Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 2.0TDI] Brak mocy , check engine


infer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Dzisiaj w czasie jazdy po trasie zaczęła mi migac kntrolka od swiec zarowych. Auto zrobiło sie mułowate, max 3000 obr. Zatrzynałem się zgasilem silnik po uruchomineiu wszysto wrocilo do normy. Po paru kilometrach zapalila sie na stałe kontorlka silnika i zaczęla znow migac lampka od swiec zarowych. Efekt -> z Gorzowa do Łodzi max 120-130km.

Podjechałem na serwis ale oczywiscie Panowie nie mieli czasu i zaprosili mnie za tydzien w srode :polew: . Niestety nie mam dostępu do VAG'a ale mam tester uniwersalny. Po przeskanowaniu wywalil mi błąd przeładowania przy obrotach 4100 i TPS 99,6% .

Przejzałem forum i moje podejrzenie pada na zaworek N75. Zapieczone kierownice wg mnie odpadaja bo auto ma 12600km przebiegu. Czy jest jakas metoda na sprawdzenie N75 bez podpinania do VAG'a ? Ewentualnie czy ktos z Was ma ETKE do a4 B7 i moglby mi zrzucic screena z prawidłowym podłaczeniem węzyków cisnieniowych do zaworka? Szczerze mówiac nie mam zamiaru czekac ponad tydzien na pomoc ASO :/

Pozdrawiam

Jakub

Audi A4 2.0 TDI 140km 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach turbo nie nalezy do najtwardszych... niestety potwierdza sie ta opinia, i to po takim przebiegu :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie spalanie średnie ma małe... :polew: ja miałem takie (dokładnie o 2 setki większe) przy ostatnim powrocie z DE (dokładnie z Kassel do granicy z PL) ale but prawie w podłodze (180-210 km/h) był wszędzie tam gdzie nie było ograniczeń ( tam gdzie ogr. ~30-40 szybciej niż pozwalało...), a ja tu narzekam że mój dużo pali...sorry za OT a co do tych turbin to tak jak pisze Michał lubią się sypnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...