Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Dławi się i słabo przyspiesza "po nagrzaniu"


darek.rst

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam taki problem...napisze od początku...po nocy odpalam samochód...długo kręci ok 5-6sekund...odpala lub nie...ale zawsze za drugim razem już odpala po 1-2sek. Na benzynie przyspiesza idealnie czy na zimnym czy na ciepłym, natomiast na gazie po odpaleniu po nocy to jeszcze idzie w miare ok ale jak w ciągu dnia kilkanaście razy zatrzymuje się gaszę silnik potem znów odpalam przejadę parę kilometrów...to jest słaby, bardzo słabo przyspiesza, dławi się. Silnik 2.6 V6 gaz sekwencja - jestem już po wymianie: świece NGK, przewody BERU, reduktor(po 50000km) oddany do sprawdzenia i przeczyszczenia(co też nie pomogło), filtry od gazu i powietrza ok, po podłączeniu komputera gazowego jak i samochodowego nie wskazuje żadnych błędów. Coś czytałem o module zapłonowym że może być uszkodzony lub czujnik halla?I jeszcze nie sprawdzałem cewek zapłonowych - może to gdzieś tam są przebicia? Może ktoś miał podobny przypadek i może coś poradzić, bo już sam nie wiem co wymieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na PB jezdzi OK to winna jest zła regulacja instalacji lub padniety reduktor ewentulanie wtryskiwacze. Trzebaby sprawdzic mapy PB i LPG oraz sprawdzic jak zachowuje sie sonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie reduktor napewno dobry bo sprawdzalem poza tym wtryski gazownik mowi ze tez dobre, regulacja tez musi byc dobra bo wczesniej ten sam gazownik ustawial i jedzil dobrze. A moze to wlasnie wina sondy bo wydaje mi sie ze chyba jak by wiecej palil gazu ale rowniez benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ewidetnie winny jest LPG gdyby było cos uszkodzone w instalacji elektrycznej to objaw wystepowałby równiez na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem po czesci rozwiazany prawdopodobnie podczas jazdy na gazie podawal rowniez paliwo dlatego sie tak mulil. po wyjeciu bezpiecznika od pompy paliwa wszystko jest ok prawdopodobnie jakis wtrysk przepuszcza i trzeba wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...