Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Turbina używana czy po regeneracji??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam dzisiaj podczas gwałtowniejszego ruszania coś strzeliło w mojej b6 1.9 tdi i zaczęła dymić po kilku metrach zatrzymałem się i okazało się ze turbina uległa rozleceniu , wiec teraz jestem w dylemacie co robić kupić po regeneracji turbo czy używaną . W samochodzie mojego ojca tez kiedyś padła turbina i kopiliśmy po regeneracji ale nie wytrzymała długo ... wiec teraz stawiam sobie takie pytanie czy jest warto kupić po regeneracji ? Czy sa jakieś rożne rodzaje turbinek do silnika 131 ps

Opublikowano

Oddaj swoją do regeneracji albo kupuj newke :wink4:

Opublikowano

Szukaj używki (nieregenerowanej) :good:

Opublikowano

też byłbym za sprawdzoną używką :)

Opublikowano

Tylko gdzie znaleźć sprawdzoną używkę.

Wiecie Panowie mniej więcej ile może kosztować nowa turbina do 1.9TDi AHU 90km ?

Opublikowano

Tylko gdzie znaleźć sprawdzoną używkę.

Wiecie Panowie mniej więcej ile może kosztować nowa turbina do 1.9TDi AHU 90km ?

a nie lepiej kupić coś z AFNa ? kolega dejf ma chyba na sprzedaż :gwizdanie:

Opublikowano

Oddać swoją do profesjonalnej regeneracji (800-1000zł) lub poszukać nowej 1600-1800zł można już dostać do AVFa.

Opublikowano

Albo znaleść uzywke ale z silnika nie z pułki, bo mozesz kupić worek w używce podziała z pół roku i klęknie, albo kupić regenerowana ale z renomowanych zakładów nie z allegro, np ream-poland, bedziesz miał gwarancje na taką przynajmniej

Z tymi "nowymi" za 1600zł to bym podchodził z dystansem :gwizdanie: większosć ich to regeneracja prawidłowa, co nie zmienia faktu ze mozna ją kupić

1,5 roku temu szukałem takich nówek to w zakładach które były polecane, za takie pieniadze dostawało sie po regeneracji, taniej mozna ja było zabrać tylko w przypadku wymiany na swoją uszkodzoną, sen o tanich nowych turbinach dla zwykłego klienta był nierealny :wallbash:[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 00:11_________________________________________________bugizmc jestes z Zamoscia wiec podjedź sobie do Lublina do Ream-Poland i bedziesz miał profi turbinke zrobiona :good:

http://www.reampoland.pl/

Opublikowano

Kiedyś można było regenerować turbiny VTG.

Od kilku lat już nie :gwizdanie:

Garret oficjalnie ogłosił, że jego szuszarki ze zmienną geometrią łopatek nie mogą być naprawiane. Mało tego,wycofał się z dystrybucji zestawów naprawczych, części zamiennych i schematów budowy turbin.

A to oznacza, że regeneracje są robione na nieorginalnych częściach (na chinolach).

Więc taka gwarancja jest warta tyle co jakość made in China.

Przy zakupie nowej turbiny, gwarancja jest tylko i wyłącznie gdy mechanik podpisze i podbije instrukcję, że dokonał montażu wedle zalecenia producenta.

_________________________________________________

Dla niedowiarków :wink4:

http://www.motoarena.pl/index.php?go=program_wymiany

Opublikowano

Kiedyś można było regenerować turbiny VTG.

Od kilku lat już nie :gwizdanie:

Garret oficjalnie ogłosił, że jego szuszarki ze zmienną geometrią łopatek nie mogą być naprawiane. Mało tego,wycofał się z dystrybucji zestawów naprawczych, części zamiennych i schematów budowy turbin.

A to oznacza, że regeneracje są robione na nieorginalnych częściach (na chinolach).

Więc taka gwarancja jest warta tyle co jakość made in China.

Przy zakupie nowej turbiny, gwarancja jest tylko i wyłącznie gdy mechanik podpisze i podbije instrukcję, że dokonał montażu wedle zalecenia producenta.

nie od kilku lat :wink4:

Dlaczego nie można regenerować VNT?

Każda próba regeneracji przy użyciu nieoryginalnych części i niewłaściwe ustawienie zaworu może potencjalnie spowodować poważne problemy po zamontowaniu w pojazdach takie jak:

• Konflikt z elektronicznym układem zarządzającym pracą silnika,

• Zbyt niskie ciśnienie doładowania przy małych prędkościach obrotowych silnika, powodujące znaczne pogorszenie jego osiągów oraz wzrost emisji spalin,

• Powstanie zbyt bogatej mieszanki, co spowoduje znaczny wzrost temperatury spalania, która może doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki i silnika,

• Zbyt wysokie ciśnienie doładowania, spowodowane przekroczeniem dopuszczalnych obrotów turbiny, co może spowodować pęknięcie koła kompresji i uszkodzenie silnika,

• Gwałtowny wzrost ciśnienia doładowania, powodujący uszkodzenie silnika,

• Głośna praca turbosprężarki,

• Znacznie zwiększona toksyczność spalin w kontekście wymogów środowiskowych wyeliminuje pojazd z eksploatacji.

