Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BAU] Dźwigienki zaworowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

mam pytanie, mianowicie czy komuś się zdarzyło, że w 2.5tdi spadły/połamały się dźwigienki zaworowe ??

jakie były objawy, szkody ??

Opublikowano

witam,

mam pytanie, mianowicie czy komuś się zdarzyło, że w 2.5tdi spadły/połamały się dźwigienki zaworowe ??

jakie były objawy, szkody ??

Witam!

Umnie jak spadły dzwigienki ( 6 sztuk) auto zaczeło kopcić na siwo ( bardzo mocno ) oraz nie równo chodził na jalowym i przerywał w przedziale 1500-2200 obr ( tak jakby nie chodził na wszystkie gary).

Skonczyło sie na wymianie wałków oraz całej hydrauliki i rozrządu.

Opublikowano

witam,

przerabiam akurat temat.

posypała mi się kilka dni temu rolka napinająca pasek rozrządu.

w efekcie na zimnym silniku po dodaniu gazu poluzowany pasek przeskoczył i połamało się sześć dźwigienek w prawej głowicy.

silnik stracił moc, zaczął kopcić oraz strasznie hałasować.

przymusowa wymiana rozrządu, no i wszystkich dźwigienek, hydropopychaczy i pestek w jednej głowicy.

na szczęście zawory ocalały, wałki idealne.

Opublikowano

jeżeli zaczyna brakować mocy np nie można się rozpędzić >190 itp

to znaczy że coś nie tak z hydrauliką.

wypadniecia jednej, dwóch dzwigienek bez rozbierania głowic nie stwierdzisz

wiem bo już to przerabiałem :gwizdanie:

Opublikowano

witam,

mam pytanie, mianowicie czy komuś się zdarzyło, że w 2.5tdi spadły/połamały się dźwigienki zaworowe ??

jakie były objawy, szkody ??

kolego nie masz co się przejmować ty masz w swoim v6 nową hydraulikę, na forum na temat v6 jest sporo na temat także poczytaj a będziesz spać spokojnie

Opublikowano

Z tym, że nie słychać jak spadną dźwigienki to się nie zgodzę .

Mi po wymianie rozrządu silnik dziwnie cykał,delikatnie nierówno chodzi - nie czułem utraty mocy, nie kopcił było słychać tylko dziwne cykanie - jak rozebrał mi mechanik to okazało się że jedna dźwigienka spadła.Wałki były OK , skończyło się na wymianie popychaczy.

Także na pewno dowiesz się jak ci spadnie.

Opublikowano

Z tym, że nie słychać jak spadną dźwigienki to się nie zgodzę .

Mi po wymianie rozrządu silnik dziwnie cykał,delikatnie nierówno chodzi - nie czułem utraty mocy, nie kopcił było słychać tylko dziwne cykanie - jak rozebrał mi mechanik to okazało się że jedna dźwigienka spadła.Wałki były OK , skończyło się na wymianie popychaczy.

Także na pewno dowiesz się jak ci spadnie.

BAU to całkiem nowa konstrukcja jeżeli chodzi o hydraulikę tam nie ma co spaść, także nie mieszaj koledze w główce

Opublikowano

Z tym, że nie słychać jak spadną dźwigienki to się nie zgodzę .

Mi po wymianie rozrządu silnik dziwnie cykał,delikatnie nierówno chodzi - nie czułem utraty mocy, nie kopcił było słychać tylko dziwne cykanie - jak rozebrał mi mechanik to okazało się że jedna dźwigienka spadła.Wałki były OK , skończyło się na wymianie popychaczy.

Także na pewno dowiesz się jak ci spadnie.

Wiem że to inna konstrukcja i nie ma co spaść, odpowiedziałem tylko na pytanie.

BAU to całkiem nowa konstrukcja jeżeli chodzi o hydraulikę tam nie ma co spaść, także nie mieszaj koledze w główce

Opublikowano

yaro, ale sie rozpisałeś :>

Opublikowano
  • Autor

wieczorkiem zrzucona będzie góra to opowiem jak to wygląda :evil:

bieżące objawy:

duży hałas

nie równa praca silnika jakby na 4cyl gonił

duuuużo niebieskiego dymku z wydechu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.