Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Temperatura ? Ma ktoś pomysł co się dzieje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

koledzy (i koleżanki) wiem że tematów odnośnie zagadnienia temperatury jest mnogo ale mój spędza mi sen z oczu :) więc tak:

termostat wymieniony w tamtym roku niestety nie oryginał .

właśnie sprawdzałem na klimatroniku i sytuacja jest taka "

temp w czasie jazdy blat 90, klima 86 na postoju blat 90 klima 85 i teraz się dzieje włączam nawiew na max i temp na klimie spada do 75 powoli a na blacie stoi 90 . gdy osiągnie 75 na klimie spada gwałtownie na blacie do ok 77. jak wyłączę nawiew i dam gazu troszkę temp rośnie na blacie wchodzi szybciej do 90 na klimie wolno do 86-87 .

Mój pomysł to różnica w położeniu czujników, może któryś czujnik niesprawny , może ten wahler jest to wywalenia spadki temp o 15 stopni w czasie ok 5 minut gdy włączę nawiewy . A może jestem przewrażliwiony :)

Jak macie pomysł to jestem wdzięczny za sugestie

Opublikowano

Spróbuj wymienić termostat na oryginalny.

Opublikowano

może to i termostat ale piszesz ze zalozyles WAHLER to nie powinno sie nic z nim stac aczkolwiek niedoróbki wszedzie sie zdazaja :chytry:

Opublikowano

Miałem to samo ale w audi 100 termostat nieorginalny nie wytrzymał nawet 3 miesięcy. A co do wahlera to piszą że dobry ale to też zamiennik więc wcale nie musi być wytrzymały.

Opublikowano

Napisz mi po ilu kilometrach silnik osiąga temperaturę 90 przy włączonym ogrzewaniu 23-25 stopni z rana jak jedziesz

Opublikowano
  • Autor

ostatnio zauważyłem jak jadę do roboty około 4 km przez miasto parę świateł wiadomo około 12 minut do 15 czasami to przy temp zew . 5 stopni silnik osiągnie max 60 stopni do 90 trzeba około 25 minut jazdy po mieście 15kom w trasie zależy jaka prędkość . do 90 stopni staram się nie przekraczać 2500 obrotów

Opublikowano

No to wszystko jasne termostat do wymiany ja opisywałem termostat wahler na forum napisze w skrócie auto nagrzewało sie 12-15 kilometrów rano z włączonym ogrzewaniem wymieniłem na drugi i to samo po kupnie oryginału w ASO nagrzewa sie do 10 kilometrów max koszt 130 zł i jeszcze dodam że też spadała temperatura na przejezdzie jak stałem

Opublikowano
  • Autor

własnie jeździłem po mieście trochę temp 3,5 stopnia około5 km i postuj na parkingu w sumie około 25 minut temp na klimie 58 stopni :( nawiew na pół gwizdka i podczas postoju temp spada do 56 stopni werdykt termostat oryginał trzeba kupić

Opublikowano

ja kupiłem wahlera 30-40zł ale muszę jednak kupić drugi ori 120zł kosztuje u mnie pytałem dzisiaj bo na klimatroniku do 86 dochodzi jak porządnie deptam a min to 83,84 a na zegarze stoji jak ch.. równo 90 stopni a że chciałem chipa u słynnego mistrza rogalootti to koledzy z forum doradzili widząc moje logi żeby zmienić na ori więc i tak zrobię

pozdrawiam :decayed:

Opublikowano

co do wskazówki która stoi na 90 to podobno celowy zabieg VW AUDI żeby nie rozpraszać a co do termostatu to warto zainwestowac w ori. Mi po wymianie spalanie spadło o 1 litr bo ssanie podobno wyłącza się przy 80 a mi siedziało przeważnie na 79.

Opublikowano

hmm a mi się wydaje że klima nigdy się nie pokrywa w 100% z blatem...

Opublikowano

A ja założyłem Wahlera i już drugi rok jest ok. Chyba nie ma reguły...

Opublikowano
  • Autor

panowie święto przełamałem się i kupiłem część w serwisie audi :) nowiutki pachnący termostacik od Szewczyka w-wa postraszyłem kolegami z forum i dali rabat:) 125 zł z oringiem zakładam 11-12 listopad zobaczymy czy warto dać taką kasę za oryginał gadałem z mechaniorem co mi wymieniał w tamtym roku i się okazalo że to nie był wahler tylko jakiś varnet alboco :) wyciągnę gada to zobaczę . wląsnie wracalem z roboty 8 stopni jest 4 km plus jakieś 5 minut postoju temp 56 stopni a jak włączyłem nawiew to spadała ale już niedługo

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Polecam www.intercars.com.pl . Mają części zwykle te same co ASO ale prawie zawsze w lepszej

cenie. Mam wrażenie, że ASO daje na częsci dodatkowy narzut odpowiadający kosztom robocizny,

której i tak nie wykonują jak kupujesz samą część.

Na Intecarsie jak dotąd się nie naciołem a na ASO tak. Sprzedali mi kable zapłonowe niby na zamówienie z niemcowni(miały nalejki ASO Audi VW) a okazało się, że były Made in Spain i jak je obmierzyłem to oporności miały kompletnie przypadkowe(gorzej niż moje stare oryginały),więc poszły do zwrotu.

Tak więc obojętnie gdzie kupujesz trzeba być czujnym i wszystko samemu dokładnie sprawdzać.

Co do temperatury w 1.9 TDI to tyle co można wyczytać na naszym forum było mnóstwo wątków

i wychodzi na to, że te typy tak mają iż pełna temperatura po przejechaniu do 10 km.

Polecam wątek:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=54591.0;highlight=1z+temperatura+silnika

Opublikowano

kolego markus ja mam ten sam silnik i rok jak twój i u mnie jest identycznie jak sytuacja opisana przez Ciebie :mysli:

Opublikowano
  • Autor

wywalaj termostat, do salonu 130zł na blat za oryginał do sklepu 50 zł na płyn klucze ,zakasać rękawy godzina czasu i po problemie :) tak było u mnie teraz 90 i nie ma bata

Opublikowano

u mnie jest tak że nagdzeje się do 86-87 czasem 88 stopni ( oczyt z kanału 51), jak wrzuce na luz to spadnie do 86-85 i tak się trzyma, dziś temp. 0 stopni na zewnątrz na klimatroniku temp. ustawiona na 25stopni i 3-4kreski siły nadmuchu po 7 km jazdy tak na 2000tys. obrotów miałem 75stopni. sam juz nie wiem może te wskazania na klimatroniku są jakies niedokładne, a teraz na klimatroniku masz cały czas 90? i po jakim dystansie?

Opublikowano
  • Autor

teraz 6 km i 90 na blacie klimatronik 89-90 91 maxymalne dochyły temp w zalezności czy stoi czy butowanie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.