Z danych statystycznych zebranych z wielu zakładów naprawiających w/w turbosprężarki wynika, że ilość niedomagań silników związanych z turbosprężarkami VNT wzrosła znacznie w stosunku do turbosprężarek o tradycyjnej konstrukcji. Wynika to ze zmiany parametrów regulacyjnych zmienionych w trakcie naprawy i braku możliwości ponownej prawidłowej regulacji i synchronizacji z silnikiem.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, dbając o interesy właścicieli pojazdów, w których zamontowano tego typu turbosprężarki oraz w celu ochrony przed ingerencją w opatentowaną technologię firmy Honeywell, będą dostarczane tylko nowe turbosprężarki Garrett VNT. Producent zapewnia dostępność popularnych referencji u wszystkich autoryzowanych dystrybutorów na świecie.

Myśle że ta cała sprawa z zestawami naprawczymi to typowa walka o klienta, za duzo powstało tych zakładów, posżły w ruch masowe podróbki, i producent zawężył korytko tylko dla autoryzowanych przedstawicieli, którzy w ofercie zamiast zestawów naprawczych maja teraz nowe turbiny

wnioskuje po tym wpisie :naughty:

Więcej informacji na temat turbosprężarek Garrett można znaleźć na stronach internetowych:

www.motoarena.pl

www.turbobygarrett.com

Firma zaprasza do współpracy na atrakcyjnych warunkach serwisy i warsztaty samochodowe

Oczywiscie ma to swoje plusy :good:

Opublikowano

Dokładnie o to chodzi, że podróbek (kiepskiej jakości) jest bardzo dużo. A wiadomo, że na podróbkach traci producent.

Dlatego, Honeywell wycofał się z dostarczania części do napraw.

Tyle, że jakoś turbiny Garrett nie przestały być regenerowane. Części do naprawy są, pytanie skąd :cool1:

Melett, chinole lub używane części.

Ale nawet taki Melett wytwarzając części łamie zakaz producenta (Honeywell/Garrett ma patent i zakazuje napraw) :mysli:

O zakazie dystrybucji części do turbin czytałem już dobre dwa lata temu i nie były to najświeższe newsy.

Opublikowano

bugizmc[/b] jestes z Zamoscia wiec podjedź sobie do Lublina do Ream-Poland i bedziesz miał profi turbinke zrobiona :good:

http://www.reampoland.pl/

Jest z zamoscia i ma po drodze do LBN http://www.auto-szlif.pl/ solidny zakład.

Nie wiem czego czepiłeś się tego reampa.

Opublikowano
  • Autor

A orientujecie się może czy występują jakieś rożne rodzaje turbawek ? znalazłem gościa niedaleko mnie i ma za 100 zl pisze niby ze w stanie idealnym i jest chyba z angola . pojeżdżę dzisiaj za urywana mam kilku znajomych z częściami .Boje sie brać po regeneracji bo może być tak jak z wcześniejszą u mojego ojca w pasacie

Opublikowano

A orientujecie się może czy występują jakieś rożne rodzaje turbawek ? znalazłem gościa niedaleko mnie i ma za 100 zl pisze niby ze w stanie idealnym i jest chyba z angola . pojeżdżę dzisiaj za urywana mam kilku znajomych z częściami .Boje sie brać po regeneracji bo może być tak jak z wcześniejszą u mojego ojca w pasacie

100zl ? :blink:

:polew: ja bym nawet nie jechał :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

ojj sorry 1000zl a w lublinie znalazłem za 700 ale pojadę pierwsze zobaczę ta za 1000 [br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 09:43_________________________________________________

Albo znaleść uzywke ale z silnika nie z pułki, bo mozesz kupić worek w używce podziała z pół roku i klęknie, albo kupić regenerowana ale z renomowanych zakładów nie z allegro, np ream-poland, bedziesz miał gwarancje na taką przynajmniej

Z tymi "nowymi" za 1600zł to bym podchodził z dystansem :gwizdanie: większosć ich to regeneracja prawidłowa, co nie zmienia faktu ze mozna ją kupić

1,5 roku temu szukałem takich nówek to w zakładach które były polecane, za takie pieniadze dostawało sie po regeneracji, taniej mozna ja było zabrać tylko w przypadku wymiany na swoją uszkodzoną, sen o tanich nowych turbinach dla zwykłego klienta był nierealny :wallbash:[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 00:11_________________________________________________bugizmc jestes z Zamoscia wiec podjedź sobie do Lublina do Ream-Poland i bedziesz miał profi turbinke zrobiona :good:

http://www.reampoland.pl/

kolego własnie z tamtej firmy brałem turbinę do Passata oddałem swoja stara i nabrałem nowa po regeneracji za 1200 zl 50 tys km i padła wiec wole już nie brać z tamtej firmy przynajmniej

Opublikowano

No chyba ze tak :kwasny:

To szukaj jakiejs uzywki w sumie tyle samo pewnie pochodzi :good:

Opublikowano

Tam gdzie napisalem regeneracja jakies 800zl.

Opublikowano

Tam gdzie napisalem regeneracja jakies 800zl.

Na jakich częściach :cool1: ?

Opublikowano
  • Autor

bylem u gościa i kupiłem używaną za 780 zl turbina jest niby w bardzo dobrym stanie patrząc na ten wiatraczek w środku na wałku nie ma prawie wcale luzu gościu mówił ze to z rozbitka 108 tys przebiegu miał .Jutro zakładam i jeszcze jedno pytanie : czy muszę wyciągać kolektor aby zamontować nowe turbo ??

Opublikowano

Otwórz turbo i zobacz w jakim stanie jest wirnik oraz kierownice VTG, przy okazji wyczyść z sadzy. Kolektora nie trzeba wyciągać przy montażu turbawki.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.