Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Prośba o ocenę zestawu car audio


tasman120

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Dziś byłem w sklepie z car audio. Chcę rozbudować swój ubogi (tylko przód pasywny) system w A4 B6 sedan. Muzyki słucham przeróżnej z naciskiem bardziej na rockową i pop.

Sprzedawca polecił mi następujące produkty:

1. Wygłuszenie drzwi przednich - Silent Coat EXTRA 4mm (powiedział że na przód starczy jedno opakowanie czyli 6 mat po 375 na 265mm każda)

2. Głośniki Focal A1 16-stki

3. Wzmacniacz Hifonics TXi3400 - 4 kanałowy bo w przyszłości dołoże skrzynie do bagażnika.

4. Zestaw Kabli http://allegro.pl/renegade-hifonics-20mm2-ofc-zestaw-kablowy-wroclaw-i1306071777.html

Za całość wyjdzie około 1200 zł.

Oczywiście montaż wykonam sam. Prosiłbym o ocenę tej propozycji ewentualnie jakieś inne ewentualności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek, bedzie ok.

Choć zamiast nowego hifona, w tej cenie zakupiłbym piec używany, ale wyższych lotów. Który zostałby na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A faktycznie tylko te 6 mat na parę drzwi starczy??

Na podstawowe wytłumienie drzwi (blacha na której wisi głośnik + po trochu za głośnikiem) wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi matami nawet jednych drzwi dobrze nie wygłuszysz

głośniki mogą być

wzmacniacz poszukaj tak jak kolega wcześniej napisał lepszą używkę

a jakie masz radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozebhttp://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=post;topic=169428.0;num_replies=7rałem drzwi z przodu i z tyłu.

Okazuje się że jest jakieś pseudo wygłuszenie drzwi za pomocą takiej gąbki - widać na zdjęciu. Pytanie zostawiać to i jakoś dodatkowo obkładać, czy wywalić i od nowa wygłuszyć? A potem jeszcze na nowe wygłusznie dać te gąbkę? Proszę o pomoc.

p1010540f.jpg

A druga sprawa czy boczki od wewnątrz też wygłuszać?

Kolego AudioBas

Ile takich mat które sprzedajesz trzeba by wygłuszyć drzwi przednie lewe i prawe w b6?

Byłbym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankę wywalasz do kosza. Wytłumienie samej tapicerki zostaw sobie na potem. Jeśli dobrze i solidnie wykleisz blache, to dodatkowy materiał na boczki może dać minimalny efekt lub też nie będzie odczuwalny wcale.

Na parę drzwi (blacha zewnętrzna i wewnetrzna) potrzebujesz 4 maty STP Silver lub GMS-04.

Możesz też usztywnić kawałkami blachy Al większe otwory technologiczne.

P.S.

Maty też mam w ofercie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Też chciałem sobie wytłumić drzwi przednie i mam pytanie czy moge wytłumić to taką matą aluminiową z styropianem co się instaluje za grzejnikiem bo mam tego troche dużo a te maty z allegro jak trzeba trochę więcej to troche kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj A4, kup tańsze auto...nie będzie kłopotu z gotówką na maty wyprodukowane w konkretnym celu.

Żeby bzdura nie poszła dalej mata alu-styro to mata termoizolacyjna i do rozwiązań stosowanych w CA się nie nadaje nawet jako półśrodek.

A tak całkiem na marginesie to na podstawowe wytłumienie drzwi potrzeba np. 2 maty GMS-04 (55zł szt) i to właśnie są niskobudżetowe materiały. Jeszcze kilka lat temu auta robilo się na dynamacie (300zł za door kit) i nikt nie beczał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wytłumienia użyłem STP silver. Na jedne drzwi zeszło mi 2,5 maty dużej. Więc 5 na parę starcza w zupełności. Jeszcze nie znam efektu bo dopiero dziś wzmacniacz kupiłem.

Pytanko w związku z podłączeniem masy do karoserii w bagażniku: jak to ugryźć? Wiercić dziurę czy są gdzieś miejsca gdzie można się podłączyć w miarę sprawnie? Jeśli wiercić to jakieś specjalne śruby do montażu?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...