno być ? Co może być przyczyną tych stuków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, bo stuka przy skręcie i to tylko w prawo. Intensywność i głośność zależy od dodawania gazu przy skręcaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie było sprawdzane dwa razy (diagnosta warsztat) i wszystko ok. Wydaje mi się że może być opcja "rogal82" że coś nie teges przegub - w tym tygodniu może uda mi się zamówić i wymienić no chyba że jakieś inne propozycje padną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwe żeby dawało takie oznaki? chyba by jeszcze coś się działo przy jeździe na wprost - szumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegub na 100%

ja bym nie był tego taki pewien :evil: ale nie mówię, że nie :tongue4:

Gdy wchodzę w zakręt na luzie tych stuków nie ma.

to objawy które kolega opisał są typowe dla łożyska - no przynajmniej ja miałem identyczne

a te stuki czy jak tam to nazwałeś występują jak skręcasz w obie strony ?

swoją drogą dziwnych masz tych mechaników, że nie wiedzą o co kaman :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis tez wybrałem sie na szarpaki z ciekawości.Oczywiście standardowo wszystko jest cacy ale gość tez obstawia u mnie przegub.No i tak jak podejrzewałem tuleje tylniej belki sie rozkleiły.Amory po 60%.Tak wiec wymieniam u siebie za pare dni : przegub,tuleje no i wszystkie wahacze MS.Amorki na razie zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem zamieścić rozwiązanie problemu - wymieniony przegub i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie łożysko z przodu to nieźle musiało by być wywalone żeby stukało na zakręcie - przecież są to tak naprawdę dwa niezależne łożyska na koło, i zanim by się tak wyrobiły że by stulało to musiały by nieźle wyć w czasie jazdy. Z tyłu to co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...